TEATR FUTURART

W wtorek 16 stycznia uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć gościnne spektakle w języku angielskim Teatru FuturArt.

Klasy 1-4 obejrzały spektakl pt.: "The Adventures of Rose and Nick: Nick's Birthday" - niezwykłą opowieść o księżniczce Róży i krasnoludku Nicku, którzy wyruszyli na wyprawę w poszukiwaniu składników do tortu urodzinowego dla Nicka.Sztuka ta była wyjątkowa, ponieważ 75% dialogów odbyła się w języku angielskim. Uczniowie mieli okazję również brać czynny udział w przedstawieniu.

Z kolei klasy 5-8 oglądały spektakl pt.”Little Prince”. Była to niecodzienna odsłona lektury szkolnej “Mały Książę” opowiadającej o dorastaniu do wiernej miłości, do prawdziwej przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Całość przedstawiona jako opowieść w scenografii starego strychu z autorska muzyką. Sztuka została odegrana przez aktorów w całości w języku angielskim.

Uczniowie śledzili z uwagą oba przedstawienia i była to dla nich na pewno praktyczna lekcja języka angielskiego.