szkoła podstawowa joanna mola

Świetlica


Świetlica szkolna od listopada do czerwca organizuje w obrębie grup wychowawczych comiesięczny konkurs "Super Świetlik". Na początku każdego miesiąca chcemy nagradzać jedną, bądź dwie osoby Super Świetlikiem - ucznia, który odznacza się wzorową postawą na świetlicy, bezinteresowną pomocą oraz kulturą osobistą.

Na koniec roku szkolnego wśród Super Świetlików zostanie wyłoniony Mistrz Świetlicy.

Serdecznie zachęcamy do mierzenia się z tym przedsięwzięciem!

Wychowawcy Świetlicy

 

 

KONKURS ŚWIETLICOWY

Wychowawcy Świetlicy Szkolnej mają przyjemność zaprosić uczniów szkoły do wzięcia udziału w konkursie "W Świecie Dziadka Do Orzechów"

Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowania literaturą oraz twórczością plastyczną.

Konkurs trwa od 3.12.2018 - 11.01.2019, więcej informacji na plakacie.

 

Serdecznie Zapraszamy!

Wychowawcy Świetlicy

 

Człowieka nie należy wychowywać tylko do zawodu, ale także do twórczego wypoczynku.
Jest to bowiem jedyna forma wykorzystywania wolnego czasu, jaka człowieka odbudowuje
wewnętrznie i czyni z niego istotę usatysfakcjonowaną i zdrową.”
W. Kopaliński


Celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki przed lekcjamiw bezpiecznym, miłym otoczeniu, które stwarza warunki do rozwoju. Dbamy o to, żeby dzieci czuły się w świetlicy dobrze i bezpiecznie, miały okazję nawiązać dobre relacje z kolegami, a także wychowawcami, a tym samym łatwiej adaptowały się w szkole. Nasza świetlica wyposażona jest w gry edukacyjne, materiały plastyczne, tablicę interaktywną. Ponadto w czasie działania świetlicy jest możliwość odrobienia zadań w salach do tego przeznaczonych (tzw. „cichych świetlicach”) oddzielnych dla klas 1-3 oraz 4-8. Do dyspozycji mamy również salę teatralno-zabawową, w której prowadzone są różnego rodzaju zabawy ruchowe. Współpracujemy również ze szkolną biblioteką, gdzie dzieci w czasie wolnym mogą sobie poczytać książki w miejscu do tego przeznaczonym.

Świetlica szkolna jest czynna przez rozpoczynającymi się zajęciami od 7:00 do 8:00, natomiast popołudniu od 13:15 do 17:00. W dni „basenowe” świetlica jest dostosowana do poszczególnych klas.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły są zapisani na świetlicę.
Popołudniowa świetlica szkolna podzielona jest na cztery grupy wychowawcze:


Grupa wychowawcza klas I – opiekun: Magdalena Drożdż


Grupa wychowawcza klas II – opiekun: Katarzyna Nowicka
My, świetliki klas drugim bardzo lubimy wspólną rywalizację przy grach stolikowych takich jak: Memory, Dooble, Jenga. Chłopcy z naszej świetlicy uwielbiają turnieje szachowe
i oczywiście…. Piłki nożnej! Bardzo często bawimy się też w zabawy konstrukcyjne budując wieże, domy, statki kosmiczne, albo wymyślając nowe maszyny. Mimo, iż jesteśmy na świetlicy bardzo lubimy bawić się w szkołę. Żeby zrelaksować się od nauki bardzo często sięgamy po różne kolorowanki i zagadki przygotowywane przez Panią Kasię – im trudniejsze, tym sprawiają nam większą frajdę. Wykorzystujemy do tego również tablice interaktywną.
Ale nie można tylko przecież siedzieć w ławce, trzeba się też ruszać! Wtedy bawimy się
w gry sprawnościowe, organizujemy tory przeszkód, bawimy się do muzyki albo po prostu gramy w „Dwa Ognie” czy to na boisku czy na sali zabaw.
Przy tym wszystkim jak trzeba pomagamy sobie nawzajem i tworzymy coraz mocniej zintegrowany zespół.

Grupa wychowawcza klas III – opiekun: Grzegorz Faraniec
Uczniowie z klasy 3 podczas spędzania czasu na świetlicy wykonują prace plastyczne na dowolny temat czy też na wybrany temat przez całą grupę. Dodatkowo chętnie uczestniczą w zabawach świetlicowych takich jak: klasy, konkursy na najwyższą konstrukcje czy też gry planszowe. Ponadto mają szanse na rozwój umiejętności korzystania z technologii informatycznej tj. z tablicy interaktywnej, za pomocą, której można nie tylko się uczyć, ale
i świetnie spędzić czas na zabawie. 

Grupa wychowawcza klas IV-VIII – opiekun: Zuzanna Buchholz
Jako najstarsza grupa w szkole lubimy pokazywać kto tu rządzi... oczywiście niosąc pomoc młodszym uczniom. Bardzo lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu, a gdy aura nie sprzyja z wielką przyjemnością gramy w gry planszowe, rywalizujemy w zabawach stolikowych, a także rozwiązujemy łamigłówki i zagadki. Chętnie konstruujemy swoje budowle z klocków lub 'kształtek'. Nieobce Nam są gry w które gramy wykorzystując tablice interaktywne. Oprócz chwili rozgrywki i zabaw na świetlicy uczestniczymy także 
w zajęciach rozwijających umiejętności miękkie, a także integrujące Nas jako grupę najstarszych uczniów w szkole. 

Regulamin świetlicy

 

 

Nasza szkoła

 

W najbliższym czasie

   

   

  wakacje
  Do wakacji pozostało

   

  piękna polska nasza cała

   

  przyroda z klasą