WYCIECZKA KLAS PIĄTYCH DO WROCŁAWIA I W GÓRY STOŁOWE

W dniach od 8 do 10 czerwca klasy piąte wyjechały na „Zieloną szkołę”. W ramach wycieczki w pierwszym dniu zwiedzaliśmy Wrocław i jego okolice. Rynek miasta to jedna z piękniejszych starówek w Polsce, a także jeden z największych rynków staromiejskich Europy, 213 metrów długości i 178 metrów szerokości klasyfikuje go na trzecim miejscu w Polsce po rynkach w Krakowie oraz Olecku. Piękna architektura, klimatyczne kamienice, dużo restauracji oraz miejsc wartych odwiedzenia sprawiają, że jest to najpopularniejsza atrakcja Wrocławia. Niezwykle cennym zabytkiem jest także Stary Ratusz, będący największym i najstarszym ratuszem w kraju. W czasie zwiedzania miasta, bawiąc się, szukaliśmy wrocławskich krasnali.
Drugiego dnia przyjechaliśmy do Karłowa i weszliśmy z przewodnikiem górskim na Szczeliniec Wielki. Jest to najwyższy szczyt (919 m n.p.m.) w Górach Stołowych na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Należy on do Korony Gór Polski i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów, z rezerwatem krajobrazowym i tarasami widokowymi z panoramą Sudetów. Na szczyt prowadzi kręty szlak składający się z 665 schodów. Na Szczelińcu, a dokładniej w Piekiełku, kręcono film „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”. W trzecim, ostatnim dniu wyjazdu zwiedzaliśmy ZOO we Wrocławiu oraz Afrykarium.
Do domu wróciliśmy wieczorem uśmiechnięci i zadowoleni.

WAKACJE