szkoła podstawowa joanna mola

Koło wolontariatu


2022/2023

XX CRACOVIA MARATON

W niedzielę 23.04. wolontariusze naszej szkoły obsługiwali punkt odżywczy na 30 km XX Cracovia Maraton. Pracę rozpoczęli o godz. 7.30 przygotowując stanowiska. Tego dnia było bardzo gorąco i nie chodzi tylko o sportową atmosferę, żar lał się z nieba. Wolontariusze podawali wodę oraz napoje izotoniczne biegaczom. W maratonie uczestniczyło 5000 osób. Dziękuje za Waszą znakomitą pracę, ogromne zaangażowanie, uśmiech i motywacje dla wszystkich uczestników biegu.

Stworzyliście wspaniały zespół!!!


DZIEŃ ZIEMI

Wolontariusze z naszej szkoły nie tylko biorą udział w akcjach organizowanych przez szkołę. Często są aktywni i sami poszukają form pracy i pomocy innym.
22.04 w Dniu Ziemi była możliwość sprzątania okolicy- były ogłoszenia na słupach oświetleniowych. Sprzątali mieszkańcy okolicznych osiedli i można było spotkać, także naszych uczniów.
Brawo!!! Sprzątanie świata zaczynamy od sprzątania najbliższej okolicy.
Brawo!!! za aktywność.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

21.03 to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa. Właśnie tego dnia wolontariusze przygotowywali i sprzedawali gofry z kolorowymi i pysznymi dodatkami zbierając jednocześnie środki dla fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Fundacja SONI zajmuje się sportem dla dzieci i młodzieży z zespołem Downa.

Wolontariusze uzbierali 1070. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom.


21.03.23 WOLONTARIUSZE GOTUJĄ
 
Pierwszego Dnia Wiosny wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu zapraszają uczniów do zakupu pysznych gofrów i koktajli owocowych. Zakup pyszności wesprze działalność instytucji zajmujących się rehabilitacją, usprawnieniem i sportem dzieci niepełnosprawnych.
To do której organizacji trafią pieniądze ze zbiórki zależy od Was, drodzy uczniowie.
Na tablicy informacyjnej Szkolnego Koła Wolontariatu (1 piętro) jest lista organizacji i krótki opis działalności. Dorysuj serce przy tej organizacji, którą chcesz wesprzeć. Ta organizacja, która zdobędzie najwięcej serc otrzyma zebrane pieniążki .
Pamiętaj 21.03.23 zabierz "drobne" do szkoły.

PODZIĘKOWANIA OD FUNDACJI IM. HELENY KMIEĆ

W imieniu Fundacji im. Heleny Kmieć oraz cudownej Pani Marty Omieczyńskiej składam podziękowania wszystkim Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i Wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu i złożyli tym samym datek na rzecz działalności Fundacji.


“MISYJNE OPOWIEŚCI O HELENIE KMIEĆ”

W piątek, 20.01.2023 r. gościliśmy w naszej szkole panią Martę Omieczyńską, wolontariuszkę Fundacji im. Heleny Kmieć. Pani Marta przybliżyła nam postać charyzmatycznej dziewczyny.

Helena Kmieć (1991-2917) była świecką misjonarką udzielająca się w ramach Wolontariatu Misyjnego Salvator, działającego przy zgromadzeniu zakonnym salwatorianów, zamordowana podczas misji na placówce służebniczek dębickich w boliwijskim mieście Cochabamba.

W grudniu 2022 roku rozpoczęła się faza przygotowawcza do procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć. Dekretem abp. Marka Jędraszewskiego powołano postulatora tego procesu, którym został ks. dr Paweł Wróbel SDS.

Po jej śmierci powstała Fundacja jej imienia, której wolontariusze misyjni niosą pomoc i inspirują innych do angażowania się w akcje wolontariatu. Wolontariusze edukują, kształcą i pomagają realizując programy stypendialne na świecie i projekty charytatywne w całej Polsce.

Po spotkaniu odbył się kiermasz, na którym można było zakupić misyjne drobiazgi z Meksyku, Afryki czy Ziemi Świętej oraz książkę dla dzieci "Podróż po miłość, czyli niezwykłe życie Helenki Kmieć". Dochód z kiermaszu przeznaczony został na program stypendialny, wspierający edukację dzieci w Meksyku, Tanzanii, Boliwii i Zambii.

zdjęcia


 

WOLONTARIAT ŚWIĘTEGO ELIASZA- PACZKI

Przed Świętami Bożego Narodzenia Szkolne Koło Wolontariatu zaprosiło do wzięcia udziału w przedświątecznej akcji pomocy podopiecznym Wolontariatu Św. Eliasza. Uczniowie wraz z rodzicami, Dyrekcja oraz społeczność Nauczycieli przygotowali paczki świąteczne, które pracownicy Wolontariatu Św. Eliasza przekazali potrzebującym.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.

 

zdjęcia

 

 

 

 


 

SCHRONISKO “PSIE POLE”- “Podaruj Święta Czworonogom”

Uczennice naszej szkoły z klasy 5b (Pola Ambroziak, Julia Broś, Eryka Kasprzyk, Maja Sawicka) zorganizowały na terenie naszej szkoły zbiórkę “Podaruj Święta czworonogom” na rzecz schroniska Psie Pole. Dziewczynki samodzielnie przygotowały plakaty, pudełka na dary. Po zakończonej akcji udały się do schroniska z zebranymi rzeczami.

 

Wraz z rodzicami pojechałyśmy do schroniska “Psie Pole”. (...) Pani poprosiła nas o rozładowanie darów z samochodu. (...) Pani zaprosiła nas do biura, gdzie napisała pisemne podziękowania dla naszej szkoły. (...) Po podziękowaniach Pani zaprosiła nas do zwiedzania schroniska. (...)Odwiedzając zwierzęta serce się łamało patrząc na nie, zbiórka się udała z czego bardzo się cieszymy.”

 

Bardzo dziękujemy dziewczynkom i ich rodzicom za pomoc. Nasze uczennice stanęły na wysokości zadania. Mamy nadzieję na Waszą dalszą aktywność.

 

zdjęcia

 

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu


ZBIÓRKA KARMY DLA SCHRONISKA - PODSUMOWANIE

Dziękujemy bardzo wszystkim dzieciom i Rodzicom, którzy włączyli się do zbiórki dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt z ul. Rybnej w Krakowie.

Jeszcze raz społeczność naszej szkoły nie zawiodła udowadniając, że los zwierząt nie jest im obojętny.

 

 AKCJA ZNICZ

 

Mija listopad-miesiąc szczególnej pamięci o bliskich zmarłych. Nasi Wolontariusze wraz z całymi rodzinami zadbali o tych, o których pamięć zdaje się wygasać, a ich groby pozostawały zaniedbane. Wolontariusze posprzątali łącznie 217 grobów. Każdy z nich został uporządkowany i przyozdobiony symbolicznie jednym zniczem. Uczniowie obejmowali też swoją modlitwą osoby, których mogiłami się zaopiekowali. Dziękujemy za zaangażowanie całym rodziną.

 

zdjęcia


WOLONTARIAT NA TRASIE 8 CRACOVIA PÓŁMARATON KRÓLEWSKI

Nasi wolontariusze kolejny raz pracowali podczas imprezy sportowej odbywającej się w Krakowie. Tym razem na trasie półmaratonu obsługiwali punkt odżywczy na 13 km trasy. Wolontariusze nie tylko podawali wodę, izotoniki, przekąski, ale mocno dopingowali uczestników biegu dodając im skrzydeł:) Jak zwykle fantastyczna sportowa atmosfera towarzyszyła najlepszym wolontariuszom na świecie!

 

zdjęcia

2021/2022

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

Ostatni dzień roku szkolnego to także czas na podsumowanie i podziękowanie za wspólny czas w Szkolnym Kole Wolontariatu.

Dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu Uczniów, wsparciu Rodziców, Dyrekcji, Nauczycieli i Koordynatorów zrealizowaliśmy w ostatnich miesiącach wiele dzieł niosących dobro, zmieniających rzeczywistość na bardziej ludzką.

Nasi Wolontariusze pomagając uczyli się hojności w bezinteresownym dzieleniu się swoją pracą, talentami i osobistymi zasobami.

Oto główne nasze aktywności w mijającym czasie:

1. Spotkanie z misjonarzem o. Łukaszem Kwiatkowskim i zbiórka w ramach akcji "Dobro dalekiego zasięgu" dla dzieci w Papui Nowej Gwinei

2. Akcja znicz

3. Zbiórka dla kuchni Caritas przed Bożym Narodzeniem

4. Zbiórka dla podopiecznych Wolontariatu św. Eliasza

5. Zbiórka skarpet dla bezdomnych we współpracy z Caritas

6. Akcja na zdalnym: plakat informacyjny dot. szkoły średniej we współpracy z doradcą zawodowym

7. Zdalnie: akcja Senior Działa we współpracy z Biurem Inicjatyw Społecznych, gdzie wolontariusze przygotowywali zdalne instruktaże dot. korzystania z nowych technologii dla osób starszych

8. Zbiórka rzeczy dla schroniska dla zwierząt

9. Dwie zbiórki dla uchodźców z Ukrainy

10. Kiermasz Wielkanocny - współpraca z Radą Rodziców i parafią

11. Zbiórka kluczy we współpracy z Parafialnym Kołem Misyjnym

12. Góra Grosza, która trwała od listopada do czerwca

13. Zbiórka środków ochrony osobistej dla Alma Spei

Drogim Rodzicom dziękujemy za wszelką pomoc, zaangażowanie i budującą wspólną pracę, którą docenili wszyscy wymienieni wyżej partnerzy.

Wierzymy, że Państwa i dla naszych Wolontariuszy wakacje będą czasem odpoczynku, radosnych spotkań z drugim człowiekiem ale i szansą czynienia bezinteresownego dobra.

Życzymy dobrych wakacji!

Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu dla ALMA SPEI

Od 18 do 29 marca prowadzimy zbiórkę dla Fundacji Hospicjum dla Dzieci Alma Spei następujących artykułów:
1.Maseczki z filtrem FFP-2 (Kn 95) – zapakowane;
2.Kompresy z włókniny niejałowe rozmiar 7,5 cm x 7,5 cm (opakowanie 100 szt.);
3.Kompresy z włókniny niejałowe rozmiar 10 cm x 10 cm (opakowanie 100 szt.);
4.Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe jednorazowe (rozmiar „M” – MEDIUM) – zapakowane;
5.Maseczki medyczne, jednorazowe z gumką – zapakowane;
6.Ochraniacze foliowe na obuwie – zapakowane (nowe);

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE AKCJI

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

 

"Senior działa"

Podczas edukacji zdalnej nasi wolontariusze wzięli udział w projekcie "Senior działa". W ramach akcji wykonali prezentacje multimedialne oraz filmy instruktażowe dla osób starszych jako przewodnik po świecie nowych technologii.

Działania zrealizowane zostały w porozumieniu Szkolnego Koła Wolontariatu z Biurem Inicjatyw Społecznych.
 
 
 

Zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy - podsumowanie akcji

W ubiegłym tygodniu Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę na rzecz uchodźców z Ukrainy. W dwa dni udało się zebrać wszystkie potrzebne rzeczy oraz zakończyć zbiórkę pieniężną z kwotą 4337 zł, którą w całości przeznaczono na zakup leków i akcesoriów dla dzieci. Wszystkie dary w najbliższych dniach zostaną przekazane do Centrum Pomocy Uchodźcom przy ul. Radziwiłłowskiej 3 w Krakowie. Za wszelką ofiarność, życzliwość i pomoc serdecznie dziękujemy!

Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunami Magdaleną Żyłą i Pawłem Mrukiem

zdjęcia

Klucze do Nieba

Szkolne Koło Wolontariatu prowadzi obecnie zbiórkę niepotrzebnych kluczy jako wsparcie dzieł ewangelizacyjnych Referatu Misyjnego Księży Werbistów. Fundusze pozyskane ze sprzedaży surowca są realną i cenną pomocą w działalności misyjnej Zgromadzenia.

Nasi Wolontariusze włączyli się w akcję we współpracy z Kołem Misyjnym naszej parafii.

 

 

 

 

Skarpety dla osób w kryzysie bezdomności - podziękowanie

Wolontariat na czas zdalny

Szkolne Koło Wolontariatu wspólnie z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych uczestniczy w akcji wsparcia seniorów w korzystaniu z nowych technologii. W ramach projektu nasi Wolontariusze tworzą filmy i prezentacje multimedialne wprowadzające emerytów w świat aplikacji, portali internetowych, a także uczą obsługi sprzętów elektronicznych. Akcja trwa do końca edukacji zdalnej tj. do 10 stycznia.

 

Świąteczne działania Szkolnego Koła Wolontariatu

W okresie przedświątecznym społeczność Rodziców, Nauczycieli, Uczniów i Wolontariuszy zaangażowała się w akcje pomocowe na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Św. Eliasza z którym współpracujemy już drugi rok. Jako Szkolne Koło Wolontariatu mieliśmy satysfakcję uczestniczyć w organizacji oraz przekazaniu wielu wspaniałych prezentów, jakie trafiły do potrzebujących rodzin jeszcze przed świętami. Nieocenione wsparcie otrzymała również trzyosobowa rodzina, z dorosłą, niepełnosprawną córką jaką zajmuje się Caritas. Do Kuchni św. Brata Alberta dostarczyliśmy również artykuły żywnościowe gromadzone przez dwa tygodnie przy wejściach do szkoły.

Serdecznie dziękujemy za duże zainteresowanie działaniami na rzecz potrzebujących i ogrom przekazanego dobra, które pozwoliło obdarowanym spokojniej i godniej przeżyć Boże Narodzenie.

zdjęcia

 

 

Wigilijne dzieło pomocy

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do wzięcia udziału w przedświątecznej akcji pomocy najuboższym w przygotowaniu i uświetnieniu tego wyjątkowego czasu Świąt Bożego Narodzenia.

Od dnia 1 grudnia będzie prowadzona zbiórka artykułów żywnościowych z długą datą przydatności do spożycia, które nie wymagają przechowywania w lodówce. Artykuły te będzie można składać przy wejściach do szkoły do dnia 15 grudnia. Zebraną żywność przekażemy kuchni św. Brata Alberta prowadzonej przez Caritas.

Podobnie jak w zeszłym roku zaangażujemy się również we wsparcie podopiecznych Wolontariatu Św. Eliasza . Pod wskazanym linkiem będzie można wybrać podopiecznego i przygotować dla niego dedykowaną świąteczną paczkę.

link

Góra grosza

 

Szkolne Koło Wolontariatu włącza się w coroczną akcję Towarzystwa Nasz Dom.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu, bądź tworzenia miejsc zbliżonych do domu rodzinnego.

Nasi wolontariusze prowadzą przez najbliższe 8 tygodni zbiórkę bilonu do puszek.

 

 

 

 

 

Podziękowania z Papui Nowej Gwinei

 

W ostatnim czasie otrzymaliśmy specjalne podziękowania za zgromadzenie środków na wsparcie uczniów w Papui Nowej Gwinei, w ramach akcji Szkolnego Koła Wolontariatu: „Dobro dalekiego zasięgu”.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć oraz filmu.

 

 

 

 

Podsumowanie Akcji "ZNICZ"

 

W tym roku uczniowie naszej szkoły działający w szkolnym Kole Wolontariatu posprzątali łącznie 271 grobów. Każdy z nich został uporządkowany i przyozdobiony symbolicznie jednym zniczem. Uczniowie obejmowali też swoją modlitwą osoby, których mogiłami się zaopiekowali.

zdjęcia

 

 

 

Dobro dalekiego zasięgu

Szkolne Koło Wolontariatu zakończyło akcję "Dobro dalekiego zasięgu".

Podczas drugiej edycji, we współpracy z misjonarzem, o. Łukaszem Kwiatkowskim wolontariusze zebrali kwotę 2750 zł, która została przekazana na misję w Papui Nowej Gwinei. Pieniądze zostaną wykorzystane na wsparcie tamtejszych rodzin w opłaceniu czesnego za szkołę.

Dziękujemy Darczyńcom, Radzie Rodziców oraz naszym Wolontariuszom

 

AKCJA „ZNICZ”

 

Drodzy Wolontariusze!

Zapraszamy
do udziału
w październikowej akcji Koła Wolontariatu. Tym razem zajmiemy się opuszczonymi i zaniedbanymi grobami.

Aby wziąć udział w akcji, należy wybrać się na dowolny cmentarz i odszukać zaniedbany grób,
a następnie uprzątnąć go i symbolicznie przyozdobić jednym zniczem.

Do końca października należy przesłać na adres mailowy jezykpolski2020@op.pl zdjęcie grobu przed posprzątaniem i przyozdobieniem go oraz zdjęcie owoców Waszej pracy, łącznie dwa zdjęcia.
W tytule maila proszę wpisać: Akcja ZNICZ, imię
i nazwisko, klasa.

 

Powodzenia!

 

Dobro dalekiego zasięgu

Tegoroczną edycję akcji rozpoczynamy wizytą ojca Łukasza Kwiatkowskiego w naszej szkole. Misjonarz pracujący w Papui Nowej Gwinei przybliżył nam realia życia w tej części świata, zapoznał z codziennym funkcjonowaniem placówek misyjnych, opowiadał o zwyczajach i problemach tamtejszych ludzi.

Jedną z pilnych potrzeb jest wsparcie finansowe rodzin w Papui, aby umożliwić im opłacenie czesnego za naukę.

W szkole od 14 do 24 września prowadzona jest zbiórka do puszek. Istnieje również możliwość dokonania przelewu na konto:

M-bank
Nazwa odbiorcy : Rada Rodziców - Dorota Wadowska-Dudek
Adres Kraków
Numer :
09 1140 2004 0000 3502 8170 2797 (mBank)
Tytuł przelewu: MISJE

Dziękujemy za każde wsparcie.

Poniżej prezentujemy zdjęcia ze spotkania z uczniami starszych klas i zapraszamy do wsparcia akcji.

zdjęcia


2020/2021

Regulamin Koła Wolontariatu

 

 

 

 

 2019/2020

 

Szkoła z Pasją Pomagania

Nasza szkoła na czele z Kołem Wolontariatu współpracowała z Zespołem z Alma Spei Hospicjum dla dzieci poprzez udział w ogólnopolskim programie profilaktyczno - edukacyjnym
„Szkoła z Pasją Pomagania”. Program ten trwał od 14.10.2019 do 31.05.2020 i obejmował 7 ważnych punktów.

Po zakończeniu II edycji konkursu „Szkoła z Pasją Pomagania”, nasza szkoła otrzymała certyfikat przyznany za udział w konkursie oraz skan listu ze słowami podziękowania od Pierwszej Damy, pani Agaty Kornhauser- Dudy, która objęła konkurs honorowym Patronatem.


Działania prowadzone w naszej szkole

Współpraca z Alma Spei została zainicjowana spotkaniem z przedstawicielem fundacji, w naszej szkole, w którym uczestniczyć mogli wszyscy uczniowie klas 4-8. Pierwsza poważna zbiórka funduszy odbyła w dniach 14-18.11.2019 r., kiedy to uczniowie kwestowali na potrzeby zakupu prezentu dla podopiecznego fundacji Kubusia. Za swoją pomoc i zakup odzieży dla chłopca wolontariusze otrzymali pisemne podziękowanie. Z zebranych funduszy udało się również zakupić produkty spożywcze, będące prezentem świątecznym dla podopiecznych fundacji. Następnym, trzecim już wyzwaniem dla uczniów było przygotowanie ozdób na Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym udało się zebrać pokaźną kwotę.

Pieniądze te przeznaczone zostały na zakup sprzętu medycznego dla podopiecznych. Kolejne zadania wyznaczone przez program, realizowane w drugim semestrze to kolejno wyjazd na narty połączony z kwestowaniem na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom „Na Nartach po Uśmiech”, który odbył się 22.02.2020 oraz zbiórka pieluszek dla podopiecznych fundacji „Pieluszka na Zajączka”. Zespół Alma Spei Hospicjum dla dzieci skierował podziękowania do Kadry Pedagogicznej, Rodziców i Uczniów, którzy zaangażowali się w akcję i wspierali Podopiecznych Alma Spei Hospicjum dla dzieci.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

 

 W tym roku szkolnym razem całą szkołą na czele z Kołem Wolontariatu włączamy się w ogólnopolski całoroczny projekt edukacyjny „Szkoła z Pasją Pomagania”. Szczegóły akcji na plakacie i na stronie internetowej www.almaspei.pl/edukacja

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:
Pani Barbara Fiedor Sztuczka,
Pani Beata Dobosz,
Pani Barbara Mycek

 2018/2019

W tym roku udało się Nam włączyć w organizację:
Wszystkich uczniów, którzy w myśl słów Jana Pawła II chcą stawać się lepszymi poprzez służbę innym serdecznie zapraszamy

 

 

Złóż serca dla Hospicjum

Czy składanie origami może nieść ze sobą pomoc drugiemu człowiekowi? Małopolskie Hospicjum dla dzieci udowadnia, że tak! Dlatego Nasza szkoła włącza się w akcję -Złóż serca dla Hospicjum-. Jest to zbiórka serc zrobionych metodą origami (w linku/poniżej znajdziemy odpowiedni diagram pomocny podczas składania) z papieru w kolorze czerwonym. W dniu świętego Walentego pracownicy hospicjum odpowiedzialni za akcję, będą rozdawać serduszka mieszkańcom Krakowa. Do środka każdego z serduszek zostanie załączona informacja na temat działalności hospicjum. Projekt ten ma na celu rozpropagowanie tej instytucji.

Szkolne Koło Wolontariatu gorąco zachęca uczniów a także nauczycieli i rodziców do dołączenia do akcji! Złożone serduszka można wkładać do pudła znajdującego się przy portierni do 4.02.2019r.

 

 

GÓRA GROSZA
Drobniaki, grosiki, żółtaki... a czasem nawet klepaki. Często dość pogardliwie traktujemy najniższe nominały. Tymczasem już po raz 19, pod koniec listopada, w szkołach i przedszkolach w całym kraju rozpoczęła się wielka akcja zbierania monet pod nazwą Góra Grosza organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Góra Grosza na którą składają się tylko monety 1gr., 2 gr. i 5 gr usypywana jest w celu zebrania funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W małych domach dziecka, czyli miejscach podobnych do domów rodzin wielodzietnych, dzieci znajdują schronienie i mogą się rozwijać pod opieką wychowawców. Około 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Włączając się w akcję Góra Grosza chcemy im pomóc. Co można kupić za 1 grosz? Niewiele. Jednak Góra Grosza to już całkiem spora suma.W Naszej szkole akcja trwa od 26.11- 21.12. 2018r.
Monety można wrzucać do przeźroczystej skarbonki a o to by do Was trafiła zadbają Nasi wolontariusze.
 
Gwiazdka dla Zwierzaka
 
Stare powiedzenie mówi, że w Wigilię zwierzęta przemawiają ludzkim głosem. Chemy by o Nas mówiły wyłącznie dobrze i dlatego przyłączamy się do akcji Gwiazdka dla Zwierzaka. Jest to zbiórka zorganizowana przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Zbiórka ma formę rywalizacji międzyszkolnej. Lubiąc zwierzaki i rywalizację, włączamy się w tę akcje dodatkowo ją zaostrzając- w Naszej szkole będziemy zbierać karmę, rywalizując między klasami. Za każde przyniesione 0,5 kg karmy klasa otrzyma "łapkę", która zostanie przypięta na tablicy wyników. Bardzo ważny jest fakt, że zbieramy karmę dla starszych i chorych zwierząt, dlatego zgodnie z regulaminem konkursu ( http://schronisko.krakow.pl/Dodatkowe/Gwiazdka_dla_zwierz%C4%85t/) punktowane są tylko konkretne marki karm: Aminimda, Applaws, Acana, Arion, Belcando, Bozita, Brit, Carnilove, Concept for life, Dolina Noteci, Dog Chow, Eukanuba, Farmina, Feringa, Fitmin, Hill's, Happy Dog, Josera, Lukullus, Purina, Pro Plan, Purizon, Rinti, Royal Canin, Sanabelle, Smila, Sheba, Orijen, Taste of the Wild, Versele-Laga.
 
Zbiórka trwać będzie od 3.12- 21.12. Oczywiście, dla największych szkolnych miłośników zwierząt przewidziana jest nagroda!
 
 

Z życia szkoły

 

W najbliższym czasie

 

 

wakacje
Do wakacji pozostało