szkoła podstawowa joanna mola

Świetlica


2020/2021

GRUPA 1 - klasa 1 A - wychowawca Ewa Kalinowska-Wysocka


W ostatnim tygodniu kwietnia okazało się, że wykonywać zdjęcia każdy może. Jako że szkolny konkurs fotograficzny „Przyroda w obiektywie” był przewodnim tematem, to robiliśmy również zdjęcia w plenerze oraz poznaliśmy niektóre techniki pomagające w fotografowaniu (nasze zdjęcia przyrody w fotorelacji!).
Oprócz przewodnich zajęć, budowaliśmy także z kart, klocków, szyliśmy, ćwiczyliśmy aerobik, piknikowaliśmy, graliśmy w piłkę nożną, berka, skakaliśmy na skakance, odrabialiśmy lekcje, malowaliśmy kwiaty.

 

 

Grupa 2

Wychowawca: Aleksandra Marcinkiewicz-Steć

Wszystkie dzieci z wielką radością powitały szkołę po czasie nauki zdalnej. Ostatni tydzień kwietnia spędziliśmy w świetlicy bardzo aktywnie: braliśmy udział w zajęciach plastycznych, układaliśmy puzzle, a na świeżym powietrzu poszukiwaliśmy oznak wiosny, graliśmy w piłkę i świetnie bawiliśmy się z kolorową chustą Klanzy. Radość z przebywania z rówieśnikami nie miała końca.

 

Grupa 3

Opiekun: Małgorzata Szybińska

W kwietniu poznaliśmy techniki pracy z plastelina i gliną ceramiczną. Powstały ciekawe figurki zwierząt i innych przedmiotów. Dbaliśmy też o sprawność fizyczną; chłopcy tradycyjnie grali w piłkę nożną a dziewczynki tym razem rywalizowały w kręceniu hula hop. Nie zapomnieliśmy też o świętach narodowych i z tej okazji wykonaliśmy kokardy w barwach biało-czerwonych. Tutaj najlepiej spisał się Ignaś, który wykonał pracę najszybciej i najstaranniej. W kwietniu został również ogłoszony konkurs "Przyroda w obiektywie" w którym zamierzamy wziąć udział. O wynikach i naszych pracach poinformujemy w maju.

 

Grupa 4

W kwietniu sporo czasu spędziliśmy na wspólnych zabawach na zielonym terenie przy szkole. Pogoda dopisała i mogliśmy złapać trochę promieni słonecznych i pooddychać świeżym powietrzem. Poszukiwaliśmy też oznak budzącej się przyrody i zrobiliśmy trochę zdjęć. Nie zabrakło też zajęć plastyczno- technicznych, w czasie których wykonaliśmy kreatywne prace z gliny. Powstały piękne muszle, rybki, zawieszki i inne „dzieła”.

Małgorzata Bura

 

Grupa 6

W kwietniu dużo czasu spędzaliśmy w hali sportowej trenując piłkę nożną, ćwicząc łapanie piłki i rzuty do kosza oraz bawiąc się w berka-rybaka, którym na ogół był Wychowawca świetlicy:) Odrabialiśmy lekcje w ramach „cichej świetlicy”, bawiliśmy się w własne zabawy, kolorowaliśmy. Robiliśmy też wiosenne drzewa, które powstały przy użyciu farb i folii bąbelkowej.

Aleksandra Krzywdzińska

 

MARZEC

 

Grupa 1 i 2

Wychowawcy grup: Ewa Kalinowska-Wysocka, Aleksandra Marcinkiewicz-Steć

Marzec upłynął u nas bardzo wesoło. Sporo czasu spędzaliśmy w sali gimnastycznej grając, skacząc i biegając. Przygotowaliśmy wiele prac plastycznych: robiliśmy kwiaty z bibuły, motylki metodą origami, malowaliśmy farbami Panią Wiosnę i wykonaliśmy kurczaczki - idealne na Święta. Lepiliśmy także z gliny i plasteliny. Naszym Motywem w lepieniu były nasze ulubione zwierzątka. Graliśmy w uno, kalambury i układaliśmy puzzle.  

 

Grupa 3

Jak informowałam poprzednio, w marcu, grupa 3 przygotowywała prace konkursowe. Do udziału w konkursie zakwalifikowało się 5 najlepszych prac.

13 kwietnia konkurs został rozstrzygnięty. Poniżej informacja ze strony internetowej Organizatora.

LINK

 

Nasze prace nie znalazły się wśród nagrodzonych, ale konkurencja była ogromna. Cieszymy się z udziału w konkursie i dziękujemy wszystkim, którzy na nas głosowali bądź mocno nas wspierali. Następnym razem też podejmiemy wyzwanie, gdyż

„ Podejmując nowe wyzwania, odkrywamy w sobie umiejętności, których istnienia nigdy nie podejrzewaliśmy”.
 


 Agnieszka, Amelka, Maja, Pola i Zosia przygotowały prace plastyczne do udziału w konkursie międzyszkolnym "Okładka mojej ulubionej książki", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 39 im. Bartosza Głowackiego w Krakowie.

Wg regulaminu, konkurs realizowany jest w ramach dwóch kategorii:

I kategoria- ocena jury

II kategoria- przyznanie nagrody publiczności poprzez głosowanie na zdjęcia z wybraną pracą konkursową na FB Szkoły Podstawowej nr 39 im. Bartosza Głwackiego w Krakowie(polubienie)

https://www.facebook.com/Szkoła-Podstawowa-nr-39-im-Bartosza-Głowackiego-w-Krakowie-433318843682951

Głosowanie rozpoczyna się 31.03.2021 i potrwa do 09.04.2021 do godziny 12.

Informacja na temat rozstrzygnięcia konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej organizatora www.sp39krakow.pl oraz FB.

Bardzo prosimy rodziców o pomoc w oddawaniu głosów poprzez facebook.

 

  

  

 

Grupa nr 4

Opiekun grupy: Małgorzata Bura

Marzec upłynął nam w świetlicy bardzo kreatywnie, kolorowo i szybko… Powstało wiele prac o tematyce wiosennej: Pani Wiosna, różnorodne kwiaty z papieru, bibuły i krepiny. Krepina-bibuła włoska okazała się bardzo wdzięcznym materiałem-najwytrwalsi podjęli się wykonania przepięknych, choć pracochłonnych krokusów. Wykonywaliśmy także wspólnie dekoracje sali przed Świętami Wielkanocnymi. Choć nie udało nam się jeszcze wyjść na boisko szkolne, to często braliśmy udział w zabawach sportowych w sali gimnastycznej w myśl zasady: „Ruch to ZDROWIE!...” ????

  

 

 

Grupa 5

Opiekun grupy: Sylwia Rogozik

W marcu spędziliśmy czas bardzo aktywnie. Zdecydowanie ulubionym miejscem grupy 5, była sala gimnastyczna, gdzie graliśmy w razem w gry zespołowe, m.in. dwa ognie, piłkę nożną czy berka. Oprócz tego, sporo czasu spędziliśmy wykonując różnego rodzaju prace plastyczne. Jak się okazało, plastelina jest jedną z najbardziej lubianych form plastycznych. W marcu graliśmy również w wiele gier planszowych, jednak najczęściej wybieraną grą, była gra w kalambury.

   

 

 

Grupa 6
Opiekun: Aleksandra Krzywdzińska

Marzec w szkole trwał bardzo krótko, ale mimo tego udało nam się zrobić parę ciekawych rzeczy. Wykorzystaliśmy zebrane na jesieni liście, by przedstawić pobudkę niedźwiedzi ze snu zimowego. Braliśmy czynny udział w konkursie bibliotecznym, stąd też pomysł na produkcję kolejnych zakładek do książek dla siebie i bliskich - tym razem przy wykorzystaniu jedynie taśmy klejącej, dziurkaczy i papieru kolorowego:)
Kontynuowaliśmy poznawanie różnych przysłów, których znaczenie pomagały nam zrozumieć krótkie opowiadania z książki „Mądra głowa zna przysłowia”. Poza odrabianiem lekcji, własnymi zabawami klockami czy figurkami, oglądaniem i układaniem kart piłkarskich czy grą w szachy znajdowaliśmy czas na aktywność fizyczną. Mamy już też za sobą pierwsze wyjścia na świeże powietrze i „łapanie” promieni słonecznych:)

 

 

   
OPIS

Grupa 1 i 2

 

Wspólny czas na świetlicy spędzamy bardzo aktywnie. Chętnie bierzemy udział w zabawach ruchowych w sali gimnastycznej: skacząc, biegając, odbijając piłkę i grając w badmintona. Często używamy wyobraźni by nasze działania były twórcze. Sporo naszych aktywności to prace plastyczne: stworzyliśmy maski na Walentynki, malowaliśmy farbami, lepiliśmy z plasteliny i gliny.  Gramy w gry planszowe i układamy puzzle. Lubimy naukę w szkole dlatego chętnie odrabiamy na świetlicy pracę domową.

 

 

Grupa 3

Nasza grupa czas na świetlicy spędzała bardzo aktywnie. Ze wszystkich zajęć sportowych dzieci najbardziej polubiły taniec - zumba. Luty to również miesiąc, w którym obchodzi się Walentynki, w związku z tym razem z dziećmi przygotowywaliśmy kartki walentynkowe. Oprócz tego, dzieci spędzały wspólnie czas układając puzzle, grając w gry planszowe czy grając w szachy.

 

 

 

Grupa 4

W minionym miesiącu w grupie świetlicowej nr 4 wykonywaliśmy manualne prace plastyczne: lepiliśmy zwierzęta wodne i inne, z papilotek do muffinek i bibuły stworzyliśmy meduzy i bałwanki. Poza zajęciami plastyczno - technicznymi kształtującymi naszą kreatywność graliśmy w szachy, jengę, memory oraz inne gry. Najchętniej jednak braliśmy udział w zabawach i grach sportowych w sali gimnastycznej, gdzie ćwiczyliśmy rzuty do kosza, graliśmy w badmintona, piłkę nożną, bawiliśmy się w berka, rybaka itp. Mieliśmy też czas na odrabianie zadań domowych w ramach „cichej świetlicy”.

 

 

Grupa 5

W lutym, w świetlicy szkolnej nie zabrakło czasu na wspólne zabawy oraz gry planszowe. Dbając o rozwój fizyczny dzieci, sporo czasu spędzaliśmy na sali gimnastycznej grając w m.in. kosza, piłkę nożną, dwa ognie i berka. Luty to również miesiąc, w którym dzieci wykonały piękne kartki walentynkowe. Najpierw zgromadzaliśmy odpowiednie materiały, a następnie je wykonaliśmy. W lutym ćwiczyliśmy też logiczne myślenie rozwiązując różnego rodzaju łamigłówki.

 

  

 

 

Grupa 6

W lutym, w naszej świetlicy byliśmy bardzo kreatywni. Stworzyliśmy m.in. zakładki do książek z liści, bałwanki oraz wycinaliśmy gwiazdki z papieru. W świetlicy spędzaliśmy również czas na czytaniu krótkich opowiadań z książek „Bajki terapeutyczne” i „Mądra głowa zna przysłowia”. Dzieci mogły również uczestniczyć w zajęciach sportowych organizowanych na świetlicy.

 Grupa wychowawcza nr 1
Wychowawca: Ewa Wysocka
Świetlica dla uczniów klasy I rozpoczęła swoją działalność 2 września, by najmłodsze dzieci wymagające opieki mogły w ciekawy sposób spędzać czas. Zajęcia w świetlicy realizowane są poprzez różnorodne formy i metody pracy, dostosowane do wieku i możliwości wychowanków. W trakcie przebywania na świetlicy uczniowie mają czas na zabawy z rówieśnikami, zajęcia plastyczne, ruchowe, czytelnicze, gry i zabawy dydaktyczne, umysłowe (zagadki, krzyżówki, gry logiczne), odrabianie lekcji. Zajęcia prowadzone są na zasadzie dobrowolności, czuwając nad komfortem i bezpieczeństwem dzieci.

Grupa wychowawcza nr 2
Wychowawca: Aleksandra Marcinkiewicz- Steć
Nasza świetlica to miejsce przyjaźnie nastawione do najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Staramy się by dzieci po dniu wytężonej pracy na lekcjach spędziły czas miło i twórczo. Rozwijamy umiejętności muzyczne śpiewając, słuchając piosenek i grając na instrumentach perkusyjnych. Dodatkowo doskonalimy nasze umiejętności manualne uczestnicząc w różnorodnych formach prac plastycznych. Gdy tylko pogoda na to pozwala ćwiczymy naszą sprawność ruchową na boisku szkolnym.
Uwielbiamy skakać na skakance, rzucać piłką do celu, grać w badmintona.

Grupa wychowawcza nr 3
Wychowawca: Małgorzatę Szybińską

W naszej świetlicy robimy wiele ciekawych rzeczy. Bierzemy udział w zajęciach dotyczących naszych zainteresowań lub tego, co aktualnie poznajemy na lekcjach. Odrabiamy też prace domowe, a kiedy chcemy odpocząć od obowiązków szkolnych gramy w gry lub wymyślamy własne aktywności. Przede wszystkim jednak staramy się spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu.

Grupa wychowawcza nr 4
Wychowawca: Małgorzata Bura

Podczas spędzania czasu w świetlicy szkolnej wykonujemy różnorodne prace plastyczne, kolorujemy, rozwiązujemy quizy edukacyjne i zagadki. Żeby zrelaksować się po całym dniu nauki często słuchamy i śpiewamy nasze świetlicowe przeboje: piosenki, które towarzyszą nam od początku szkoły :-). Bardzo lubimy zabawy konstrukcyjne, budujemy wieże, statki, projektujemy nowoczesne budowle. Efekty naszych prac można podziwiać w naszej świetlicowej galerii:-). Korzystamy też z tablicy interaktywnej: gramy w gry logiczne i zręcznościowe. Gdy dopisuje pogoda lubimy spędzać czas na boisku szkolnym. Często korzystamy też z sali gimnastycznej, gdzie gramy w piłkę.

Grupa wychowawcza nr 5
Wychowawca: Sylwia Rogozik

Nasza świetlica to miejsce gdzie dzieci mogą bezpiecznie i miło spędzić czas, mają możliwość odpoczynku i regeneracji. Wśród wielu zajęć na świetlicy uczniowie najbardziej lubią gry i zabawy zespołowe, szczególnie te na świeżym powietrzu. Świetlica jest również miejscem, w którym dzieci mogą odkrywać i rozwijać swoje talenty i zainteresowania. Przykładem mogą być zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykazują się ogromną pomysłowością. Uczniowie na świetlicy poznają także normy i zasady współżycia społecznego, wzajemnego szacunku, komunikacji, rozwiązywania konfliktów oraz współpracy.

Grupa wychowawcza nr 6
Wychowawca: Aleksandra Krzywdzińska

Po wielu godzinach nauki i siedzenia w ławkach przychodzi czas na zabawę, kreatywne działanie i odprężenie. Uwielbiamy łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego bardzo często wychodzimy na szkolne boisko, gdzie korzystając z rozmaitych sportowych akcesoriów
ćwiczymy swoją sprawność, rozwijamy się ruchowo, a przy tym świetnie się bawimy i wzmacniamy swoją odporność. Bardzo lubimy zabawy klockami, które pobudzają naszą wyobraźnię oraz rozwijają nasze relacje koleżeńskie. Wspólne śpiewanie, słuchanie muzyki,
czytanie czy nawet sprzątanie sali nie tylko nas integruje, ale przede wszystkim kształtuje nasze serca i umysły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2019/2020Informujemy, iż Świetlica szkolna w czasie zdalnego nauczania przenosi swoją działalność na platformę edukacyjną Edukator. W grupie Świetlica wychowawcy zamieszczają propozycje aktywności do realizacji w czasie wolnym. Zachęcamy do udziału w zabawach i konkursach.Grupa wychowawcza klas I opiekun: Małgorzata Bura, Aleksandra Marcinkiewicz-Stec.

Nasza świetlica to miejsca przyjaźnie nastawione do najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Staramy się by dzieci po dniu wytężonej pracy na lekcjach spędziły tutaj czas miło i twórczo. Rozwijamy umiejętności muzyczne śpiewając, słuchając piosenek i grając na bum-bum rurkach i instrumentach perkusyjnych. Lubimy zajęcia plastyczne, konstrukcyjne, gramy w gry planszowe, szachy i układamy puzzle. Gdy pogoda sprzyja spędzamy czas na świeżym powietrzu. W naszej świetlicy nigdy nie jest nudno.

Grupa wychowawcza klas II opiekun: Magdalena Drożdż

Grupa świetlicowa klas 2 bardzo lubi różnego rodzaju zabawy konstrukcyjne z klocków. Nieograniczona wyobraźnia i pomysłowość uczniów sprawia, że często powstają z nich bardzo ciekawe budowle. Uwielbiają również zabawy ruchowe zwłaszcza na sali teatralnej, którą często odwiedzamy. Powstają wtedy niezwykłe tory przeszkód do których stworzenia wykorzystujemy wszystko co mamy pod ręką. Uczniowie pokonując taki tor przeszkód mają przy tym dużo frajdy i zabawy, a dodatkowo kształtują swoją szybkość, skoczność, koordynacje. Po dużej dawce ruchu uczniowie też chcą czasami odpocząć wykonują w tym czasie prace plastyczne lub grają w gry planszowe. Wielką satysfakcje daje im także możliwość odszukiwania ukrytych na obrazku przedmiotów ćwiczą tym samym swoją spostrzegawczość i koncentracje. Cieszą się, gdy uda im się wszystko znaleźć i proszą wtedy o trudniejszą wersje. Przy wspólnych zabawach zorganizowanych z całą grupą zawsze jest dużo śmiechu. Pod koniec dnia używamy także tablicy interaktywnej grając na niej w gry edukacyjne, przez co łączymy naukę i zabawę.

Grupa wychowawcza klas III opiekun: Dominika Hennig

Mamy czas na swobodną zabawę, zgodnie z zainteresowaniami korzystamy z licznych gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy, spośród których wybór najczęściej pada na szachy. Jak się okazuje mamy wielu utalentowanych młodych szachistów. Wśród wielu różnych form zajęć świetlicowych najbardziej lubianymi i pożądanymi przez nas są zajęcia o charakterze sportowym. Staramy się jak najwięcej czasu spędzać w ruchu poprzez wyjścia na teren szkoły, salę gimnastyczną oraz teatralną, gdzie możemy kształtować naszą motorykę i spędzić czas korzystnie dla naszego organizmu ponadto rozwija nasze sportowe zainteresowania. Zabawy integracyjne, muzyczne i plastyczne rozwijające nasz intelekt, kreatywność i empatię realizujemy kiedy tylko się da .Bierzemy udział w konkursach, które sami kreujemy. Rozbudzamy zainteresowania czytelnicze, wzbogacające posiadane wiadomości, zaspokajające ciekawość świata poprzez wyjścia do biblioteki szkolnej. Staramy się aby tym działaniom towarzyszyło zawsze nasze żywe zainteresowanie oraz radosna atmosfera. A przed nami kolejne wyzwania… :)

Grupa wychowawcza klas IV opiekun: Ewa Wysocka

My uczniowie klas 4 najchętniej uczestniczymy w zabawach sportowych na świeżym powietrzu. Często gramy w piłkę nożną, w dwa ognie i inne gry sportowe. Lubimy też czytać i często odwiedzamy szkolną bibliotekę. Rozwiązujemy także różnego rodzaju quizy i zagadki o określonej tematyce. Regularnie wykonujemy ciekawe prace plastyczne różnymi technikami.

Grupa wychowawcza klas V-VIII opiekun: Beata Dobosz
Nasz świetlica bierze czynny udział w życiu szkoły. Chętnie pomagamy wykonywać dekoracje, które mają na celu upiększenie naszej szkoły. Uczestniczymy w konkursach organizowanych przez nas samych. Spora grupa zdolnych uczniów mierzy się w rozgrywkach szachowych. Często i ochoczo gramy w gry planszowe , ponieważ lubimy zdrową rywalizację. Naszą popisową aktywnością jest układanie puzzli, które można podziwiać jak w galerii sztuki na jednej z naszych ścian.

 

 

 

 

 

 Rok szkolny 2018/2019

Świetlica szkolna od listopada do czerwca organizuje w obrębie grup wychowawczych comiesięczny konkurs "Super Świetlik". Na początku każdego miesiąca chcemy nagradzać jedną, bądź dwie osoby Super Świetlikiem - ucznia, który odznacza się wzorową postawą na świetlicy, bezinteresowną pomocą oraz kulturą osobistą.

Na koniec roku szkolnego wśród Super Świetlików zostanie wyłoniony Mistrz Świetlicy.

Serdecznie zachęcamy do mierzenia się z tym przedsięwzięciem!

Wychowawcy Świetlicy

 

 

KONKURS ŚWIETLICOWY

Wychowawcy Świetlicy Szkolnej mają przyjemność zaprosić uczniów szkoły do wzięcia udziału w konkursie "W Świecie Dziadka Do Orzechów"

Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowania literaturą oraz twórczością plastyczną.

Konkurs trwa od 3.12.2018 - 11.01.2019, więcej informacji na plakacie.

 

Serdecznie Zapraszamy!

Wychowawcy Świetlicy

 

Człowieka nie należy wychowywać tylko do zawodu, ale także do twórczego wypoczynku.
Jest to bowiem jedyna forma wykorzystywania wolnego czasu, jaka człowieka odbudowuje
wewnętrznie i czyni z niego istotę usatysfakcjonowaną i zdrową.”
W. Kopaliński


Celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki przed lekcjamiw bezpiecznym, miłym otoczeniu, które stwarza warunki do rozwoju. Dbamy o to, żeby dzieci czuły się w świetlicy dobrze i bezpiecznie, miały okazję nawiązać dobre relacje z kolegami, a także wychowawcami, a tym samym łatwiej adaptowały się w szkole. Nasza świetlica wyposażona jest w gry edukacyjne, materiały plastyczne, tablicę interaktywną. Ponadto w czasie działania świetlicy jest możliwość odrobienia zadań w salach do tego przeznaczonych (tzw. „cichych świetlicach”) oddzielnych dla klas 1-3 oraz 4-8. Do dyspozycji mamy również salę teatralno-zabawową, w której prowadzone są różnego rodzaju zabawy ruchowe. Współpracujemy również ze szkolną biblioteką, gdzie dzieci w czasie wolnym mogą sobie poczytać książki w miejscu do tego przeznaczonym.

Świetlica szkolna jest czynna przez rozpoczynającymi się zajęciami od 7:00 do 8:00, natomiast popołudniu od 13:15 do 17:00. W dni „basenowe” świetlica jest dostosowana do poszczególnych klas.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły są zapisani na świetlicę.
Popołudniowa świetlica szkolna podzielona jest na cztery grupy wychowawcze:


Grupa wychowawcza klas I – opiekun: Magdalena Drożdż


Grupa wychowawcza klas II – opiekun: Katarzyna Nowicka
My, świetliki klas drugim bardzo lubimy wspólną rywalizację przy grach stolikowych takich jak: Memory, Dooble, Jenga. Chłopcy z naszej świetlicy uwielbiają turnieje szachowe
i oczywiście…. Piłki nożnej! Bardzo często bawimy się też w zabawy konstrukcyjne budując wieże, domy, statki kosmiczne, albo wymyślając nowe maszyny. Mimo, iż jesteśmy na świetlicy bardzo lubimy bawić się w szkołę. Żeby zrelaksować się od nauki bardzo często sięgamy po różne kolorowanki i zagadki przygotowywane przez Panią Kasię – im trudniejsze, tym sprawiają nam większą frajdę. Wykorzystujemy do tego również tablice interaktywną.
Ale nie można tylko przecież siedzieć w ławce, trzeba się też ruszać! Wtedy bawimy się
w gry sprawnościowe, organizujemy tory przeszkód, bawimy się do muzyki albo po prostu gramy w „Dwa Ognie” czy to na boisku czy na sali zabaw.
Przy tym wszystkim jak trzeba pomagamy sobie nawzajem i tworzymy coraz mocniej zintegrowany zespół.

Grupa wychowawcza klas III – opiekun: Grzegorz Faraniec
Uczniowie z klasy 3 podczas spędzania czasu na świetlicy wykonują prace plastyczne na dowolny temat czy też na wybrany temat przez całą grupę. Dodatkowo chętnie uczestniczą w zabawach świetlicowych takich jak: klasy, konkursy na najwyższą konstrukcje czy też gry planszowe. Ponadto mają szanse na rozwój umiejętności korzystania z technologii informatycznej tj. z tablicy interaktywnej, za pomocą, której można nie tylko się uczyć, ale
i świetnie spędzić czas na zabawie. 

Grupa wychowawcza klas IV-VIII – opiekun: Zuzanna Buchholz
Jako najstarsza grupa w szkole lubimy pokazywać kto tu rządzi... oczywiście niosąc pomoc młodszym uczniom. Bardzo lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu, a gdy aura nie sprzyja z wielką przyjemnością gramy w gry planszowe, rywalizujemy w zabawach stolikowych, a także rozwiązujemy łamigłówki i zagadki. Chętnie konstruujemy swoje budowle z klocków lub 'kształtek'. Nieobce Nam są gry w które gramy wykorzystując tablice interaktywne. Oprócz chwili rozgrywki i zabaw na świetlicy uczestniczymy także 
w zajęciach rozwijających umiejętności miękkie, a także integrujące Nas jako grupę najstarszych uczniów w szkole. 

Regulamin świetlicy

 

 

Nasza szkoła

 

W najbliższym czasie

 

 

wakacje
Do wakacji pozostało