szkoła podstawowa joanna mola

Biblioteka


 

mgr Anna Łaskawiec


Poniedziałek 7.30 – 16.00

Wtorek 10.00 – 16.00

Środa 9.45 – 11.15, 13.30 – 16.00

Czwartek – 7:30-9:30, 11:45-16:00

Piątek 10.30 – 15.45

 

 

Spotkanie autorskie z Panią Justyną Bednarek

W maju klasy 2a i 2b miały okazję gościć w Bibliotece Kraków, Filii nr 16 przy ul. W.E. Radzikowskiego 29 i uczestniczyć w spotkaniu z Panią Justyną Bednarek. Pani J. Bednarek jest autorką książek dla dzieci i dorosłych, a uczniowie klas drugich znają dobrze książkę jej autorstwa Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Autorka opowiadała dzieciom, w jaki sposób została pisarką, jak powstawały jej książki oraz które z historyjek opierają się na prawdzie, a które są przez nią wymyślone. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i zadawały mnóstwo pytań. Serdecznie dziękujemy Paniom Bibliotekarkom z Filii nr 16 za zaproszenie naszej szkoły do tej pięknej i nowoczesnej biblioteki, aby dzieci mogły osobiście poznać autorkę swoich ulubionych książek. Takie spotkania z pewnością przyczyniają się do zaszczepienia pasji czytelniczej wśród dzieci.

Anna Łaskawiec

 

 

 


 

Pasowanie na czytelnika

W kwietniu odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszaków do grona czytelników biblioteki. Dzieci poznały regulamin biblioteki, dowiedziały się, gdzie mogą odnaleźć książki dla siebie, szukały także krasnoludków, które zadawały im zagadki. Po odgadnięciu bajkowych zagadek nastąpiła część oficjalna, czyli pasowanie dzieci na czytelników szkolnej biblioteki, po czym każdy nowy czytelnik otrzymał piękną zakładkę ze swoim imieniem. Na zakończenie dzieci czytały i pożyczały książki.

Anna Łaskawiec


 

 XII Małopolski Konkurs Pięknego Czytania w naszej szkole

8.02.2019 odbył się etap szkolny XII Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. W konkursie wzięło udział 46 osób. Uczestnicy czytali wybrane fragmenty swoich ulubionych książek. Cieszymy, że tak wielu uczniów w naszej szkole czyta i co ważne, potrafi czytać na głos pięknie interpretując tekst.

Anna Łaskawiec

 

 

Dzień Głośnego Czytania

W wtorek, 2.10., zgodnie z naszą coroczną tradycją obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Tym
razem nauczyciele wcielili się w role bohaterów książki p. Renaty Piątkowskiej „Nie ma nudnych dni” i
przeczytali uczniom klas I-III dwa zabawne opowiadania. Dzieci żywo reagowały na czytany tekst, a
dowodem udanej akcji są wypożyczone z biblioteki szkolnej wszystkie egzemplarze czytanej książki.
Zachęcamy do głośnego czytania dzieciom, ponieważ jest to bardzo miłe przeżycie, rozwijające
wyobraźnię dzieci i budujące obustronną więź.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Katarzyna Mróz
Anna Łaskawiec

 

Nasi ulubieni autorzy

 

7.12.2018 odbyła się w naszej szkole prezentacja projektów edukacyjnych, połączonych wspólnym tytułem „Nasi ulubieni autorzy”. Każda z klas 1-3 zajmowała się twórczością innego autora.

 Klasy 1a i 1b zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w formie wesołych piosenek. Klasy 2a i 2b czytały fragmenty wybranych książek Grzegorza Kasdepke i Astrid Lindgren i przedstawiały do nich scenki. Nie zabrakło również piosenki o Pippi Pończoszance. Klasy 3a i 3b przybliżyły nam twórczość  Barbary Gawryluk i Danuty Wawiłow.

Wybór poezji i prozy, piękne czytanie, deklamacja wierszy, śpiew, tańce i kolorowe stroje sprawiły, że cała uroczystość była barwna i dla wszystkich ciekawa. Z pewnością stanowiła zachętę do czytania, a w szczególności do sięgnięcia po książki prezentowanych autorów.

                                                                                                              Anna Łaskawiec

 Akcja „Uwolnij książkę”

W dniach 15.11.2018 do 30.11.2018 Rada Rodziców zorganizowała akcję „Uwolnij książkę”.  Akcja polegała na zbiórce książek, którą prowadziły wszystkie klasy i została przeprowadzana w formie konkursu. Zwycięska klasa otrzymała od Rady Rodziców bilety do kina. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy przyłączyli się do akcji. Dzięki temu, biblioteka zyskała potrzebne lektury oraz wiele innych ciekawych książek. Oto liczbowe zestawienie książek z podziałem na klasy.

kl. 1a - 35
kl. 1b - 82
kl. 2a - 30
kl. 2b - 54
kl. 3a - 25
kl. 3b -124
kl. 4a - 123
kl. 4b - 84
kl. 5b - 24
Kl. 6a - 40
Kl. 7a - 131
Kl. 8a – 40

Anna ŁaskawiecWystawa w bibliotece „Mikołajek nas rozśmiesza”

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Mikołajek nas rozśmiesza” . Na wystawie zaprezentowane zostały lapbooki klasy IVa, wykonane na lekcjach j. polskiego z Panią Karoliną Jasek. Zawierają one informacje o Mikołajku i jego przygodach, zagadki i śmieszne historyjki. Duże postacie Mikołajka i Rosoła wykonały dzieci na zajęciach kółka plastycznego, pod opieką Pani Iwony Wrońskiej-Stopy. Zachęcam wszystkich do sięgnięcia po książki z serii o Mikołajku, które są dostępne w naszej
bibliotece.

Anna Łaskawiec

 W bibliotece

Biblioteka szkolna to oaza spokoju. Tu można wybrać ciekawą książkę, zagłębić się w miękką pufę i przenieść się w świat wyobraźni. Cieszymy się bardzo, że tak wielu uczniów lubi tu spędzać czas, czytając lub ucząc się w ciszy. Dziękujemy także wolontariuszkom, które z chęcią pomagają w pracach bibliotecznych. Zapraszamy wszystkich do odpoczynku z książką.

Anna Łaskawiec

Nasza szkoła

 

W najbliższym czasie

 

 

wakacje
Do wakacji pozostało

 

piękna polska nasza cała

przyroda z klasą