TURNIEJ MIKOŁAJKOWY 2023

Wzorem ubiegłych lat w naszej szkole w dniach 5 – 6 grudzień 2023 r odbył Mikołajkowy Turniej w piłkę nożną. Tegoroczna edycja tych zawodów była pierwszą w której rywalizowaliśmy w 4 kategoriach: Kategoria dziewczyn młodszych, Kategoria dziewczyn starszych, Kategoria chłopców młodszych i Kategoria chłopców starszych. Przez 2 dni wypełnione futbolem na parkiecie zameldowało się prawie 200 zawodniczek i zawodników. Podczas rozgrywanych meczy królowało to co w sporcie jest najważniejsze czyli dobry humor dobra zabawa szacunek do rywala no i oczywiście piłkarskie umiejętności na bardzo wysokim poziomie. Nie brakowało akcji indywidualnych jak i również zespołowych.

W kategorii dziewczyny starszych bezkonkurencyjny okazał się zespół Rudolfy, które zwyciężyły z Natchnionymi Szarlotkami po rzutach karnych. Na trzecim miejscu uplasowały się Cynamonki, które okazały się lepsze od Zgniłych Limonek. Najlepszą bramkarką w tej kategorii okazała się Zofia Noworyta z drużyny Natchnionych Szarlotek a tytuł Królowej Strzelczyń trafił do Joanny Lany reprezentującej drużynę Rudolfów.

W grupie starszej chłopców rywalizacja była bardzo zacięta. W wielkim finale spotkali się MC Maciek Airport i Travis Szczot. Mecz obfitował w wiele sytuacji bramkowych, świetnymi interwencjami wykazywali się bramkarze obydwu drużyn. Decydujący dla losów spotkania okazał się ostatni rzut rożny wykonywany przez drużynę Travis Szczot. Piłka została dograna do niepilnowanej Lilianny Maloty, która popisała się pięknym mierzonym uderzeniem nie dając szans bramkarzowi drużyny Airport na interwencje i umieściła piłkę w prawym górnym rogu bramki. Kibice zgromadzeni na hali byli zachwyceni tym co zobaczyli na parkiecie. O tym kto zdobędzie trzecie miejsce decydowały rzuty karne Wyrewolwerowani Rewolwerowcy ulegli Metalowym Rurom. W regulaminowym czasie gry był wynik 1 : 1. Indywidualny wyróżnienia w tej kategorii trafiły do rodzeństwa. I tak najlepszym bramkarzem turnieju został Mateusz Malota a najwięcej bramek zdobyła Liliana Malota

W grupie młodszej miejsce trzecie zajęła drużyna Super Piłka, która pokonała Pędzące Konie po rzutach karnych. O zwycięstwie w turnieju również decydowała seria rzutów karnych gdzie lepsze okazały się Black Stars wygrywając z Tiktokerkami. Królową Strzelczyń okazała się Julia Bączkowska z drużyny TikTokerek, a najlepszą bramkarką jej koleżanka z teamu Karolina Bajorek. Na wyróżnienie za sportową postawę zasługuje również Jan Okólski - Komakhidze grający w drużynie Black Stars.

FC Kluchy okazały się najlepsze w kategorii młodszych chłopców. W finale zmierzyły się z drużyną GWG na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Spalonych Jabłuszek a za nimi Championi. W tej kategorii nagrody indywidualne trafiły do najlepszego bramkarza Dawida Kopca i króla
strzelców Franciszka Majdy.

Wielkie brawa dla wszystkich rywalizujących zawodniczek i zawodników ogromne podziękowania należą się również wszystkim uczniom którzy pomogli w organizacji turnieju obsłudze technicznej i sędziowaniu.

Dziękujemy za udział w kolejnej edycji turnieju mikołajkowego. Zapraszamy za rok i zachęcamy do udziału w innych szkolnych wydarzeniach sportowych.

PIŁKA NOŻNA – SPAĆ NIE MOŻNA