Laboratoria Przyszłości na lekcjach fizyki

Uczniowie klas ósmych na lekcjach fizyki korzystali z zestawów, które pozwoliły im w ciekawy  sposób wejść w świat elektroniki i elektrotechniki. Podczas zajęć budowali obwody zawierające: silniki, przełączniki, źródła światła, moduły dźwiękowe, moduł radiowy MW i UKF, rezystory, kondensatory, tyrystory, rejestrator dźwięku i wyświetlacze cyfrowe. Mogli sprawdzić jak działają wykrywacz hałasu, urządzenie rejestrujące dźwięk, odbiornik radiowy, telegraf. Uczyli się korzystać z schematów obwodów elektrycznych i poznawali funkcje poszczególnych elementów. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogli doskonalić umiejętności budując zaprojektowane przez siebie układy elektroniczne. Wszystkim bardzo podobały się takie lekcje fizyki.