szkoła podstawowa joanna mola

Sport


2023/2024

FILIP MISTRZEM POLSKI W KARATE

W miniony weekend w Poznaniu odbył się Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym. Z przyjemnością informujemy, że Filip Cybulski uczeń klasy 2a został podwójnym Mistrzem Polski oraz srebrnym medalistą w swojej kategorii wiekowej. Mistrzem Polski Filip został w najważniejszej kategorii dla małego karateki czyli Kata Indywidualne oraz w Kata Drużynowym. W kategorii Enbu wraz z kolegą z klubu zajęli drugie miejsce . To są najważniejsze zawody na arenie krajowej, które dają Filipowi przepustkę na tegoroczny Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym, który odbędzie się w Hiszpanii.

Jesteśmy dumni z Filipa, gratulujemy i życzymy mu dalszych sportowych sukcesów.

 

zdjęcia

SUKCES NASZYCH LEKKOATLETEK

21 maja 2024 roku odbyły się międzyszkolne zawody lekkoatletyczne – liga lekkoatletyczna, w których nasza reprezentacja zdobyła bardzo wysokie II miejsce.  W tych zawodach brało udział dziewięć dziewcząt z naszej szkoły.  Startowały w konkurencjach: Bieg na 100m (Kula Zuzanna, Kamoń Aleksandra); bieg na 300m (Joanna Lany, Bałos Lena) bieg na 600m (Tutka Anna, Lasiewicz Marika); Pchnięcie kulą (Liliana Malota); skok w dal (Czarnik Julia, Żarna Milena); bieg 4x100m (Lany Joanna, Kula Zuzanna, Malota Liliana, Kamoń Aleksandra). We wszystkich konkurencjach dziewczęta bardzo dobrze się zaprezentowały, ale w sztafecie 4x100 metrów były bezkonkurencyjne zdobywając I miejsce.  Do klasyfikacji drużynowej brano pod uwagę wyniki ze wszystkich konkurencji.

 

Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.

zdjęcia

PUCHAR TYMBARKU DZIEWCZYN - WADOWICE

Dziewczynki z Joanny drugi raz z rzędu zostają 3 drużyną w Małopolsce i najlepszą w Krakowie.

Puchar Tymbarku jest jednym z największych turniejów piłkarskich dla dzieci w Polsce w którym co roku Nasz Szkoła wystawia solidną reprezentację. W kategorii U10 (2-3 klasa) KSP Joanna „zielono-czarne” zwyciężyła na etapie Miasta Krakowa. Dzięki bardzo dobrej postawie podczas rozgrywek krakowskich dziewczynki zdobywając tytuł najlepszej drużyny w Krakowie uzyskały awans do etapu wojewódzkiego.

W Piątek 17 maja 2024 roku Nasza drużyna udała się do Wadowic gdzie odbywał się etap wojewódzki Pucharu Tymbarku. Tego dnia dziewczyny pokazały że mają ogromy talent, zawzięcie i chęć do wygrywania.

Zawodniczki z KSP Joanny przeszły jak burza przez fazę grupową, następnie wygrały swój ćwierćfinał i znalazły się w najlepszej 4 turnieju. W półfinale przyszło nam się zmierzyć z jak się później okazało Mistrzyniami Małopolski gdzie to dziewczyny z Brzeska po bardzo dobrym meczu okazały się lepsze o jednego gola. Nasze Zawodniczki nauczone doświadczeniem z ubiegłorocznych rozgrywek wiedziały że jeszcze mają szanse zakończyć rozgrywki w Wadowicach zwycięstwem i tego dokonały. „Berettki” pewnie zwyciężyły w meczu o trzecie miejsce i mogły odebrać zasłużone brązowe medale. Nie zabrakło również nagród indywidualnych. Królową Strzelców okazała się Nasz Pani Kapitan Julia Krasoń.

Oto skład brązowych medalistek:

Julia Krasoń ©

Izabela Topyło

Karolina Bajorek BR

Julia Kościelniak

Weronika Krakowska

Emilia Renes

Zofia Jędrzejec

Marta Jakubiec

Maja Biały

Natalia Kowalska

Garść statystyk:

4 bramki stracone

26 goli zdobytych

1 Przegrana

5 wygranych

GRATULACJE I WIELKIE BRAWA DLA DZIEWCZYN

„KTO NAJLEPIEJ W PIŁKĘ GRA OCZYWIŚCIE JOANNA!!!”

zdjęcia

PUCHAR TYMBARKU

W tym roku szkolnym Nasza Szkoła była reprezentowana przez bardzo liczną reprezentację w Pucharze Tymbarku. Pierwszy raz w historii występów w tym turnieju wzięły udział drużyny w każdej kategorii wiekowej zarówno dziewczynki i chłopcy.

U8 – 2 drużyny dziewczyn i 2 drużyny chłopców

U 10 – 2 drużyny dziewczyn i 3 drużyny chłopców

U12 – 2 drużyny dziewczyn i 3 drużyny chłopców

Turniej traktujemy szkoleniowo aby nawet najmłodsi uczniowie Naszej Szkoły mogli porywalizować z rówieśnikami z innych szkół i złapać bakcyla na piłkę nożna, aktywność fizyczną i sportową rywalizację. Zawodniczki i zawodnicy zebrali ogromny bagaż doświadczeń które pomogą im radzić sobie z różnymi sytuacjami w ich dalszym życiu. Oczywiście każda uczestniczka i uczestnik otrzymali pamiątkowy medal????

Dziękujemy za chętny udział!

zdjęcia

MISTRZ, MISTRZ, JOANNA!!!

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Joanny Beretty Molli w Krakowie Mistrzem Krakowa w Piłce Nożnej – kategoria Igrzyska Dzieci, Chłopcy, Krakowska Olimpiada Młodzieży.

Ten „Dream Team” to zrobił.

Pan Piłkarz JĘDRZEJ BRODA ©

Pan Piłkarz IGNACY BABIARZ

Pan Piłkarz PIOTR BĄBOL

Pan Piłkarz PIOTR KORDECKI

Pan Piłkarz FELIX KOZAK

Pan Piłkarz JAKUB KRAS

Pan Piłkarz SEBASTIAN KUCHARSKI

Pan Piłkarz FRANCISZEK MAJDA

Pan Piłkarz MATEUSZ MALOTA BR

Pan Piłkarz MACIEJ NOWOTARSKI BR

Pan Piłkarz WOJCIECH WIATRAK

Chłopcy aby zdobyć upragniony złoty medal musieli przejść aż 4 etapy, rozegrać 13 meczy i pokazać odporność na stres podczas serii rzutów karnych podczas finałowego starcia.

Poniżej garść statystyk dla koneserów:

rozegrane 13 meczów

 zremisowanych 3

 przegranych 1

wygranych meczy 9

bramek straconych 5

goli strzelonych 37

11 czerwca Mistrzowska drużyna Joanny udała się reprezentować Miasto Kraków podczas mistrzostw Małopolski w Limanowej gdzie w debiucie w rozgrywkach wojewódzkich w piłkę nożną zajęliśmy V miejsce.

Dziękujemy Zawodnikom za wzorowe reprezentowanie Naszej Szkoły zarówno na boisku jak i poza nim.

Niech się niesie na cały Kraków – MISTRZ, MISTRZ JOANNA!!!

zdjęcia

ANANSY Z 7 KLASY

Chłopcy z klasy 7 zostali brązowymi medalistami Krakowskiego Wieloboju Siłowego. W dniu 10.04.2024 reprezentacja Naszej Szkoły udała się na prestiżowe zawody KWS rozgrywane w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży, kategoria Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Konkurencje składające się na wielobój sprawdzają wiele zdolności motorycznych zawodników, a wiele o tym mówi drugie rozwinięcie skrótu KWS – Kondycja, Wytrzymałość, Siła.

W tym wyjątkowym wydarzeniu sportowym które promuje zdrowy styl życia wzięli udział: Stanisław Stanek, Dominik Goły, Witold Biernat i Piotr Wojewoda. Każdy z nich wniósł do drużyny unikalne umiejętności, determinację i charakter aby osiągnąć końcowy sukces.

Chłopcy już zapowiedzieli że za rok wrócą jeszcze silniejsi. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

zdjęcia

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY 2023
Wzorem ubiegłych lat w naszej szkole w dniach 5 – 6 grudzień 2023 r odbył Mikołajkowy Turniej w piłkę nożną. Tegoroczna edycja tych zawodów była pierwszą w której rywalizowaliśmy w 4 kategoriach: Kategoria dziewczyn młodszych, Kategoria dziewczyn starszych, Kategoria chłopców młodszych i Kategoria chłopców starszych. Przez 2 dni wypełnione futbolem na parkiecie zameldowało się prawie 200 zawodniczek i zawodników. Podczas rozgrywanych meczy królowało to co w sporcie jest najważniejsze czyli dobry humor dobra zabawa szacunek do rywala no i oczywiście piłkarskie umiejętności na bardzo wysokim poziomie. Nie brakowało akcji indywidualnych jak i również zespołowych.

W kategorii dziewczyny starszych bezkonkurencyjny okazał się zespół Rudolfy, które zwyciężyły z Natchnionymi Szarlotkami po rzutach karnych. Na trzecim miejscu uplasowały się Cynamonki, które okazały się lepsze od Zgniłych Limonek. Najlepszą bramkarką w tej kategorii okazała się Zofia Noworyta z drużyny Natchnionych Szarlotek a tytuł Królowej Strzelczyń trafił do Joanny Lany reprezentującej drużynę Rudolfów.

W grupie starszej chłopców rywalizacja była bardzo zacięta. W wielkim finale spotkali się MC Maciek Airport i Travis Szczot. Mecz obfitował w wiele sytuacji bramkowych, świetnymi interwencjami wykazywali się bramkarze obydwu drużyn. Decydujący dla losów spotkania okazał się ostatni rzut rożny wykonywany przez drużynę Travis Szczot. Piłka została dograna do niepilnowanej Lilianny Maloty, która popisała się pięknym mierzonym uderzeniem nie dając szans bramkarzowi drużyny Airport na interwencje i umieściła piłkę w prawym górnym rogu bramki. Kibice zgromadzeni na hali byli zachwyceni tym co zobaczyli na parkiecie. O tym kto zdobędzie trzecie miejsce decydowały rzuty karne Wyrewolwerowani Rewolwerowcy ulegli Metalowym Rurom. W regulaminowym czasie gry był wynik 1 : 1.
Indywidualny wyróżnienia w tej kategorii trafiły do rodzeństwa. I tak najlepszym bramkarzem turnieju został Mateusz Malota a najwięcej bramek zdobyła Liliana Malota

W grupie młodszej miejsce trzecie zajęła drużyna Super Piłka, która pokonała Pędzące Konie po rzutach karnych. O zwycięstwie w turnieju również decydowała seria rzutów karnych gdzie lepsze okazały się Black Stars wygrywając z Tiktokerkami. Królową Strzelczyń okazała się Julia Bączkowska z drużyny TikTokerek, a najlepszą bramkarką jej koleżanka z teamu Karolina Bajorek. Na wyróżnienie za sportową postawę zasługuje również Jan Okólski - Komakhidze grający w drużynie Black Stars.

FC Kluchy okazały się najlepsze w kategorii młodszych chłopców. W finale zmierzyły się z drużyną GWG na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Spalonych Jabłuszek a za nimi Championi. W tej kategorii nagrody indywidualne trafiły do najlepszego bramkarza Dawida Kopca i króla
strzelców Franciszka Majdy.

Wielkie brawa dla wszystkich rywalizujących zawodniczek i zawodników ogromne podziękowania należą się również wszystkim uczniom którzy pomogli w organizacji turnieju obsłudze technicznej i sędziowaniu.

Dziękujemy za udział w kolejnej edycji turnieju mikołajkowego. Zapraszamy za rok i zachęcamy do udziału w innych szkolnych wydarzeniach sportowych.

PIŁKA NOŻNA – SPAĆ NIE MOŻNA

CITIUS-ALTIUS-FORTIUS

Szybciej – Wyżej – Mocniej te słowa szczególnie w roku szkolnym 2022/2023 wzięli sobie do serca Nasze Sportowczynie i Sportowcy. Nasza Szkoła z sukcesami co roku rywalizuje w międzyszkolnych zawodach sportowych rozgrywanych w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Rozgrywki te odbywają się w wielu dyscyplinach i w różnych kategoriach wiekowych zarówno dziewczynek jak i chłopców. W roku Szkolnym 2022/2023 Nasza Szkoła osiągnęła historyczny sukces ponieważ zajęła 5 pierwszych miejsc w 6 kategoriach, a były to:

I MIEJSCE KLASYFIKACJA OGÓLNA DZIEWCZYN – IGRZYSKA DZIECI (KLASY 1-6)
III MIEJSCE KLASYFIKACJA OGÓLNA CHŁOPCY – IGRZYSKA DZIECI (KLASY 1-6)
I MIEJSCE KLASYFIKACJA OGÓLNA – IGRZYSKA DZIECI (KLASY 1-6)

I MIEJSCE KLASYFIKACJA OGÓLNA DZIEWCZYN – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ (KLASY 7-8)
I MIEJSCE KLASYFIKACJA OGÓLNA CHŁOPCY – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ (KLASY 7-8)
I MIEJSCE KLASYFIKACJA OGÓLNA – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ (KLASY 7-8)

 

Za zajęcie wysokich lokat Szkoła otrzymała zapierające dech puchary i bon na sprzęt sportowy o wartości 3 800 zł. Bon w pełni został przeznaczony na uzupełnienie bazy sportowej Naszej Szkoły w nowe piłki do piłki nożnej, koszykówki, piłki ręcznej, które na pewno przyczynia się do podnoszenia sprawności fizycznej wśród naszych uczniów i zaszczepiania bakcyla do uprawiania różnych dyscyplin sportowych.

My nauczyciele Wychowania Fizycznego w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Św. Joanny Beretty Molli w Krakowie chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować Absolwentom i obecnym Uczniom za profesjonalizm i pełne zaangażowanie w każde działania związane z aktywności fizyczną realizowane w „Sportowej Joannie”. Dziękujemy również Dyrekcji, wszystkim Nauczycielom, Rodzicom i Opiekunom którzy w większym lub mniejszym stopniu przyczynili się do osiągnięcia tego sukcesu.KS, KSP, MISTRZ JOANNA OLE!!!

Dziękujemy!

zdjęcia


Małgorzata Roman
Piotr Pancerz
Filip Ścieżka

JULIA BROŚ DRUGĄ RAKIETĄ W KRAKOWIE

Uczennica Klasy 6B Julia Broś tuż przed zakończeniem roku 2023 wywalczyła srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Krakowa w Tenisie Stołowym. Zawody te rozgrywane były w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży – kategoria Igrzyska Dzieci – dziewczyny.
Julcia świetnie prezentowała się przez wszystkie spotkanie. Pokazując pełne zaangażowanie, koncentracje, postawę fair play i tenis w mistrzowskim wydaniu.
 

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej sportowej rywalizacji.
Brawo Julka!!!:)
zdjęcia

SZKOLNE ZAWODY W BADMINTONA

W poniedziałek, 20.11.2023, odbyły się już siódme szkolne zawody w badmintona. Jest to cykliczna sportowa impreza organizowana, co roku w naszej szkole. W tym roku szkolnym w rywalizacji wzięła udział rekordowa liczba uczniów - aż 90 zawodników. Zawody tradycyjnie były rozgrywane w czterech kategoriach. Rozgrywki przebiegły w miłej atmosferze i rywalizacji fair play. Dziękujemy uczniom i uczennicom klas siódmych i ósmych za pomoc w organizacji imprezy, a także Radzie Rodziców za wsparcie w ufundowaniu nagród dla uczniów.   

A oto wyniki według kategorii:

Dziewczęta klasy 4-6

I miejsce - Gabriela Hering

II miejsce-Karolina Karwat

III miejsce- Joanna Lany

IV miejsce-Emilia Świeboda

Dziewczęta klasy 7-8

miejsce-Róża Brzęk

II miejsce-Liliana Malota

III miejsce- Zofia Noworyta

IV miejsce- Aleksandra Marnik

Chłopcy klasy 4-6

miejsce- Mikołaj Pych

II miejsce -Ignacy Babiarz

III miejsce-  Piotr Bąbol

IV miejsce - Jan Brzęk

Chłopcy klasy 7-8

miejsce - Witold Biernat

II miejsce - Emil Dziubiński

III miejsce - Mikołaj Maszczyński

IV miejsce - Michał Hetnał

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zdjęcia

ŚWIETNY WYNIK NASZYCH SZACHISTÓW

6 listopada br. odbyły się zawody szachowe w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę. W turnieju brało udział 8 reprezentantów naszej szkoły, którzy startowali w dwóch kategoriach: Igrzyska Dzieci (rocznik 2011 i młodsi)  i Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2009 i 2010).   

W kategorii IMS wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Franciszek Kania zdobywając  1 miejsce i wygrywając wszystkie partie. Bardzo dobrze radził sobie również Bartłomiej Kras, który uplasował się na 6 pozycji. Uczniowie w tej kategorii drużynowo zajęli 1 miejsce.  Dziewczęta drużynowo zajęły 7 miejsce. Indywidualnie - Liliana Urbanik 12 miejsce, a Larysa Kozak 18 miejsce.

W kategorii ID najlepszy wynik indywidualnie uzyskała Izabela Topyło zajmując 4 miejsce. W tej kategorii startowała również Antonina Zając zajmując 29 miejsce. Drużynowo dziewczęta zajęły 7 miejsce. Chłopcy w tej kategorii drużynowo zdobyli 19 miejsce, indywidualnie Felix Kozak 36 miejsce, a Jakub Kras 38 miejsce.

Gratulujemy sukcesów!

zdjęcia

BADMINTON

Pod koniec października odbyły się międzyszkolne zawody w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców. Zawody odbywały się jak co roku w ramach Krakowskiej Olimpiady Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza szkoła wystawiła cztery reprezentacje według podziału na płeć i wiek uczniów. Chłopcy: Mikołaj Pych, Ignacy Babiarz i Piotr Bąbol w kategorii igrzyska dzieci (rocznik 2011 i młodsi) zdobyli bardzo wysokie II miejsce.  Dziewczęta w tej kategorii zdobyły również wysokie IV miejsce. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2009-2010) dziewczęta zajęły bardzo dobre IV miejsce. Chłopcy po ambitnej walce wyszli z grupy, ale trafili na mocną drużynę, która uniemożliwiła im dalsze rozgrywki w zawodach.

Trzeba pochwalić formę naszych uczniów, którzy prezentują bardzo wysoki poziom w tej dyscyplinie sportu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zdjęcia

2022/2023

SUKCESY Filipa z 1a w KARATE 

Filip Cybulski uczeń klasy 1a trenuje karate od półtora roku i na swoim koncie ma już wiele miejsc na podium. Od tego sezonu jest w kadrze Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego, który jest największym klubem w Polsce.

W dniach 9-11 czerwca w Kraśniku odbył się Ogólnopolski Puchar Dzieci - najważniejsza impreza w Polsce dla dzieci trenujących karate. Filip w swojej kategorii w konkurencji kata zajął II miejsce zdobywając srebrny medal, pokonując kilkudziesięciu zawodników z całej Polski. 


W miniony weekend Filip stanął dwukrotnie na podium
w I Pucharze Ziemi Spiskiej i Podhala zajmując

I miejsce w konkurencji kata

 i III miejsce w konkurencji kumite.

Filip ciężko pracuje swoje sukcesy i kocha karate.                                                                   

 W październiku będzie startował we Włoszech w Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym, mocne kciuki na pewno się przydadzą.

Filipowi życzymy dalszych sukcesów i bardzo mocno zaciskamy kciuki.

Powodzenia Filipie !!!

zdjęcia

KIBICE NA TYBARKU NA MEDAL

Choć od Turnieju o Puchar Tymbarku minęło już trochę czasu, nie mogliśmy się powstrzymać żeby o kibicach nie napisać.

Takich kibiców podczas turnieju piłkarskiego w Wadowicach jak :

dla U 12-  Hela Maksymowicz, Julka Łabiak, Ida Milczarek, Natalka Orzeszek, Julka Broś, Gabrysia Bińczycka, Pola Dziewońska, Maja Sawicka

dla U10 - Kasia Tutka, Zosia Jędrzejec, Matylda Śróttek, Alisa Zhezhel, Olga i Aniela Ambroziak

nie powstydziłaby się żadna drużyna !

Podczas zawodów zarówno starszej U12 jak i młodszej U10 drużyny towarzyszyły koleżanki, które za punkt honoru postawiły sobie mocny i głośny doping. Trąbki, transparenty ręcznie robione z hasłami :

„KSP MOLLA , STRZELCIE GOLA”

„KS KSP JOANNA OLE”

„BERETKI DO BOJU”

„GOL”

„BERETKI GÓRĄ”  budziły podziw organizatorów, trenerów ,  zawodniczek i zawodników innych drużyn oraz fotoreporterów. Bo takich kibiców nie miał nikt.

Gdy w Wadowicach z busa wysypała się garstka dziewczynek, głośno dających wszystkim do zrozumienia po co przyjechały, wiedzieliśmy , że będzie grubo ! I o to w tym wszystkim chodziło. Takiego wsparcia nie poczuł nikt. Była ogromna radość, gdy udało się wygrać mecz i dobre pocieszające słowa gdy nie wyszło.

 

Wszystkim FANTASTYCZNYM KIBICKOM należą się ooooogromne BRAWA !

Dziękujemy i my - opiekunowie.

zdjęcia

ZŁOTO DLA NAJMŁODSZYCH PIŁKAREK

Tuz pod koniec maja odbyły się Międzyszkolne zawody Piłki Nożnej dziewcząt młodszych ID.

Pragniemy z radością ogłosić WIELKI SUKCES dziewcząt , którym udało się sięgnąć po najwyższe trofeum czyli  złoto. Pierwsze miejsce wśród szkół krakowskich to niemały wysiłek. Dziewczęta stoczyły bój z wieloma szkołami, ale co tu dużo ukrywać, w takim składzie nie miały sobie równych :

Szkołę godnie kulturalnie i zgodnie z zasadami Fair Play reprezentowały:

 • Lilianna Malota z kl. 6 b  - jedyna w swoim rodzaju
 • Aleksandra Nowak najmłodsza uczestniczka z kl. 3 – niezwykły talent
 •  Eryka Kasprzyk kl.5 – nie ma równych w obronie
 • Joanna Lany kl.5 – niezwykły harpagan
 • Amelia Tarko kl. 5 – zdolna  „kierowniczka”
 • Julia Lis kl. 5 – talent bramkarski
 • Marika Lisiewicz kl. 6a – super pomoc
 • Helena Kukla z kl.6b – wszechstronna na każdej pozycji.

Tego dnia sprzyjało nam wszystko - losowanie, słońce, strony świata, kierunek  wiatru, wysokość trawy na orliku, kolor piłki, wielkość oczek w bramce. Po prostu tak miało być, nie inaczej. Złoto jest nasze!

Brawa dla dziewcząt za kawał dobrej piłki w żeńskim wydaniu.

Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

zdjęcia

BRĄZOWE LEKKOATLETKI

Tym razem dużym sukcesem mogą pochwalić się nasze starsze dziewczęta z klas 7-8, które reprezentowały  szkołę na Międzyszkolnych Zawodach Drużynowej Ligii Lekkoatletycznej IMS.

Zawody odbyły się na stadionie LA MOS Kraków Wschód , os. Szkolne 37

Dziewczęta w składzie :

 • Zuzanna Malota           8b
 • Maja Błachut                8a
 • Weronika  Walczyk      8b
 • Kaja Błachut                  8a
 • Gabriela Nowak           6b
 • Zuzanna Majda             8a
 • Maja Pietrzyk                8a
 • Julia   Czarnik                 6a
 • Weronika Hankiewicz  6a

wystąpiły w kilku konkurencjach  - bieg na 100m, 300m, 600m , sztafecie 4x100, pchnięciu kulą  oraz skoku w dal.

Z wielką radością informujemy , że start w zawodach zakończył się sukcesem. Dziewczęta podczas zmagań na stadionie lekkoatletycznym i niemałych perypetii  zajęły III miejsce wśród rywalizujących ze  sobą szkół.

Serdeczne podziękowania i ogromne gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantek, które swoim zaangażowaniem i postawą przyczyniły się do sukcesu całej  drużyny.

Gratulacje za tak wielki sukces. Życzymy dziewczętom powodzenia w dalszej sportowej karierze.

zdjęcia

SIATKARSKIE  SUKCESY DZIEWCZĄT ID KL .4-6

Najmłodsze uczennice godnie reprezentowały naszą szkołę na Międzyszkolnych Zawodach Piłki Siatkowej ID . Dziewczęta przez eliminacje przeszły jak burza, a po półfinale wygrywając wszystkie mecze znalazły się w czwórce najlepszych szkół Krakowa.

Starannie wybrane szeregi  zespołu zasiliły :

 1.  Gabriela Nowak
 2. Lilianna Malota
 3. Karolina Karwat
 4. Magdalena Orlando
 5. Zofia Noworyta
 6. Hanna Król
 7. Bałos Lena
 8. Helena Sierdzińska
 9. Milena Żarna

W finale dziewczęta zmierzyły się  z mocnymi rywalkami. Wysiłek, emocje, ogrom pracy jaki włożyły w swój występ nie da się porównać z niczym innym. Dwoma punktami uległy konkurentkom ze SP Gortata zajmując IV miejsce w turnieju. Zważywszy na fakt , że w finale spotkały się w meczach z zawodniczkami na co dzień grającymi w klubach Sparta, UKS 22, Gortat, za upór, konsekwencję i świetną grę należą się dziewczętom OGROMNE BRAWA .

                                                                                    Życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów

zdjęcia

„KRAKÓW W FORMIE” KSP JOANNA W FORMIE

Nasza Szkoła jak i w roku ubiegłym również w tym wzięła udział w Turnieju Piłki Nożnej „Kraków w Formie” dedykowanym dla zawodników urodzonych w 2012 roku lub młodszych. Drużyna w składzie:

Jan Brzęk, Antonii Ćmielowski, Franciszek Majda, Piotr Bąbol, Stanisław Klocek, Antonii Babiarz, Piotr Kordecki, Robert Szczerba, Mikołaj Zakrzewski

Osiągnęła ogromny sukces zdobywając II miejsce. Chłopcy rozegrali 6 - 14 minutowych meczów i trafiali do siatki rywali aż 24 razy.

Indywidualne wyróżnienia również powędrowały do Naszej Drużyny a dokładniej do Franciszka Majdy,  który został wybrany Najlepszym Zawodnikiem turnieju.

Brawo dla całej drużyny za zaangażowanie i poświęcenie!!!

TAK SIĘ BAWI I WYGRYWA JOANNA!!!

KS, KSP, MISTRZ JOANNA OLE!!!

zdjęcia

JOANNA Z BRĄZOWYM MEDALEM MISTRZOSTW KRAKOWA W PIŁCE NOŻNEJ

2.06.2023 na długo zapadnie w pamięci wszystkim „Sportowcom Joanny”. Tego dnia na szyjach chłopców z Naszej Szkoły zawisły brązowe medale wywalczone w Mistrzostwach Krakowa w Piłce Nożnej w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej rozgrywanych w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Droga do brązowego krążka była bardzo długa i wyboista, Panowie Piłkarze musieli przejść aż 4 etapy rozgrywając 13 meczy z bardzo wymagającymi przeciwnikami.

Umiejętności, poświęcenie i boiskowy charakter przyniosły wymierny efekt w postaci medalu.

Dziękujemy wszystkim Szkołom,  z którymi przyszło nam się mierzyć i do zobaczenia na sportowym szlaku.

Największe podziękowania i gratulacje należą się chłopcom którzy dołożyli swoja cegłę do tego sukcesu. A byli to:

Maciej Sitarski – Kapitan drużyny

Michał Kowalik

Kacper Matyjasik

Max Sikora

Witold Biernat

Robert Kopiec

Ignacy Babiarz

Jakub Kras

Michał Hetnał

Maksymilian Korzeniowski

zdjęcia

LILKA LUBI BRĄZ

Uczennica Naszej Szkoły Lilianna Malota trenująca i grająca na co dzień w AZS UJ Prądniczanka Kraków w ubiegły weekend (06-08.06.2023) wraz z koleżankami z zespołu wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski Kobiet U-13 w Piłce Nożnej. Lilka wraz z koleżankami podczas rozgrywanego turnieju finałowego w Jarocinie uległy tylko Mistrzyniom z UKKS Katowice w meczu półfinałowym. Podczas pojedynku o brązowy medal okazały się lepsze od Diamonds Warszawa pokonując je w serii rzutów karnych.

Brawo dla całej Krakowskiej drużyny z Lilką na czele.

Brawo Lila!!!

zdjęcia

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W maju odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców w ramach igrzysk dzieci Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. W skład czwórboju wchodziły następujące konkurencje: bieg na dystansie 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na dystansie 600m dziewcząt i 1000m chłopców. 11 maja swoje zawody rozgrywały dziewczęta, które drużynowo zajęły 9 miejsce. Indywidualnie najlepsze miejsce wśród naszych reprezentantek zajęła Gabriela Nowak (10 miejsce).

12 maja odbyły się zawody chłopców. Reprezentacja naszej szkoły zajęła bardzo wysokie 4 miejsce klasyfikując się tuż za podium. Wśród chłopców najlepszy był Franciszek Nowak (4 miejsce).

Nasi reprezentanci pokazali bardzo dobrą formę sportową i osiągnęli wysokie miejsca.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.    

zdjęcia

SIATKÓWKA CHŁOPCÓW

W kwietniu odbyły się rozgrywki siatkówki w ramach igrzysk dzieci i młodzieży szkolnej. Nasi młodsi chłopcy dzielnie walczyli. W fazie grupowej wygrali rozgrywki awansując do półfinału. Niestety w półfinale chłopcy trafili na bardzo dobrze grające drużyny.  Ostatecznie młodsi chłopcy zajęli wysokie 7 miejsce.  Chłopcy starsi grający w ramach igrzysk młodzieży szkolnej odpadli w fazie grupowej.

zdjęcia

 

MTB W TRZEBINI

21 maja 2023 roku, uczennica klasy 5A, Asia Lany, brała udział w wyścigu rowerowym MTB w Trzebini w ramach Małopolska MTB Tour. Asia zajęła III miejsce na dystansie 21km z czasem 1h56min.

Gratulujemy zajęcia III miejsca, które jest ogromnym sukcesem na tak długim dystansie! 
Czekamy na kolejne sukcesy naszej uczennicy.

zdjęcia

KRAKOWSKI WIELOBÓJ SIŁOWY „ KONDYCJA – WYTRZYMAŁOŚĆ – SIŁA”

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła reprezentowana była podczas ósmej edycji krakowskiego wieloboju siłowego rozgrywanego w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.

Nasza trzyosobowa reprezentacja w składzie: Adam Brózda, Maciej Maksymowicz i Mikołaj Głuszak zajęła bardzo dobre drugie miejsce.

Dziękujemy chłopcom za pokazanie, że kondycja, wytrzymałość, siła i hart ducha nie są im obce. 

zdjęcia

ZŁOTY MAKSYMILIAN

 W wiosennej edycji indywidualnych biegów przełajowych wystąpiły uczennice i uczniowie naszej szkoły. Naszym reprezentantkom i reprezentantom przyszło rywalizować w bardzo trudnych warunkach pogodowych, ale wszyscy ukończyli swoje biegi bez kontuzji i na wysokich lokatach.

Bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej okazał się Maksymilian Korzeniowski z klasy 8.

A na miejscu czwartym uplasował się jego kolega z klasy Maciej Sitarski.

Bardzo dobry występ zanotował Dominik Goły z klasy 6, który zajął piąte miejsce.

Gratulujemy bardzo dobrych występów wszystkim reprezentantom.

zdjęcia

DZIEWCZYNY Z KSP JOANNA TRZECIĄ DRUŻYNĄ W MAŁOPOLSCE !

 Jak co roku, nasza szkoła zgłoszona została do ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion- o puchar Tymbarku”. W tym roku szkołę reprezentowało aż 6 drużyn – w sumie  59 zawodników i zawodniczek.

Chłopcy i dziewczęta wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych:

W kategorii U-10 szkołę reprezentowały dwie drużyny złożone z uczniów z klas drugich i trzecich.

W kategorii U-12 koszulki z logiem szkoły założyli uczniowie z klas czwartych i piątych.

Turniej składa się z następujących etapów:

- miasto Kraków

- mistrzostwa województwa

- finał ogólnopolski

W etapie powiatowym – miasto Kraków rywalizowaliśmy z wieloma bardzo dobrymi drużynami.

Po wyrównanych meczach chłopców do ćwierćfinału i 1/8 finału awansowało po jednej drużynie z każdej kategorii.  Do finałów wojewódzkich awansowała tylko 1 drużyna z Krakowa w danej kategorii.

Ten sukces udało się osiągnąć dziewczyną z naszej szkoły zarówno w kategorii U-12 jak i U-10.

11 i 12 maja dziewczyny udały się na finały województwa małopolskiego do Wadowic. Na obiektach sportowych klubu Skawa Wadowice zapanowało piłkarskie święto. Nie brakowało spotkań ze znanymi osobistościami ze świata piłki nożnej takimi jak Adam Nawałka, Marcin Wasilewski czy inny znakomici trenerzy i zawodnicy.

Jedną z najlepszych ekip okazała się reprezentacja dziewczyn w kategorii U-10. Dziewczynki jak burza przeszyły przez fazę grupową i  ćwierćfinał. Dopiero w półfinale uległy przeciwniczkom po serii rzutów karnych. Pomimo porażki podniosły się i wygrywając mecz o 3 miejsce wywalczyły brązowy krążek i piękny puchar.

Królową strzelców została Aleksandra Nowak z klasy 3.

Wszystkim uczennicom i uczniom reprezentującym szkołę dziękujemy za sportową postawę i grę fair play.

zdjęcia

Puchar Tymbarku 2023

PUCHAR TYMBARKU. Krakowscy finaliści – Małopolski Związek Piłki Nożnej (mzpnkrakow.pl)

 „Puchar Tymbarku” w Wadowicach, czyli en unitate vires! (FILM) – Małopolski Związek Piłki Nożnej (mzpnkrakow.pl)

PUCHAR TYMBARKU. Zespoły z Wierzchosławic i Zelkowa pojadą do Warszawy – Małopolski Związek Piłki Nożnej (mzpnkrakow.pl)

Puchar Tymbarku 2023. NSP Zelków wśród chłopców i SP Wierzchosławice wśród dziewcząt (U-10), najlepsi w finale w Małopolsce. WIDEO | Gazeta Krakowska

SZKOLNE ZAWODY NARCIARSKO – SNOWBOARDOWE WYNIKI :

KATEGORIA KLASY 1

1.      PAWEŁ OKÓLSKI – KOMAKHIDZE

2.      BRUNO BASIEWICZ

3.      KALINA PRZENIOSŁO

 KATEGORIA KLASY 2

1.      JULIA KOŚCIELNIAK

2.      MILENA KACZMARCZYK

3.      JAKUB NOWORYTA

 KATEGORIA KLASY 3 DZIEWCZYNY

1.      ANIELA AMBROZIAK

2.      OLGA AMBROZIAK

3.      JULIA BĄCZKOWSKA

 KATEGORIA KLASY 3 CHŁOPCY

1.      ADAM KUKLEWICZ

2.      JAN OKÓLSKI-KOMAKHIDZE

3.      MACIEJ NOWOTARSKI

 KATEGORIA KLASY 4 DZIEWCZYNY

1.      DANIELA JAKUBIEC

2.      ELIZA MARNIK

3.      ALICJA KOWALSKA

KATEGORIA KLASY 4 CHŁOPCY

1.      STANISŁAW ŁOBAZIEWICZ

2.      JAN BRZĘK

3.      MATEUSZ ZYCH

KATEGORIA KLASY 5 DZIEWCZYNY

1.      AMELIA TARKO

2.      ERYKA KASPRZYK

3.      AMELIA JASIÓWKA

KATEGORIA KLASY 5 CHŁOPCY

1.      MACIEJ RUSZTWOWICZ

2.      STANISŁAW STAWOWY

3.      SZYMON PUC

KATEGORIA KLASY 6  

1.      POLA SKWIRTNIAŃSKA

2.      HANNA TYCZYŃSKA

3.      HELENA KUKLA

KATEGORIA KLASY 7

1.      RÓŻA BRZĘK

2.      NATALIA ZYCH

3.      LENA BAŁOS

SNOWBOARD

1.      ANTONI SZCZUREK

1.      ADAM RUGGIERO-GŁUC

2.      BARTOSZ MILCZAREK

zdjęcia

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W SPORTACH ZIMOWYCH

Na przełomie lutego i marca br. na stoku narciarskim Kompleks Beskid Spytkowice odbyły się międzyszkolne zawody w snowboardzie i narciarstwie alpejskim organizowane przez Krakowską Olimpiadę Młodzieży.

Pierwsze odbyły się zawody snowboardowe, w których naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów. W klasyfikacji indywidualnej nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:

 • 3 miejsce - Maja Bator
 • 9 miejsce - Franciszek Biernat
 • 10 miejsce - Adam Ruggiero-Głuc
 • 26 miejsce - Bartosz Milczarek

Trzech reprezentantów naszej szkoły zakwalifikowało się do zawodów wojewódzkich.  Adam Ruggiero – Głuc zajął 17 miejsce.

W międzyszkolnych zawodach narciarskich naszą szkołę reprezentowało jedenastu uczniów. Najmłodsi reprezentanci  z klas trzecich pokazali dobrą formę narciarską. A oto wyniki:

Rocznik 2012 i młodsi:

6 miejsce - Adam Kuklewicz

9 miejsce - Jan Okólski - Komakhidze   

Rocznik 2010-2011

11 miejsce - Jan Kronenberg

17 miejsce - Maria Madurska

20 miejsce - Hanna Tyczyńska

21 miejsce - Helena Kukla

Rocznik 2008 i młodsi

16 miejsce - Natalia Zych

18 miejsce - Róża Brzęk

27 miejsce - Lena Bałos

14 miejsce - Michał Kowalik

26 miejsce - Michał Wadowski-Dudek

 

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy wyników!

zdjęcia

MISTRZ JOANNA OLE!!!

Dzień po Mikołajkach, dla naszych Uczennic i Uczniów nadal obfitował w pozytywne emocje.

Dziewczyny w składzie Róża Brzęk i Magdalena Brejta w finałach Drużynowego Tenisa Stołowego rozgrywanych dla klas 7-8 (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) wywalczyły brązowe medale.

Michał Kowalik, Emil Dziubiński i Bartosz Gołda postanowili również powalczyć o upragniony medal, a że lubią złoty kolor to nie pozostało im nic innego jak zwyciężyć z reprezentacjami innych szkół i zabrać ze sobą puchar i medale za pierwsze miejsce w Drużynowym Tenisie Stołowym – Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Brawa dla Dziewczyn i Chłopców za wzorowe reprezentowanie naszej Szkoły na arenie sportowej. 

zdjęcia

V TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

5 i 6 dzień grudnia obfitował w Naszej Szkole w piłkarskie emocje. Związane to było nie tylko z Mistrzostwami Świata w Katarze ale także popisami naszych szkolnych piłkarek i piłkarzy podczas V Turnieju Mikołajkowego.

Po 2 latach przerwy wróciliśmy do tej formy sportowej rywalizacji i dobrej zabawy.

Pierwszego dnia na parkiet szkolnej hali wyszli przedstawicieli klas starszych 5 – 8. W tej kategorii wiekowej rywalizowało 11 drużyn. Cieszy fakt, że drużyny składały się zarówno z dziewczyn jak i chłopców.

Po zaciętych spotkaniach w fazie grupowej do walki o medale stawiły się następujące zespoły :

Ziemnioczki_V2 w półfinale zmierzyły się z Lechem Kraków. W drugim półfinale rywalizowały ze sobą Team Bananki i Dysocjacja Trójstopniowa Kwasu Fosforowego (V).

W bardzo wyrównanym spotkaniu o III miejsce padła tylko jedna bramka, po której z radości eksplodowali zawodnicy Lecha Kraków a Team Bananki mógł tylko pogratulować rywalom i już planować przyszłoroczny występ.

Wielki Finał był „wisienką na piłkarskim torcie”. Kibice zgromadzeni na trybunach mogli oglądać przepiękne akcje i grad goli. Ziemnioczki_V2 trafiły trzy razy do siatki rywala, ale Dysocjacja cieszyła się ze strzelenia aż 6 bramek.

Królem Strzelców został Maciej Sitarski z drużyny Dysocjacji Trójstopniowej Kwasu Fosforowego (V).

Najlepszym Bramkarzem został Maksymilian Korzeniowski.

We wtorek 6 grudnia do rywalizacji przystąpiły drużyny złożone z młodszych dzieci – klasy 2-4. W tej grupie również rywalizowały i dziewczynki i chłopcy w sumie do rozgrywek przystąpiło 9 ekip.

Do Final Four turnieju zakwalifikowały się następujące zespoły:

Ikony zmierzyły się w półfinale z Prądniczanką Kraków, a Championi pewnie awansowali do finału po zwycięstwie nad Ognistą Piłką.

III miejsce w turnieju wywalczyły Ikony, które znalazły sposób na pokonanie bramkarza Ognistej Piłki.

Finał okazał się piłkarską ucztą. Nie zabrakło w nim pięknych goli, pojedynków 1 na 1, świetnych parad bramkarskich czy indywidualnych popisów technicznych zawodników obydwóch drużyn. Po upływie regulaminowego czasu gry zarówno Prądniczanka Kraków jak i Championi zanotowali po 2 trafienia, dodatkowy czas gry również nie przyniósł rozstrzygnięcia i to seria rzutów karnych miała wyłonić zwycięzcę V Turnieju Mikołajkowego. W tym elemencie minimalnie lepsi okazali się Championi. Prądniczance przypadły srebrne krążki.

Najlepszym bramkarzem został Jan Brzęk, a Królem Strzelców Stanisław Klocek.

Dziękujemy wszystkim za udział, a Radzie Rodziców za ufundowane upominki.

Już zapraszamy na VI Turniej Mikołajkowy w końcu „Piłka Nożna – Spać Nie Można”

zdjęcia klasy 1 - 3

zdjęcia klasy 4 - 8

KIBICUJEMY BIAŁO-CZERWONYM

Pomimo zimowo-jesiennej aury we wtorek w naszej Szkole zrobiło się  gorąco! Wszystko za sprawą pierwszego na Mundialu meczu naszej Drużyny Narodowej w piłce nożnej.  W tym dniu nasi Uczniowie przybrali biało-czerwone barwy,  a na przerwach rozbrzmiewały kibicowskie okrzyki i przyśpiewki. Nie zabrakło dyskusji na temat wyniku, taktyki, ustawienia i składu w jakim wystąpią nasze Orły w meczu z Meksykiem.

POOOOOOLSKAAAAAAA BIAAAAAŁOOOO-CZEEEERWOOOOONI!! 

zdjęcia

V TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

WICEMISTRZYNIE KRAKOWA W PIŁCE RĘCZNEJ

Dziewczęta naszej szkoły WICEMISTRZYNIAMI  Krakowa w piłce ręcznej.

Na początku października podczas eliminacji Międzyszkolnych Zawodów Piłki Ręcznej dziewcząt /rocznika 2010 i młodsze/ startowało 12 drużyn. Dziewczęta naszej szkoły dzielnie stawiały czoła rywalkom , dzięki grze na wysokim poziomie awansowały do finału.

21 października odbył się FINAŁ  rozgrywek, w którym spotkały się cztery najmocniejsze  szkoły z Krakowa. Dziewczęta naszej szkoły w składzie :

1. Bałos Lena 7b

2. Krupa Natalia 7b

3. Błachut Olga 7b

4. Błachut Martyna 7b

5. Orlando Magdalena 7b

6. Kamoń Aleksandra 6a

7. Lasiewicz Weronika 6a

8. Żarna Milena 6a

9. Nowak Gabriela 6b

10. Tarko Amelia 5a

rozegrały bardzo wymagające mecze, walcząc o każdą piłkę, o każda bramkę, nie dając rywalkom szans. Nasze szczypiornistki uległy jedynie zawodniczkom ze Szkoły Sportowej nr 91.

Każda z dziewcząt otrzymała srebrny medal, do szkoły przywiozły również puchar i pamiątkowy dyplom.

                                                                  

                                                                                         Wielkie podziękowanie dla dziewcząt

                                                                                       za ogrom ciężkiej pracy i wspaniałą grę

                                                                                                             w duchu fair play.

zdjęcia

SZKOLNE ZAWODY W BADMINTONA

W piątek 28.10.2022 odbyły się szóste szkolne zawody w badmintona. Jest to cykliczna sportowa impreza organizowana co roku w naszej szkole. W tym roku szkolnym w rywalizacji wzięło udział aż 78 uczniów. Zawody były rozgrywane w czterech kategoriach.  Szkolne zawody badmintonowe przebiegły w miłej atmosferze i rywalizacji fair play. Dziękujemy uczniom i uczennicom klas ósmych za pomoc w organizacji imprezy. 

A oto wyniki według kategorii:

Dziewczęta klasy 4-6

I  Lilianna Malota

II Gabriela Hering

III Zofia Noworyta

IV Hanna Król

Dziewczęta klasy 7-8

I  Róża Brzęk

II Zuzanna Majda

III Maja Błachut

IV Maja Pietrzyk

Chłopcy klasy 4-6

I  Witold Biernat

II Ignacy Babiarz

III Mikołaj Pych

IV Jan Brzęk

Chłopcy klasy 7-8

I  Michał Kowalik

II Szymon Czaja

III Kacper Matyjasik

IV Emil Dziubiński

zdjęcia

SUKCESY SPORTOWE DZIEWCZĄT

 Nie sposób pominąć informacji na temat tegorocznych sukcesów sportowych dziewcząt.

Młode, utalentowane reprezentantki naszej szkoły maja już na swoim koncie kilka sukcesów.

Choć nasza dewiza brzmi powoli, małymi krokami do przodu , do celu możemy pochwalić sporymi osiągnięciami sportowymi.

 W zawodach Ligi Lekkoatletycznej dziewczęta w składzie :

Maja Błachut  8a

Kaja Błachut   8a

 Zuzanna  Malota  8b

Weronika Walczyk  8b

w mało sprzyjających warunkach pogodowych, w strugach deszczu zdobyły II miejsce w sztafecie 4x100m. Uległy jedynie dziewczętom ze szkoły sportowej nr 91.

Pozostałe reprezentantki spisały się również bardzo dobrze w swoich koronnych konkurencjach.

W skład całej reprezentacji wchodziły :

1.  Błachut Maja            100m, sztafeta 4x100          

2. Malota Zuzanna        100m, sztafeta 4x100          

3. Błachut Kaja               300m, sztafeta 4x100 , pchnięcie kulą           

4. Walczyk Weronika     300m, sztafeta 4x100           

5. Batro Maja                  600m

6. Błachut Lena               600m

7.  Kula Zuzanna             skok w dal

8.  Duk Martyna              skok w dal

9. Orlando Magdalena    pchnięcie kulą

Dziewczętom życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu.

                                                                                                                                     Małgorzata Roman

zdjęcia

SZKOLNE ZAWODY W BADMINTONA

MISTRZOWIE KRAKOWA

16 września reprezentanci naszej Szkoły wzięli udział w międzyszkolnych zawodach sportowych, rozgrywanych w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Tego dnia rozgrywana była Indywidualna Liga Lekkoatletyczna dla uczniów z klas 7-8. Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując wysokie lokaty. Bezkonkurencyjni w swoich konkurencjach okazali się: Adam Brózda, który pchał najdalej kulą i Maciej Sitarski, który zwyciężył w biegu na 1000m. W sztafecie 4 x 100m reprezentacja Szkoły uplasowała się na 4 miejscu.

·        Adam Brózda  1 miejsce - Pchnięcie Kulą

·        Maciej Sitarski 1 miejsce - Bieg na 1000m / 4 miejsce – Sztafeta 4 x 100m

·        Maksymilian Korzeniowski 4 miejsce – Bieg na 300m / 4 miejsce – Sztafeta 4  x 100m

·        Kacper Matyjasik 8 miejsce – Bieg na 1000m

·        Maciej Maksymowicz 8 miejsce – Bieg na 100m / 4 miejsce – Sztafeta 4 x 100m

·        Franciszek Biernat 20 miejsce – Skok w dal / 27 miejsce – Bieg na 100m / 4 miejsce – Sztafeta 4 x 100m

·        Mikołaj Głuszak 16 miejsce – Skok w dal

Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji sportowej. 

zdjęcia

ROK SZKOLNY 2021/2022 W WYKONANIU SPORTOWCÓW JOANNY

Bardzo miło nam poinformować, że w zakończonych międzyszkolnych rozgrywkach  sportowych  bardzo dobrze spisała się nasza Szkoła. KSP im. Św. Joanny Beretty Molli rywalizowała w wielu dyscyplinach sportowych w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci (uczniowie i uczennice z 2009 roku i młodsi) i Igrzyska Młodzieży Szkolnej (uczniowie i uczennice z klas 7-8).

A oto wyniki końcowe współzawodnictwa:

IGRZYSKA DZIECI

·        Ogólna klasyfikacja – 5 miejsce

·        Klasyfikacja Dziewczyn – 8 miejsce

·        Klasyfikacja Chłopców – 3 miejsce

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

·        Ogólna klasyfikacja – 4 miejsce

·        Klasyfikacja Dziewczyn – 4 miejsce

·        Klasyfikacja Chłopców – 4 miejsce

KS, KSP, MISTRZ JOANNA OLE !!!

2021/2022

TURNIEJ O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA PROF. JACKA MAJCHROWSKIEGO

Po rozgrywkach starszych chłopców do piłkarskiej rywalizacji przystąpili młodsi chłopcy. Nasza Szkoła skorzystała z zaproszenia do udziału w ciekawym turnieju piłkarskim, który rozgrywany był 15 czerwca . Piłkarze rozegrali 5 spotkań prezentując się z bardzo dobrej strony. Dla wielu chłopców były to pierwsze zawody, w których reprezentowali barwy KSP Joanny. Dziękujemy wszystkim Szkołom, z którymi przyszło nam rywalizować i do zobaczenia na sportowym szlaku. Szkoła reprezentowana była przez następujących uczniów: Jędrzej Broda, Ignacy Babiarz, Jakub Kras, Jan Jagielski, Sebastian Kucharski, Mikołaj Zakrzewski, Piotr Kordecki, Franciszek Majda.

zdjęcia

KSP JOANNA W NAJLEPSZEJ CZWÓRCE

Reprezentacja Naszej Szkoły bardzo dobrze zaprezentowała się w Mistrzostwach Krakowa w Piłce Nożnej. Uczniowie w składzie: Michał Kowalik, Maciej Sitarski, Kacper Matyjasik, Maksymilian Korzeniowski, Robert Kopiec, Jerzy Zdanowicz, Szymon Czaja, Franciszek Nowak, Maksymilian Najder i Witold Biernat rywalizowali w Mistrzostwach Krakowa w Piłce Nożnej w ramach Igrzysk Dzieci - Krakowska Olimpiada Młodzieży. Chłopcy przeszli aż przez 4 etapy rywalizacji rozgrywając ponad 10 spotkań z innymi krakowskimi szkołami. Po wyczerpujących rozgrywkach ostatecznie uplasowaliśmy się tuż za podium - na 4 miejscu. Brawa dla chłopców za bardzo dobry występ w zawodach.

zdjęcia

SZKOLNE ZAWODY PŁYWACKIE

19 i 20 maja na pływalni w Zabierzowie odbyły się IV szkolne zawody pływackie, w których uczestniczyły dzieci z naszej szkoły. W tym roku szkolnym zainteresowanie zawodami było bardzo duże, bowiem wzięło w nich udział aż 111 uczniów. Sportowe zmagania odbywały się w trzynastu grupach z podziałem na klasy i płeć. Zawodnicy w klasach I-IV pokonywali wyznaczone dystanse stylem dowolnym. W klasach V-VIII uczniowie mogli rywalizować w stylu dowolnym, grzbietowym i klasycznym. Pływacy w pięknym stylu walczyli o miejsca i nagrody. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, którzy podjęli chęć sportowej rywalizacji.   

zdjęcia

 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ

W piątek 27 maja w naszej szkole królowała piłka nożna. Korzystając z dobrej pogody oraz naszych zewnętrznych obiektów sportowych rozegraliśmy Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej.

Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów: Koncept, Supa Strikas, Bez Nazwy, Kartofelki, Spartanie, FC Devo, Kreatywna Nazwa, oraz najsłodsza drużyna dziewczynek – Jagodzianki.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Po zaciętych meczach zwycięzcami grup okazali się:

Grupa A : Kartofelki

Grupa B: Supa Strikas

Z drugiego miejsca do półfinału awansowali Spartanie oraz Koncept.

Po emocjonujących meczach półfinałowych w finale zagrali Kartofelki oraz Supa Strikas, którzy tego dnia zwyciężyli w Turnieju. Do wyłonienia brązowego medalisty potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się Spartanie.

Najlepszym strzelcem Turnieju okazał się Michał Kowalik (Supa Strikas)

Najlepszym bramkarzem Turnieju został Jacek Barwiński (Supa Strikas)

Wszystkim Drużynom gratulujemy sportowej postawy.

Dziękujemy Wiktorowi Wypychowskiemu oraz Jędrzejowi Brodzie za pomoc w przeprowadzeniu Turnieju.

Wiktor kolejny raz udowodnił, że jest DJ’em światowej klasy, a Jędrzej, że ma zadatki na międzynarodowego sędziego .

zdjęcia

SZKOLNE ZAWODY PŁYWACKIE

SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W dniu 10 maja w naszej Szkole  odbył się Turniej Tenisa Stołowego.

Rozgrywany był w trzech kategoriach:

Dziewczęta z klas 4-8

Chłopcy z klas 4-6

Chłopcy z klas 7-8

Do rywalizacji zgłosiło się prawie pięćdziesięciu zawodników i zawodniczek.

Po zaciętych meczach udało się wyłonić najlepszą tenisistkę oraz tenisistę: 

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Lilianna Malota, drugie miejsce zajęła Milena Dudzińska, a na trzecim stopniu podium stanęła Wiktoria Syc. 

W kategorii chłopcy 4-6 tryumfował Emil Dziubiński, na drugim miejscu znalazł się Mikołaj Pych, a na trzecim Piotr Wojewoda.

W kategorii chłopcy 7-8 sukces świętował Filip Dziubiński, na drugim stopniu podium stanął Maksymilian Korzeniowski, a na trzecim Bartosz Gołda.

GRATULUJEMY !

Składamy również serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za ufundowanie podium oraz nagród dla najlepszych tenisistów.

zdjęcia

„ Z PODWÓRKA NA STADION - O PUCHAR TYMBARKU”

Tradycyjnie już uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w ogólnopolskim turnieju piłkarskim „ Z podwórka na stadion – o Puchar Tymbarku”. Do rywalizacji przystąpiliśmy 21 kwietnia, a Szkołę reprezentowały 3 drużyny. Jedna w kategorii do lat 10 oraz dwie w kategorii U12. Zawodnicy oraz zawodniczka bardzo chętnie wzięli udział w sportowej rywalizacji . Najmłodsza drużyna znalazła się w gronie 4 najlepszych drużyn w Krakowie.  Sukces młodszych kolegów powtórzyła drużyna „czerwona” w kategorii do lat 12. Zespół „ zielony” przetarł szlaki na przyszłe lata. ????

Dziękujemy Rodzicom, którzy chętnie dopingowali młodych sportowców.

zdjęcia

Sukcesy Naszych sportowców.

W ostatnich dniach lutego na ścieżkę sportowej  rywalizacji powrócili nasi szkolni sportowcy.
Pierwszą dyscypliną, w której przyszło nam się zmierzyć  z innymi krakowskimi szkołami była koszykówka chłopców starszych (7-8).

Następnie królowały zimowe dyscypliny, gdzie nasi uczniowie świetnie się spisali. Pierwsze miejsce w drużynowej klasyfikacji w snowboardzie zajęli chłopcy, natomiast dziewczęta  stanęły na trzecim stopniu podium. 

Bardzo dobre wyniki zanotowali również nasi narciarze, którym udało się awansować do Zawodów Wojewódzkich.

Dziękujemy sportowcom za wzorowa postawę podczas wydarzeń sportowych.

zdjęcia

Narciarstwo biegowe

03.03.22 uczniowie z klas 3-7 naszej szkoły wzięli udział w zajęciach narciarstwa biegowego w Wiśle na Przełęczy Kubalonka. Instruktorzy Wiślańskiej Akademii Narciarstwa Biegowego przygotowali dla naszych uczniów nie tylko ćwiczenia dla poczatkujących narciarzy, ale także zabawy na nartach. Podsumowaniem tego intensywnego dnia była rywalizacja sztafet. Kibicowanie zawodnikom nie tylko swojego zespołu, fair play i sportowa atmosfera, wymarzona pogoda oraz medale sprawiły, że był to dzień pełen wrażeń.   

zdjęcia

Walentynkowy konkurs skoku wzwyż

14 II dzieci młodsze z kółka lekkoatletycznego oraz zaproszeni goście wzieli udział w konkursie skoku wzwyż techniką nożycową. Stres startowy towarzyszył wszystkim zawodnikom i zawodniczkom, kibice mocno podkręcali atmosferę. Ostatecznie wysokość 115 cm pokonali w pierwszej próbie Daniela z 3B i Leon z 3A wygrywając konkurs. Dodam, że wzrost zawodników nie przekraczał 150 cm :)
Gratulacje!!!
zdjęcia

Szkolne zawody w badmintona

6 października 2021 roku w naszej szkole odbyły się już po raz piąty szkolne zawody w badmintona. W tym roku szkolnym do rywalizacji zgłosiło się aż pięćdziesięciu jeden uczniów. Zawody rozgrywane były w czterech kategoriach. Zawody przebiegły w miłej atmosferze i rywalizacji fair play. Dziękujemy samorządowi szkolnemu za pomoc w organizacji imprezy.

A oto wyniki według kategorii:

Klasy 4-6 dziewczęta:

I miejsce Róża Brzęk

II miejsce Natalia Krupa

III miejsce Nina Kasprzyk

IV miejsce Magdalena Cwykiel

Klasy 4-6 chłopcy:

I miejsce Mikołaj Pych

II miejsce Ignacy Babiarz

III miejsce Jan Żontołw

IV miejsce Mikołaj Maszczyński

Klasy 7-8 dziewczęta:

I miejsce Zuzanna Majda

II miejsce Hanna Piłat

III miejsce Maja Pietrzyk

IV miejsce Maja Błachut

Klasy 7-8 chłopcy:

I miejsce Filip Dziubiński

II miejsce Jakub Mycek  

III miejsce Michał Kowalik

IV miejsce Jacek Barwiński

zdjęcia

BADMINTON

W ubiegłym tygodniu nasze uczennice i uczniowie kolejny raz rywalizowali na międzyszkolnych arenach sportowych. We wtorek 19.10 do rywalizacji w Drużynowych Badmintonowych Mistrzostwach Krakowa przystąpiły dziewczyny, które w kategorii wiekowej Igrzyska Młodzieży Szkolnej wywalczyły brązowe medale.
Gratulujemy!

W ślad za dziewczynami poszli chłopcy z klas 4-6, którzy również wrócili z zawodów z brązowymi medalami na szyi. Niewiele zabrakło chłopcom z klas 7-8, aby powtórzyć sukces dziewczyn i młodszych kolegów. Szkołę reprezentowali:
Dziewczyny IMS: Róża Brzęk, Zuzanna Majda, Hanna Piłat
Chłopcy ID: Ignacy Babiarz, Mikołaj Pych, Jan Żontołw
Chłopcy IMS: Michał Kowalik, Maciej Sitarski, Antoni Pietrzyk

Dziękujemy zawodnikom za wykonaną pracę i gratulujemy świetnych występów.

KS, KSP, MISTRZ JOANNA OLE!

zdjęcia

DRUŻYNOWY TENIS STOŁOWY

W dniach 12.10 i 15.10 uczniowie naszej szkoły brali udział w międzyszkolnych zawodach sportowych rozgrywanych w ramach Krakowskiej Olimpiady Sportowej. Uczniowie rywalizowali z zawodnikami z innych szkół w tenisie stołowym (drużynowo). Chłopcy z klas 4-6 w składzie: Mikołaj Pych, Piotr Wojewoda i Emil Dziubiński zaliczyli bardzo dobry występ i zajęli miejsce tuż za podium. Brawa należą się również starszym zawodnikom, którzy dotarli do ćwierćfinału i zakończyli swoje zmagania na miejscu 5-6. Byli to: Michał Kowalik, Filip Dziubiński i Jakub Mycek.

Dziękujemy za poświęcony czas i energię.

zdjęcia

 

Szkolne Zawody w Badmintona

Zapraszamy na Szkolne Zawody w Badmintona, które odbędą się 06.10.2021 na hali sportowej w naszej szkole. Na zawody zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas IV – VIII.

Zapisy do 01.10.2021 u nauczycieli wychowania fizycznego Pana Filipa Ścieżki lub Pana Piotra Pancerza.

plakat

 

Dobry start naszej reprezentacji w biegach sztafetowych

We wtorek, 28 września, reprezentacja naszej szkoły brała udział w międzyszkolnych zawodach w biegach sztafetowych na terenach Akademii Wychowania Fizycznego. Nasi uczniowie godnie reprezentowali Szkołę w ramach współzawodnictwa Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Zawodnicy brali udział w biegu sztafetowym 6x1000m. Nasza reprezentacja dzielnie walczyła i każdy z zawodników włożył dużo zaangażowania i sił w bieg.

IV miejsce wśród krakowskich szkół zajęła reprezentacja młodszych dziewcząt z klas 4-6

VI miejsce zajęła reprezentacja młodszych chłopców z klas 4-6

V miejsce zajęła reprezentacja starszych chłopców z klas 7 i 8

XII miejsce zajęła reprezentacja starszych dziewcząt z klas 7 i 8

Reprezentantom naszej szkoły gratulujemy, dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

zdjęcia

2020/2021

Brązowy medal naszych chłopców

w środę, 21.10.2020, chłopcy reprezentujący naszą szkołę w składzie: Piotr Wojewoda kl. 4B, Emil Dziubiński kl. 5B i Jan Żontołw kl. 5B zdobyli III miejsce w międzyszkolnych zawodach w tenisie stołowym drużynowym chłopców. Zawody rozgrywane były w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży Szkolnej – Igrzyska dzieci. Reprezentanci naszej szkoły przeszli przez pierwszy etap zawodów awansując do etapu finałowego. W finałach spotkali się ze szkołami: SP 104, SP 39 i SP 85. Najlepszą drużyną okazała się SP 104, która pokonała reprezentacje SP 85. Na czwartym miejscu uplasowała się SP 39. Jest to ogromny sukces młodej reprezentacji naszej szkoły.

A oto kilka zdjęć z tych wspaniałych dla nas zawodów: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkolne zawody w badmintonie

We wtorek, 13.10.2020r., w naszej szkole odbyły się IV szkolne zawody w badmintonie. Są to zawody rozgrywane każdego roku już po raz czwarty. W tym roku uczniowie startowali w czterech kategoriach. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. W zawodach wzięło udział aż pięćdziesięciu czterech uczniów z klas VI-VIII.
Oto wyniki zawodów:


Dziewczęta klasy IV-VI
I miejsce: Zuzanna Majda
II miejsce: Maja Pietrzyk
III miejsce: Róża Brzęk
IV miejsce: Maja Bator
Dziewczęta klasy VII-VIII
I miejsce: Hanna Piłat
II miejsce: Marcelina Brzozowska
III miejsce: Weronika Ligęza
IV miejsce: Milena Dudzińska
Chłopcy Klasy IV-VI
I miejsce: Michał Kowalik
II miejsce: Szymon Czaja
III miejsce: Biernat Franciszek

Chłopcy klasy VII-VIII
I miejsce: Jan Sokół
II miejsce: Antoni Pietrzyk
III miejsce: Aleksander Błachut
IV miejsce: Franciszek Żontołw

 

 Szkolne Zawody w Badmintona


Zapraszamy na Szkolne Zawody w Badmintona, które odbędą się 13.10.2020 na hali sportowej w naszej szkole. Na zawody zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas IV – VIII.


Zapisy do 09.10.2020 u nauczycieli wychowania fizycznego Pana Filipa Ścieżki lub Piotra Pancerza.

PLAKAT

 

2019/2020

 

 

SUKCES JĘDRZEJA

11 marca uczeń 8 klasy Naszej Szkoły Jędrzej Kubsik wziął udział w Mistrzostwach Szkół Krakowskich.

Jędrek spisał się bardzo dobrze i zajął wysokie 4 miejsce.

Gratulujemy sukcesu!

Filip ŚcieżkaLIGA SZKÓŁ KRAKOWSKICH

Dwóch uczniów Naszej Szkoły (Tomasz Blachura i Jędrzej Kubsik) w tym sezonie narciarskim rywalizowali w Lidze Szkół Krakowskich.

W ramach ligi rozegrane zostały 4 zawody w różnych lokalizacjach. Wysokie miejsce w końcowej klasyfikacji zajął uczeń klasy 5b Tomasz Blachura, który po czterech startach uplasował się na 9 miejscu w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Filip ŚcieżkaIGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – KRAKOWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

28.02.2020 swoje rozgrywki w II semestrze rozpoczęły uczennice klas 7 i 8. W pierwszej kolejności dziewczynom przyszło rywalizować z innymi szkołami w piłkę ręczną. Zawodniczki Naszej Szkoły po zaciętych pojedynkach musiały uznać wyższość rywalek.

Dziewczęca reprezentacja Naszej Szkoły zaznaczyła również swoja obecność podczas Mistrzostw Krakowa w Siatkówce, rozgrywanych w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.

We wtorek 3.03.2020 do rozgrywek po przerwie zimowej wrócili chłopcy, którzy sprawdzili swoje siły na tle innych szkół rozgrywając zawody w Piłkę Ręczną. Zawodnicy KSP Joanny wyszli zwycięsko z pojedynku ze szkołą SP 164, a lepszy od Naszych chłopców okazał się pretendent do zdobycia Mistrzostwa Krakowa czyli SP 85.

Po kilku dniach wytchnienia (10.03.2020) uczniowie ze Stelmachów udali się ponownie na parkiet hali sportowej przy ul. Ptaszyckiego 6, aby rozegrać spotkania w ramach Mistrzostw Krakowa w Siatkówce.

Zawodnikom Naszej Szkoły niestety nie udało się awansować do dalszego etapu tych rozgrywek.

 

Dziękujemy Zawodniczką i Zawodnikom za determinację chęć i zaangażowanie w działalność sportową Naszej Szkoły.

Życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Filip ŚcieżkaSZKOLNE ZAWODY NARCIARSKO – SNOWBOARDOWE


3 marca 2020 roku po raz piąty zostały rozegrane Szkolne Zawody Narciarsko – Snowboardowe. Na starcie stawiło się 74 zawodniczek i zawodników, którzy bez względu na zajęte miejsce zostali nagrodzeni drobną nagrodą w postaci rzepy narciarskiej z logiem naszej szkoły. Zawody rozegrane zostały na stoku Kompleks Beskid w Spytkowicach z profesjonalnym pomiarem czasu przy użyciu najnowszej technologii.

Uczniowie Naszej Szkoły rywalizowali w następujących kategoriach: Dziewczyny Klasy 1-3, Chłopcy Klasy 1-3, Dziewczyny Klasy 4-6, Chłopcy Klasy 4-6, Chłopcy Klasy 7-8, Snowboard Chłopcy. A oto najlepsza piątka poszczególnych kategorii.

DZIEWCZYNY KLASY 1-3
1.LILIANNA MALOTA
2.JOANNA LANY
3.ERYKA KASPRZYK
4.POLA SKWIRTNIAŃSKA
5.AMELIA TARKO

CHŁOPCY KLASY 1-3
1.JAN KRONENBERG
2.PIOTR KOŚCIELNIAK
3.MAKSYMILIAN SERWATKA
4.TOMASZ BARWIŃSKI
5.JAN BRZĘK

DZIEWCZYNY KLASY 4-6
1.ZOFIA OLSZYŃSKA
2.HANNA KOZAK
3.HANNA PIŁAT
4.WIKTORIA OSMENDA
5.MARIA SYC

CHŁOPCY KLASY 4-6
1.TOMASZ BLACHURA
2.ADAM PIESTRZYŃSKI

3.WIKTOR MROWCA
4.MICHAŁ KOWALIK
5.FRANCISZEK BIERNAT

CHŁOPCY KLASY 7-8
1.MIKOŁAJ BUCZEK
2.JĘDRZEJ KUBSIK
3.MATEUSZ TARANEK
4.JAN MAZURKIEWICZ
5.LEON JÓŹKIEWICZ

SNOWBOARD
1.STANISŁAW PAWELEC
2.WIKTOR GŁODEK
3.MICHAŁ PIETRUSZEWSKI
4.PIOTR KULA
5.TOMASZ WOLSKI

Dziękujemy rodzicom którzy pomogli nam w organizacji zawodów:Pani Iwonie Kubsik, Pani Annie Jagielskiej, Pani Katarzynie Mrowcy i Emilli Kasprzyk   za profesjonalną fotorelację, Panu Piotrowi Malocie, Panu Tomaszowi Kościelniakowi, Panu Pawłowi Skwirtniańskiemu. Podziękowania składamy również Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

zapraszamy do galerii :) 

Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.
Filip Ścieżka i Piotr PancerzSUKCES NASZYCH SNOWBOARDZISTÓW

We wtorek, 18 lutego, odbyły się międzyszkolne zawody snowboardowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów. W klasyfikacji drużynowej nasi uczniowie zajęli najwyższe I miejsce na podium. W klasyfikacji indywidualnej nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca:

 • 3 miejsce Aleksander Błachut
 • 4 miejsce Stanisław Pawelec
 • 6 miejsce Michał Pietruszewski

Nasi uczniowie zakwalifikowali się do dalszego etapu, czyli do Międzyszkolnych Zawodów Wojewódzkich w snowboardzie. Zawody te odbyły się w poniedziałek, 24 lutego, w Spytkowicach. Nasza szkolna drużyna zajęła bardzo wysokie III miejsce. Jest to ogromny sukces naszych chłopców. Klasyfikacja indywidualna :

 •  11 miejsce Stanisław Pawelec
 •  12 miejsce Pietruszewski Michał
 •  14 miejsce Aleksander Błachut

Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy kolejnych sukcesów.

 KRAKOWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY – IGRZYSKA DZIECI - CHŁOPCY

Nasza Szkoła w wzorem z lat ubiegłych w tym roku szkolnym również rywalizuje w zawodach sportowych rozgrywanych w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii Igrzyska Dzieci – chłopcy.


Do tej pory wzięliśmy udział w następujących dyscyplinach:
Przełajowe Biegi Sztafetowe – zajęliśmy 4 miejsce
Mini Koszykówka – zajęliśmy 2 miejsce w grupie (brak awansu do następnego etapu)
Indywidualny Tenis Stołowy – zajęliśmy miejsca od 33 – 48
Drużynowy Tenis Stołowy – zajęliśmy miejsca od 13-15
Pływanie Indywidualne – 8 miejsce zajął Antoni Pietrzyk
Pływanie Sztafetowe – zajęliśmy 8 miejsce
Badminton – zajęliśmy miejsce od 5 – 8

Chłopcy zajmują obecnie 7 miejsce w ogólnej klasyfikacji chłopców, a w ogólnej klasyfikacji szkół w
kategorii ID zajmujemy 6 miejsce.

W swojej kategorii rywalizują również dziewczyny z klas 7-8 - Igrzyska Młodzieży Szkolnej – dziewczyny i zajmują obecnie 33 miejsce w ogólnej klasyfikacji.

 

Filip Ścieżka

 

 AWANS JEST NASZ SIALALALALA…!!!

Na zakończenie roku 2019 rozegraliśmy pierwszy etap Mistrzostw Krakowa w Mini Piłce Ręcznej gdzie po zaciętym
meczu (2:2) i serii rzutów karnych pokonaliśmy SP 164 i awansowaliśmy do kolejnego etapu z pierwszego miejsca w grupie. Radość z awansu była ogromna a okrzyk „KS, KSP, Mistrz Joanna Ole” słychać było w każdym miejscu Hali sportowej Com Com Zone.
W półfinale A - przyjdzie nam zmierzyć się z następującymi szkołami: SP 91, SP 114, KSP Jadwiga i SP 151.
Rozgrywki te planowane są na 11 lutego 2020.

 

Życzymy powodzenia zawodnikom w dalszej rywalizacji.

 

Filip Ścieżka

 GALA SPORTU MŁODZIEŻOWEGO

13 grudnia 2019 roku okazał się dla Naszej Szkoły historycznym dniem. W tym dniu w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyła się uroczysta Gala Sportu Młodzieżowego, na którą zaproszona była również Nasza Szkoła. Podczas uroczystości delegacja „KSP Joanny” odebrała puchar za zdobycie 6 miejsca w Ogólnej Klasyfikacji Szkół w Roku Szkolnym 2018/2019 w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej rozgrywanej w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży i puchar za zdobycie 4 miejsca w Klasyfikacji Ogólnej
Dziewcząt w Roku Szkolnym 2018/2019 w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

„Na Stelmachów” powędrowały również dwa wyróżnienia indywidualne, które trafiły w ręce Naszych Wuefistów: Pana Filipa Ścieżki i Piotra Pancerza.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z gali:
https://www.youtube.com/watch?v=IW6UU687R58

 

Dziękujemy wszystkim uczniom i tym obecnym i absolwentom Naszej Szkoły za wkład w ten sukces.

 

DZIĘKUJEMY!!!
KS, KSP, Mistrz Joanna Ole!!!

 

 I PASIASTA OLIMPIADA


Dnia 5.12.2019 roku, szóstka naszych uczniów wybrała się na stadion Cracovii, aby wziąć udział w finałowym etapie konkursu organizowanego przez Klub Sportowy Cracovia – „I Pasiasta Olimpiada wiedzy o Piłce Nożnej”. Uczniowie którzy najlepiej poradzili sobie w pierwszym etapie rozgrywanym w szkole, mieli okazje zmierzyć się z innymi uczestnikami z innych szkół. Uczestnicy konkursu po napisaniu testu zwiedzili stadion, murawę stadionu i zostali obdarowani drobnymi upominkami.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych inicjatywach o tematyce sportowej.

Filip Ścieżka

 Zawody pływackie

We wtorek, 12 listopada 2019 r., na pływalni AWF Kraków odbyły się międzyszkolne zawody w pływaniu chłopców. 2 grudnia 2019 r. odbyły się zawody dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowało trzynastu chłopców i jedenaście dziewcząt. Uczniowie zaprezentowali dobrą formę pływacką. A oto wyniki naszych zawodników:
 

Sztafeta 6x25m chłopców i dziewcząt młodszych zajęła to samo 8 miejsce.
Igrzyska Dzieci klasy 4-6
Styl dowolny 50m:

8 miejsce Pietrzyk Antoni
29 miejsce Barwiński Jacek
55 miejsce Blachura Tomasz
11 miejsce Kozak Hanna
22 miejsce Piłat Hanna
39 miejsce Samek Martyna
Styl grzbietowy 50m:
26 miejsce Janusz Kamil
28 miejsce Matyjasik Kacper
31 miejsce Mycek Jakub
15 miejsce Staśko Julia
19 miejsce Malota Zuzanna
23 miejsce Hetnał Anna
Styl Klasyczny 50m:
30 miejsce Franciszek Biernat
35 miejsce Rusek Filip
20 miejsce Osmenda Wiktoria
41 miejsce Majda Zuzanna
42 miejsce Pietrzyk Maja

Igrzyska Młodzieży Szkolnej klasy 7 i 8
Styl dowolny 50m:

21 miejsce Jóźkiewicz Leon
26 miejsce Mazurkiewicz Jan

 Szkolne Zawody w Badmintona

5 listopada odbyły się trzecie szkolne zawody w badmintona. Zawody były rozgrywane w czterech kategoriach: klasy 4-6 dziewczęta, 4-6 chłopcy, 7-8 dziewczęta, 7-8 chłopcy. W tym roku w zawodach wzięło udział czterdziestu sześciu uczniów. A oto wyniki:
Dziewczęta 4-6

1 miejsce – Piłat Hanna
2 miejsce – Milena Dudzińska
3 miejsce – Zuzanna Majda
Dziewczęta 7-8
1 miejsce – Mycek Julia
2 miejsce – Weronika Ligęza
3 miejsce – Marcelina Brzozowska
Chłopcy 4-6
1 miejsce – Antoni Pietrzyk
2 miejsce – Filip Dziubiński
3 miejsce – Jakub Mycek
Chłopcy 7-8
1 miejsce – Jan Mazurkiewicz
2 miejsce – Jan Sokół
3 miejsce – Aleksander Błachut

 


Sukces chłopców w Badmintona

We wtorek, 19 listopada 2019 r., na hali Com Com Zone odbyły się krakowskie zawody w Badmintona drużynowego chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentował Jan Mazurkiewicz i Aleksander Błachut. Nasi uczniowie po wspaniałej grze zdobyli trzecie miejsce i brązowy medal. Jest to ogromny sukces naszych chłopców.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ZDJĘCIAW  piątek 28 października wybraliśmy się na mecz Cracovia Kraków- Pogoń Szczecin.

35 „szczęśliwców” z naszej szkoły miało szansę tego dnia tworzyć eskortę dla piłkarzy. 

Dzieci wspaniale wywiązały się z tej ważnej i odpowiedzialnej funkcji. Dla niektórych, jak stwierdziły zaraz po zejściu z murawy był to nawet najlepszy dzień w życiu J

Cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie biorą udział w wydarzeniach sportowych.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z odwiedzin piłkarzy Cracovii w naszej szkole oraz eskorty przed meczem z Pogonią Szczecin.

https://www.youtube.com/watch?v=wwDSeLfvPmk&feature=share

Serdecznie dziękujemy Państwu Kasprzykom za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia J

Filip Ścieżka

 

ZDJĘCIA

 


 

W tym roku szkolnym chętni uczniowie klas 2 i 3 biorą udział w Programie  -„Gramy w ręczną” koordynowanym przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce . 

Podczas zajęć, które prowadzi p. Filip Ścieżka dzieci poznają zasady piłki ręcznej, a przede wszystkim rozwijają podstawowe umiejętności takie jak bieg, rzut, skok.

Zajęcia mają na celu popularyzację piłki ręcznej.

ZDJĘCIA


 

W poniedziałek 21 października naszą szkołę odwiedzili ciekawi goście.

Byli to piłkarze ekstraklasowej drużyny Cracovii Kraków w składzie: Janusz Gol, Oleksii Dytiatiev, Sergiu Hanca.

Podczas spotkania z uczniami opowiadali o zawodzie piłkarza, swojej drodze do zawodowej kariery, a także odpowiadali na pytania dzieci(których było niemało J). 

Z okazji dzisiejszego spotkania nasi uczniowie przybrali biało-czerwone barwy, co nie uszło uwadze gości.

Na koniec piłkarze rozdawali autografy i podarowali dzieciom zaproszenia  na mecz swojej drużyny.

ZDJĘCIA


W minionym tygodniu, w środę i czwartek chłopcy z klas 2-6 rywalizowali w Turnieju Piłkarskim
„Z Podwórka na Stadion – o Puchar Tymbarku”  w dwóch kategoriach wiekowych U10 i U12.

Uczniowie rozegrali łącznie 4 mecze. Bramki dla naszej drużyny zdobywali:
Filip Baster, Miłosz Łaskawiec, Jaś Kronenberg, Franek Nowak, Jurek Zdanowicz, Maciek Sitarski i Kacper Matyjasik.

O awans z grupy otarła się młodsza drużyna, która w ostatniej akcji meczu straciła bramkę na 3:2.

Mamy nadzieję, że za rok pójdzie nam jeszcze lepiej!

ZDJĘCIA 

 

 

 

 

2018/2019

Wtorek 28 maja okazał się szczęśliwy dla naszych Lekkoatletek. Dziewczyny z klas 7-8 rywalizując z innymi szkołami w następujących dyscyplinach : skok w dal, pchnięcie kulą, sztafeta 4 x 100m, bieg na 100, 300 i 600 metrów zdobyły brązowy medal w klasyfikacji drużynowej.

Trzecie miejsce jest dużym sukcesem i ukoronowaniem wysiłku jaki nasze Zawodniczki włożyły w te zawody.

W tym dniu również udział w Drużynowej Lidze LA brali chłopcy, którzy zajęli 7 miejsce.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII :)

 

Gratulujemy całej Reprezentacji dobrych startów.

Filip Ścieżka


Piłka Nożna – Dziewczyny

W czwartek 21.05.2019  dziewczyny z klasy 7-8 pewnie pokonując Szkołę Podstawową Gortata 3:0 zameldowały się w kolejnym etapie rozgrywek.

II etap rozegrany został 27.05. na boiskach Com Com Zone. Przyszło się nam zmierzyć z bardzo dobrymi zespołami. Po bardzo wyrównanych meczach i notując zwycięstwo, remis i porażkę niestety nie awansowaliśmy do Półfinału rozgrywek.

 

Gratulację dla Drużyny za walkę i ambicję.

Filip Ścieżka


W piątek, 17.05.2019 r., odbyły się zawody w piłce nożnej dziewcząt młodszych na boisku zewnętrznym MOS Kraków Wschód.
Reprezentacja naszej szkoły złożona z sześciu dziewcząt z piątej
klasy i jednej czwartoklasistki rozegrała trzy mecze.

Nasze dziewczęta trafiły w grupie na Szkołę Podstawową nr 164, 85 i 12.
Pomimo wielkiego zaangażowania i dobrej walki naszych zawodniczek, nie udało się wygrać żadnego meczu.
Warto wspomnieć, że rywalizacja była zacięta i naszym dziewczętom brakowało tak niewiele.

Życzymy uczennicom sukcesów w kolejnych zawodach.

Piotr Pancerz

 

 


W środę, 10.04.2019 r., odbyły się rozgrywki grupowe mini siatkówki dziewcząt w ramach igrzysk
dzieci. Nasze dziewczęta spotkały się w grupie z zawodniczkami ze Szkół Podstawowych nr 155 i 89.
Wygrywając mecz z drużyną SP 89 wywalczyły awans do kolejnej fazy rozgrywek.

W piątek, 12.04.
2019 r., dziewczęta grały mecze 1/8 finałów. Nasze zawodniczki trafiły na mocne rywalki. W grupie
spotkały się z SP 85, SP 87, i z KSP Jadwigą. Pomimo dobrej gry przegrały rozgrywki w grupie zajmując
7 miejsce w całych rozgrywkach.

Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.

Piotr Pancerz

 Indywidualne Biegi Przełajowe

Czwartek 28.04.2019 okazał się wyjątkowym dniem. 25 osobowa reprezentacja Naszej Szkoły pod opieką Pana Filipa Ścieżki i Piotra Pancerza udała się na krakowski AWF aby wziąć udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych rozgrywanych w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.

Słońce, które tego dnia bardzo mocno świeciło dodało energii naszym zawodniczkom i zawodnikom.

Wszyscy spisali się bardzo dobrze, najlepiej w tym dniu wypadli dwaj chłopcy : Michał Gorzkowicz, który już zdążył przyzwyczaić wszystkich, że gdy bierze udział w zawodach biegowych to medal zdobywa. Nie inaczej było tym razem! Michał w swojej kategorii zajął drugie miejsce.

Miłą niespodziankę sprawił nam jeden z najmłodszych uczestników zawodów: Maksymilian Korzeniowski, który okazał się bezkonkurencyjny w swojej kategorii i tym samym stał się pierwszym uczniem naszej Szkoły który zdobył złoty medal w Igrzyskach Dzieci.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

A oto dokładne miejsca jakie zajęli nasi Reprezentanci:

Dziewczyny

Rocznik 2008 i młodsi

Hanna Piłat miejsce 9

Milena Dudzińska miejsce 11

Lena Czaja miejsce 12

Rocznik 2007

Hanna Kozak miejsce 12

Iga Pacześ miejsce 21

Weronika Ligęza miejsce 22

Rocznik 2006

Julia Mycek miejsce 19

Pola Czaja miejsce 23

Klasyfikacja Drużynowa miejsce 7

Rocznik 2005

Julia Janecka miejsce 8

Aleksandra Niżnik miejsce 21

Rocznik 2004

Hanna Danielak miejsce 4

Urszula Broda miejsce 8

Klasyfikacja Drużynowa miejsce 3

 

Chłopcy

Rocznik 2008 i młodsi

Maksymilan Korzeniowski miejsce 1

Kacper Matyjasik miejsce 13

Tomasz Wolski - kontuzja

Rocznik 2007

Franciszek Żontołw miejsce 7

Maciej z 5b miejsce 8

Jan Sokół  miejsce 16

Rocznik 2006

Maciej Boroń  miejsce 15

Szymon Szewczuk miejsce 18

Michał Pomykała miejsce 19

Klasyfikacja Drużynowa miejsce 4

Rocznik 2005

Michał Gorzkowicz miejsce 2

Mikołaj Buczek miejsce 8

Rocznik 2004

Michał Rybak miejsce 7

Paweł z klasy 8 miejsce 9

Klasyfikacja Drużynowa miejsce 2

 

Wszystkim Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Filip Ścieżka


 

Piłka ręczna dziewcząt – Igrzyska Dzieci

We wtorek, 2 kwietnia, na hali COM COM ZONE odbyły się międzyszkolne zawody w piłce ręcznej dziewcząt w ramach igrzysk dzieci. W grupie spotkaliśmy się z trzema drużynami: Szkołą Podstawową 129, Szkołą Podstawową 164 i Szkołą Podstawową 91. Dziewczęta pomimo dobrej gry przegrały rywalizację w grupie. Do kolejnego etapu rozgrywek awansowały dwie najlepsze drużyny. Niestety nie udało nam się wyjść z grupy. A oto kilka zdjęć z tego wydarzenia.

 

 Szkolne Zawody w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie.

26 lutego odbyły się IV Szkolne Zawody w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Do walki o medale stanęło aż 80 uczniów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców( kl.1-3, kl.4-6, kl.7-8). W tym roku zawody zostały zorganizowane z elektronicznym pomiarem czasu przejazdu, dzięki czemu uczniowie mogli poczuć się jak profesjonalni zawodnicy. Choć warunki nie należały do wymarzonych, uczestnicy dzielnie walczyli na wymagającej trasie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom , którzy pomagali na stoku, tacie Asi z kl. 1a za wspaniałą relację fotograficzną oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla zwycięzców.

Cieszymy się, że możemy na Was liczyć!!

Wyniki Zawodów:

DZIEWCZYNKI

SNOWBOARD

Miejsce I JULIA JANECKA

NARTY KL. 1-3

Miejsce I RÓŻA BRZĘK

Miejsce II NATALIA ZYCH

Miejsce III LILIANA MALOTA

NARTY KL. 4-6

Miejsce I HANNA KOZAK

Miejsce II ZOFIA OLSZYŃSKA

Miejsce III HANNA PIŁAT

NARTY KL. 7-8

Miejsce I HANNA DANIELAK

Miejsce II ZOFIA BATKIEWICZ

Miejsce III JULIA JANECKA

CHŁOPCY

SNOWBOARD

Miejsce I MICHAŁ RYBAK

Miejsce II PAWEŁ REWILAK

Miejsce III STANISŁAW PAWELEC

NARTY KL. 1-3

Miejsce I WIKTOR MROWCA

Miejsce II ROBERT KOPIEC

Miejsce III ADAM PIESTRZYŃSKI

NARTY KL. 4-6

Miejsce I TOMASZ BLACHURA

Miejsce II FRANCISZEK BIERNAT

Miejsce III MICHAŁ DZIOBEK

NARTY KL. 7-8

Miejsce I MIKOŁAJ BUCZEK

Miejsce II JĘDRZEJ KUBSIK

Miejsce III LEON JÓŹKIEWICZWOJEWÓDZKIE ZAWODY NARCIARSKIE I SNOWBOARDOWE

W ostatnich dniach czwórka naszych uczniów brała udział w Międzyszkolnych Zawodach Wojewódzkich w Narciarstwie Alpejskim oraz Snowboardzie. Na nartach naszą Szkołę reprezentowali: Tomasz Blachura (kl. 4b) – Igrzyska Dzieci oraz Hanna Danielak (kl. 8a) – Igrzyska Młodzieży Szkolnej, natomiast na snowboardzie Julia Janecka (kl.7a) i Aleksandra Knapik (kl.8a) - IMS. Awans do zawodów tej rangi świadczy o wysokich umiejętnościach młodych sportowców. Cieszymy się, że chętnie reprezentują barwy Szkoły.

Filip ŚcieżkaMiędzyszkolne Zawody w narciarstwie – Igrzyska Dzieci

22 lutego odbyły się międzyszkolne zawody narciarskie w ramach igrzysk dzieci. Zawody odbywały się na stoku w Sieprawiu. W zawodach wzięło udział sześciu uczniów naszej szkoły. Nasi reprezentanci pokazali dobrą jazdę i niezłą formę narciarską.

Najlepszym wynikiem było 6 miejsce Tomasza Blachury i zakwalifikowanie się do zawodów wojewódzkich. A oto wyniki:

 • Drużynowo chłopcy – 9 miejsce
 •  Drużynowo Dziewczęta – 14 miejsce

Chłopcy rocznik 2008 i młodsi:

6 miejsce – Tomasz Blachura
21 miejsce - Adam Piestrzyński
26 miejsce – Franciszek Biernat

Dziewczęta rocznik 2006 -2007 :

13 miejsce – Hanna Kozak

Dziewczęta rocznik 2008 i młodsze:


13 miejsce – Zofia Olszyńska
19 miejsce – Hanna Piłat

  

Mistrzostwa Krakowa w narciarstwie alpejskim

W poniedziałek, 18 lutego, odbyły się mistrzostwa Krakowa w narciarstwie alpejskim dziewcząt i chłopców w ramach igrzysk młodzieży szkolnej. W zawodach wystąpiła pięcioosobowa reprezentacja naszej szkoły. Nasi narciarze zaliczyli niezły występ. Największym sukcesem jest zdobycie 16 miejsca i zakwalifikowanie się na zawody wojewódzkie Hanny Danielak.
A oto wyniki i kilka zdjęć:

Hanna Danielak - 16 miejsce i kwalifikacja na zawody wojewódzkie

Zofia Batkiewicz - 25 miejsce

Julia Janecka - 33 miejsce

Drużynowo nasze dziewczęta zajęły 10 miejsce.

Leon Jóźkiewicz - 23 miejsce

Jakub Plata - 45 miejsce

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Trzymajmy kciuki za Hannę Danielak w zawodach wojewódzkich!

 II etap zawodów w piłce ręcznej dziewcząt

W czwartek, 14 lutego, odbył się drugi etap zawodów w piłce ręcznej dziewcząt w ramach igrzysk młodzieży szkolnej. Reprezentacja naszej szkoły trafiła na mocne rywalki. W grupie mieliśmy cztery zespoły, niestety udało nam się wygrać tylko jeden mecz. Dziewczęta dały z siebie wszystko, pomimo tego musiały uznać wyższość swoich rywalek. A oto kilka zdjęć:NA JEDNEJ DESCE DO ZAWODÓW WOJEWÓDZKICH


W środę 6 lutego na stoku w Sieprawiu odbyły się Mistrzostwa Krakowa w Snowboardzie - Igrzyska Młodzieży Szkolnej, rozegrane w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Bardzo dobry występ zaliczyły zawodniczki z Naszej Szkoły i zajęły następujące lokaty: Aleksandra Knapik 10 miejsce i awans do zawodów wojewódzkich, Julia Janecka 11 miejsce i również awansowała do zawodów wojewódzkich, Zuzanna Sitarska 22 miejsce. Dzięki wysokim lokatom dziewczyny wywalczyły dla szkoły 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Panom niestety nie dopisało tego dnia szczęście a już na pewno Pawłowi z klasy 8 któremu zabrakło jednego miejsca do awansu. Miejsce 17 zajął Stanisław Pawelec a jedno niżej Michał Rybak. W klasyfikacji drużynowej chłopcy zajeli 7 miejsce. Dziękujemy za chętny udział w zawodach i walkę na trasie.

Filip Ścieżka

 Zawody w piłce ręcznej chłopców

W piątek, 8.02.2019 r., reprezentacja uczniów naszej szkoły brała udział w międzyszkolnych zawodach w piłce ręcznej. Pomimo dobrej gry i wygranego meczu z Gimnazjum nr 72, chłopcom nie udało się wyjść z grupy po przegranym meczu ze Szkołą Podstawową nr. 5. Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia:

 

0 Zawody Pływackie

We wtorek, 8.01.2019, na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbyły się międzyszkolne zawody pływackie w ramach Krakowskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach wzięło udział pięciu reprezentantów naszej szkoły. A oto wyniki naszych sportowców:


Aleksandra Knapik – styl motylkowy – 13 miejsce
Mateusz Taranek – styl grzbietowy - 20 miejsce
Magdalena Bereza – styl dowolny – 31 miejsce
Leon Jóźkiewicz – styl dowolny – 36 miejsce
Jędrzej Kubsik – styl dowolny – 41 miejsce


Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Piotr Pancerz 

MAMY AWANS 


W ostatni czwartek przed feriami dziewczyny z klasy 7-8 w składzie : Magdalena Bereza, Urszula  Kostrzewska, Wiktoria Pietrzyk, Urszula Broda, Hanna Danielak, Joanna Kostrzewska, Małgorzata Kuglarz, Aleksandra Knapik, Zuzanna Sitarska i Hanna Zdanowicz, reprezentowały Naszą Szkołę w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – Piłka Ręczna. Nasze zawodniczki spisały się doskonale i jako najlepsza drużyna w swojej grupie awansowały do półfinałów. Na pochwałę zasługuje bardzo dobra gra dziewcząt w obronie, czego efektem jest tylko 8 bramek straconych - przy rzuconych 25. 
Gratulację dla dziewczyn i trzymajmy kciuki za ich dobry występ w kolejnym etapie.

Filip Ścieżka


  

Mikołajkowe zajęcia na basenie

6 grudnia, w dniu św. Mikołaja na basenie w Zabierzowie na naszych uczniów czekał prezent. Na niecce basenu rozłożony był dmuchany, wodny tor przeszkód. Dzieci oprócz nauki pływania mogły sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód. Sprawiało im to dużo radości. Wszyscy dobrze się bawili, wzajemnie sobie pomagali i przełamywali lęk przed wodą. A oto kilka zdjęć:

 

 

Z życia szkoły

 

W najbliższym czasie

   

   

  wakacje
  Do wakacji pozostało