szkoła podstawowa joanna mola

Wyniki konkursów


WYNIKI 2023/2024

KONKURS KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM

Kategoria: Znajomość treści książek

Kl. 1

I              Nela Wilusz kl. 1b

II            Jan Zaborowski kl. 1b

III           Hanna Waligóra kl. 1a

 

Kl. 2

I              Zofia Tomoń kl. 2b

II            Zuzanna Walczyńska kl. 2b, Kalina Przeniosło kl. 2b

III           Hanna Kaźmierczak kl. 2b

 

Kl. 3

I              Maciej Pociecha kl. 3b

II            Natalia Grzesiak kl. 3b

III           Szymon Kwiatkowski kl. 3a

 

Kategoria: Zeszyt czytelniczy

Kl. 1

I              Hanna Waligóra kl. 1a

II            Nela Wilusz kl. 1b

III           Miłosława Jędrzejczyk kl. 1b

 

Kl. 2

I              Karol Miarka kl. 2b

II            Nina Łaski kl. 2b, Zuzanna Walczyńska kl. 2b

III           Maria Maćkowiak kl. 2a, Lena Lasiewicz kl. 2a

Wyróżnienia:

Bartłomiej Fraś kl. 2a

Julia Suduł kl. 2a

Bruno Basiewicz kl. 2b

Zofia Tomoń kl. 2b

 

Kl. 3

I              Alisa Zhezhel kl. 3a

II            Zuzanna Gogosz kl. 3b, Natalia Grzesiak kl. 3b

III           Natalia Rusek

Wyróżnienie:

Maciej Pociecha

zdjęcia



OGÓLNOPOLSKI KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH - ŚWIETLIK

Klasy pierwsze:

I miejsce – Krystof Łobaziewicz kl.1a

I miejsce – Julia Mudy kl. 1a

I miejsce – Jan Zaborowski kl. 1b

II miejsce - Miłosława Jędrzejczyk kl. 1b

II miejsce - Paweł Spodaryk –Blajer kl. 1b

Wyróżnienie: Franciszek Sajduk kl.1a, Olga Martyka kl.1b, Alina Martyka kl.1b, Hanna Szobak kl.1b, Wilusz Nela kl.1b

Klasy drugie:

I miejsce – Hanna Kaźmierczak kl. 2b

II miejsce – Tomasz Martyka kl. 2b

Wyróżnienie:Klara Fałowska, Bartłomiej Fraś, Lena Lasiewicz, Karol Sułecki, Maja Biały, Łucja Maruszak, Franciszek Żołnierz

Klasy trzecie:

Wyróżnienie: Łucja Karwat, Szymon Kwiatkowski, Piotr Wnęk, Kornel Kopacz, Maciej Pociecha, Natalia Rusek

Klasy czwarte:

II miejsce – Agata Wiatrak kl. 4a

Klasy szóste:

Wyróżnienie: Ignacy Babiarz, Leon Różkowski

Klasy ósme:

II miejsce - Stanisław Zawadzki

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział!

zdjęcia



WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PRZEDMIOTOWEJ "ZUCH" DLA KLAS 1-3

Tytuły laureatów konkursu z języka polskiego otrzymali:

  • Lidia Kus kl. 1b
  • Marcel Wawszczyk kl. 1b
  • Jan Zaborowski kl. 1b
  • Tomasz Martyka kl. 2b
  • Szymon Szewczyk kl. 2a
  • Zofia Jędrzejec kl. 3b

Tytuły laureatów konkursu z matematyki otrzymali:

  • Jan Zaborowski kl. 1b
  • Malwina Walczyńska kl. 1a
  • Michał Dziuban kl. 1b
  • Tomasz Martyka kl. 2b
  • Szymon Szewczyk kl. 2a
  • Michał Dymel kl. 3a

Tytuły laureatów konkursu z języka angielskiego otrzymali:

  • Lena Tchouanga kl. 1a
  • Malwina Walczyńska kl. 1a
  • Diana Lewandowska kl. 2a
  • Mila Wojnicka kl. 3a

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w olimpiadzie za rok!



WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO KANGUR

Wyniki dla kategorii: Żaczek - klasa 2 szkoły podstawowej

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymał/a:

  • SZEWCZYK SZYMON
  • MARTYKA TOMASZ
  • TOPOLSKI ADAM

Wyróżnienie otrzymał/a:

  • LASIEWICZ LENA
  • ZOLNIERZ FRANEK
  • FRAS BARTLOMIEJ B
  • LINOWSKI SZCZEPAN
  • MAJA BIALY
  • WALCZYNSKA ZUZANNA

Wyniki dla kategorii: Maluch- klasa 3 szkoły podstawowej

Wyróżnienie otrzymał/a:

  • NATALIA RUSEK
  • GOGOSZ ZUZANNA
  • GRZESIAK NATALIA
  • DYMEL MICHAL
  • NOWORYTA JAKUB
  • HANNA ROMANIUK

Wyniki dla kategorii: Maluch - klasa 4 szkoły podstawowej

Wyróżnienie otrzymał/a:

  • MALEK GRZEGORZ
  • KLOCEK STANISLAW
  • LAPKA ANTONI
  • DROZDZAL ANTONI
  • SULEK DAWID
  • KULCZYCKI FILIP

Wyniki dla kategorii: Beniamin - klasa 5 szkoły podstawowej

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymał/a:

  • MIKOLAJ PIATEK

Wyróżnienie otrzymał/a:

  • ANTONI BABIARZ

Wyniki dla kategorii: Beniamin - klasa 6 szkoły podstawowej

Wyróżnienie otrzymał/a:

  • ROZKOWSKI LEON
  • ZYGMULKA OLGA
  • DAWID KRZYZEK

Wyniki dla kategorii: Kadet - klasa 8 szkoły podstawowej

Wyróżnienie otrzymał:

  • CIERASZEWSKI SZYMON

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy indywidualnych wyników.



SUKCES MICHAŁA

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń klasy 3a - Michał Dymel został finalistą XX Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych w kategorii CE. Michał zajął bardzo wysokie, 23 miejsce w etapie ogólnopolskim. Konkurs ten jest przeznaczony dla miłośników matematyki w każdym wieku, a laureaci pierwszych miejsc biorą udział w światowym finale konkursu w Paryżu.
Michałowi serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne wysokie wyniki w konkursach i rozwijanie swoich matematycznych uzdolnień.
 
zdjęcia

MIĘDZYNARODOWY KONKURS PROGRAMISTYCZNY BALTIE

 

Tytuł laureata konkursu otrzymali:

 

  • Elena Greguska - 8b
  • Stanisław Zawadzki  - 8b


SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

W maju uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii. Uczestnicy szkolnego konkursu ortograficznego rozwiązywali test pełen ortograficznych pułapek. W tej trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się czujnością ortograficzną i pamiętali o zasadach pisowni. Miło nam ogłosić wyniki konkursu:

I miejsce i zaszczytny tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii zdobył Bruno Wosek (kl.6b),

II miejsce – Karolina Karwat (kl. 6b),

III miejsce – Leon Różkowski (kl.6b),

wyróżnienie – Iga Matyjasik (kl. 4b).

Laureatom serdecznie gratulujemy! Wszystkim śmiałkom, którzy odważyli się wziąć udział w tej niełatwej próbie – dziękujemy za udział w konkursie! J



ENGLISH ACE  - WYNIKI KONKURSU

Podajemy wyniki uczniów naszej szkoły w konkursie z języka angielskiego English Ace.

Wynik bardzo dobry (bdb) oraz wynik dobry (db) uzyskali następujący uczniowie:

Klasy 4

Dyplom za uzyskanie wyniku bardzo dobrego:

Ewa Wojciechowska kl.4a

Dyplom za uzyskanie wyniku dobrego:

Olga Ambroziak kl.4a

Julia Bączkowska kl.4a

Iga Matyjasik kl.4b

Klasy 5

Dyplom za uzyskanie wyniku bardzo dobrego:

Helena Maksymowicz kl.5a

Michał Kasperkiewicz kl.5b

Alicja Kowalska kl.5b

Dyplom za uzyskanie wyniku dobrego:

Julia Łabiak kl.5b

Klasy 6

Dyplom za uzyskanie wyniku bardzo dobrego:

Pola Dziewońska kl.6a

Wiktor Lotko kl.6a

Wojciech Wiatrak kl.6a

Sonia Mielniczek kl.6b

Leon Rożkowski kl.6b

Klasy 7

Dyplom za uzyskanie wyniku bardzo dobrego:

Marta Chystiakova kl.7b

Dyplom za uzyskanie wyniku dobrego:

Zofia Noworyta kl.7b

Klasy 8

Dyplom za uzyskanie wyniku bardzo dobrego:

Wojciech Brunowski kl.8a

Szymon Cieraszewski kl.8a

Michał Wadowski-Dudek kl.8a

Larysa Kozák kl.8b

Magdalena Orlando kl.8b

GRATULUJEMY!!!

zdjęcia



SUKCESY NASZYCH TRZECIOKLASISTÓW

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasi trzecioklasiści odnieśli sukcesy w następujących konkursach:

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny "Kaktus" dla klas uczniów klas 3

  • Kalina Czerwińska i Lena Miodek - finalistki I etapu konkursu i zdobywczynie wyróżnienia w II etapie.

Krakuskowym tropem - konkurs wiedzy o Krakowie dla wielu pokoleń - kategoria klasy 3

  • Alisa Zhezhel - laureat i II miejsce w etapie finałowym konkursu
  • Piotr Wnęk - wyróżnienie II stopnia w etapie finałowym konkursu
  • Natalia Grzesiak - finalistka w etapie szkolnym konkursu

XI Krakowski Festiwal Debiuty 2024 CHANT-CANTO-GESANG

  • Szymon Kwiatkowski - zdobywca wyróżnienia .

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zdjęcia



WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY  - W KRĘGU MITÓW I KULTURY ANTYCZNEJ
 
Szanowni Państwo,
 
z radością prezentujemy listę nagrodzonych uczniów, którzy wzięli udział w XVIII wojewódzkim konkursie wiedzy „W kręgu mitów i kultury antycznej”.
Uroczystość rozdania dyplomów i nagród odbędzie się 20 maja 2024 o godz. 11.00 w budynku SCKM przy ul. Wietora 13.
 
SZKOŁY PODSTAWOWE (VII – VIII KLASA)
 
Laureaci
 
II miejsce: Hanna Król (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Joanny Beretty Molli w Krakowie) – 80p.
III miejsce: Zofia Noworyta (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Joanny Beretty Molli w Krakowie) – 78 p.)
 
Wyróżnienia:
 
Franciszek Kania – (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Joanny Beretty Molli w Krakowie) – 76 p.
Aleksandra Marnik – (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Joanny Beretty Molli w Krakowie) 73 p.
 
Listy gratulacyjne:
 
Julia Libelt (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Joanny Beretty Molli w Krakowie)
Maria Madurska (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Joanny Beretty Molli)
Helena Kukla (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Joanny Beretty Molli
 
 
SZKOŁY PODSTAWOWE (KLASA V-VI)
 
Laureaci
 
I miejsce: Emilia Staśko (Szkoła Podstawowa im. Beretty Molli w Krakowie) – 77p.
 
Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!


BIBLIJNY KONKURS TEMATYCZNY "Z DOBRĄ NOWINĄ PRZEZ ŚWIAT"

 

Do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń klasy 8b Emil Dziubiński.

 



WYNIKI KURATORYJNYCH KONKURSÓW HISTORYCZNYCH

Małopolski Konkurs Biologiczny

Finaliści:

  • Bruno Wosek, kl  6b

Małopolski Konkurs Historyczny

       Finaliści:

  • Larysa Kozak kl.8b
  • Maciej Zygmułka kl.8a

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

      Laureaci:

  • Piotr Kościelniak kl.7b
  • Bruno Wosek kl.6b
  • Szymon Cieraszewski kl.8a
  • Maciej Zygmułka kl.8a

Finaliści:

  • Szymon Puc kl.6a
  • Zofia Kowalczewska kl.7b


PODSUMOWANIE KONKURSU GEOGRAFICZNEGO W RAMACH ŚWIATOWEGO DNIA WODY - „Wody podziemne- niewidoczny skarb”.

  • I miejsce- Tutka Anna z klasy 7b
  • II miejsce- Bałos Lena z klasy 8b
  • III miejsce- Kopiec Robert z klasy 8b i Kopiec Dawid z klasy 4a.


WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO - ALFIK

W konkursie ALFIK wzięło udział z naszej szkoły 96 uczniów. Wszystkim gratulujemy podjęcia trudu zmagania się z zadaniami matematycznym.

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymał/a:

  • Szymon Szewczyk z kl. II A
  • Tomasz Martyka z kl. II B
  • Zuzanna Walczyńska z kl. II B
  • Mikołaj Piątek z kl. V B
  • Wojciech Brunowski z kl. VIII A

Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymał/a:

  • Jan Zaborowski z kl. I B
  • Julia Mudy z kl. I A
  • Adam Topolski z kl. II A
  • Wojciech Wiatrak z kl. VI A

Dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w swojej kategorii wiekowej otrzymał:

  • Wojciech Pabin z kl. III B
  • Antoni Łapka z kl. IV B
  • Franciszek Kania z kl. VIIb

zdjęcia



KONKURS NA NAZWĘ NASZEJ BIBLIOTEKI ROZSTRZYGNIĘTY

I miejsce Celina Różańska kl. 4b



MAŁOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2023/2024 uzyskali:

  • Basiewicz Juliusz kl. 6a
  • Chystiakova Marta kl.7b
  • Kucharzyk Iga kl.8a
  • Miodek Emilia kl.7a
  • Orlando Magdalena kl.8b
  • Wojciechowski Michał kl.8b
  • Wojnicki Szymon kl.7b

Gratulujemy!



OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ DACHL-L

Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowali się:

Klasy 1-4

Karol Miarka kl. 2b, piosenka „Die Piraten”

Szymon Kwiatkowski kl. 3a, piosenka „Ich habe einen kleinen Papagei”

Zespół: Filip Cybulski, Bartosz Fraś, Jakub Fraś, Hanna Kustra kl. 2a, piosenka „Alle Kinder haben Träume”

Kl. 5-8

Liliana Urbanik kl. 8b, piosenka „Der Fluss”

Zespół: Martyna Wojciechowska kl. 8b, Matylda Wojciechowska kl. 6b, piosenka „99 Luftballons”

Zespół: Hanna Król, Helena Kukla, Zofia Noworyta, Hanna Tutka kl. 7b, piosenka „Sag mir”



MAŁOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY

Do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Historycznego zakwalifikowali się:

  • Larysa Kozak kl. 8b
  • Maciej Zygmułka kl. 8a


OLIMPIADA INFORMATYCZNA JUNIORÓW

Mateusz Tutka z klasy 6a zakwalifikował się do zawodów II stopnia XVIII Olimpiady Informatycznej Juniorów.

Zawody II stopnia odbędą się już 2 marca 2024 r.



WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY „ W KRĘGU MITÓW I KULTURY ANTYCZNEJ”

W dniu 19 stycznia 2024 odbyły się szkolne eliminacje do konkursu wiedzy. Do wojewódzkiego etapu konkursu zakwalifikowali się następujący uczniowie:

- w grupie klas VII-VIII:

  • Franciszek Kania , kl. 7a
  • Zofia Noworyta, kl. 7b
  • Julia Libelt, kl. 8a
  • Zofia Kowalczewska, kl. 7b
  • Hanna Tyczyńska, kl. 7b
  • Helena Kukla, kl. 7b
  • Hanna Król, kl. 7b
  • Maria Madurska, kl. 8a
  • Aleksandra Marnik, kl. 8a

- w grupie klas V-VI :

  • Emilia Staśko, kl. 6b

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu!



V SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK - KOLĘDOWAĆ MAŁEMU  - WYNIKI KONKURSU

Grupa klas I - III

Kategoria solistów

Miejsce

Imię, Nazwisko

Klasa

Tytuł kolędy/pastorałki

1.

Nieprzyznano

2.

Natalia Kaźmierczak

2a

Cicha noc

3.

Szymon Kwiatkowski

3a

Mędrcy świata, monarchowie

Wyróżnienie

Lidia Kus

1b

Pastorałka od serca do ucha

Wyróżnienie

Kalina Przeniosło

2b

Złota Jerozolima i biedne Betlejem

Kategoria zespołów

Miejsce

Imię, Nazwisko

Klasa

Tytuł utworu

1.

Klara Fałowska

2a

Przybieżeli do Betlejem

Maria Maćkowiak

2a

2.

Zofia Jędrzejec

3b

Dzisiaj w Betlejem

Emilia Renes

3b

3.

Łucja Maruszak

2b

Gore gwiazda Jezusowi

Krzysztof Maruszak

4b

Wyróżnienie

Szczepan Blinowski

2a

Skrzypi wóz

Filip Cybulski

2a

Franciszek Tomaszewski

2a

Wyróżnienie

Maja Biały

2b

Skrzypi wóz

Hanna Kaźmierczak

2b

 Grupa klas IV - VIII

Kategoria solistów

Miejsce

Imię, Nazwisko

Klasa

Tytuł kolędy/pastorałki

1.

Weronika Szynalik

4a

Kolęda dla nieobecnych

2.

Celina Różańska

4b

Zaśnij Dziecino

2.

Piotr Bąbol

5b

Jezus malusieńki

3.

Julia Dziuban

4b

Cicha noc

Wyróżnienie

Maciej Nowotarski

4a

Mizerna cicha

Wyróżnienie

Joanna Król

4b

Gdy się Chrystus rodzi

Kategoria zespołów

1.

Dagmara Żarna

4b

Bracia patrzcie jeno

Milena Żarna

7a

2.

Julia Broś

6b

Pastorałka od serca do ucha

Eryka Kasprzyk

6b

3.

Nieprzyznano

Wyróżnienie

Olga Ambroziak

4a

Dzisiaj w Betlejem

Łucja Grodecka

4a

Wyróżnienie

Julia Bączkowska

4a

Gore gwiazda Jezusowi

Blanka Nosal

4a

zdjęcia



WYNIKI konkursu ENGLISH HIGH FLIER 2023-2024



Konkurs wiedzy PRAWO-RATOWNICTWO-BEZPIECZEŃSTWO

III MIEJSCE Reprezentacja Szkoły w Składzie 
Róża Brzęk 8A
Maria Madurska 8A
Krzysztof Szynalik 8B

zdjęcia



MISTRZOWIE DOBRYCH MANIER - WYNIKI KONKURSU

W naszej szkole rozstrzygnięto konkurs na mistrza dobrego wychowania.

W każdej z klas 4-8 osoby, które uzyskały najwyższą liczbę punktów w quizie dotyczącym sztuki dobrego życia, otrzymały nagrodę - książkę Grzegorza Kasdepke pt. "Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci".

W tym roku w naszej szkole ma miejsce akcja pt. "Z kulturą na co dzień", w ramach której uczymy się nie tylko podstaw dobrego zachowania na co dzień, ale także poznajemy, co przystoi, a czego nie wypada robić np. w podróży samolotem czy w kościele. Mamy nadzieję, że tematyczne lekcje wychowawcze, które odbywają się w każdym miesiącu i dotyczą różnych obszarów naszego życia, przyniosą dobre owoce w życiu naszych uczniów.   

 A oto lista nagrodzonych:

4a - Wanda Hejnold

4b - Michalina Przeniosło

5a - Ćmielowski Antoni

5b - Jakubiec Daniela

 6A -  Amelia Tarko

 6 b - Karolina Karwat

 7 A - Anna Fiałkowska

           Marika Lasiewicz

           Nina Kasprzyk

7 B - Hanna Tyczyńska

8 A - Róża Brzęk

          Iga Kucharzyk

8b - Martyna Wojciechowska

    Wszystkim gratulujemy!

zdjęcia



WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „ LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO”

Do etapu ponadwojewódzkiego konkursu zakwalifikowali się:

  • Piotr Kościelniak kl.7b
  • Zofia Kowalczewska kl. 7b
  • Maciej Zygmułka kl.8a
  • Szymon Cieraszewski kl.8a
  • Bruno Wosek kl.6b
  • Szymon Puc kl.6a


MAŁOPOLSKI KONKURS Z FIZYKI

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu z Fizyki  zakwalifikowali się :

  • Róża Brzęk  8a
  • Bartłomiej Kras 8a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.



WYNIKI ŚWIĄTECZNYCH KONKURSÓW Z J. NIEMIECKIEGO

Konkurs „Mój kalendarz adwentowy”

I miejsce:            Marta Chystiakova kl. 7b

II miejsce:           Adam Kos kl. 4b

                              Matylda Wojciechowska kl. 6b

 

Konkurs „Kartka świąteczna z życzeniami w j. niemieckim”

Klasy 1-3

I miejsce:            Pola Łaski kl. 1a

II miejsce            Malwina Walczyńska kl. 1a

                              Zuzanna Walczyńska kl. 2a

III miejsce           Hanna Kustra

Wyróżnienie:     Nina Łaski kl. 2b

 

Klasy 4-8

I miejsce             Martyna Wojciechowska kl. 8b

II miejsce            Aleksandra Marnik kl. 8a

III miejsce           Pola Ambroziak kl. 6b

                              Zofia Kurzawa kl. 4a

Wyróżnienie:     Eryka Kasprzyk kl. 6b

                              Matylda Wojciechowska kl. 6b

zdjęcia



KONKURS KRAKOWSKA MATEMATYKA

Do etapu wojewódzkiego Konkursu Krakowska Matematyka zakwalifikowali się:

Z klasy VI B

  • Bruno Wosek

Z klasy VB

  • Mikołaj Piątek
  • Antoni Babiarz


WYNIKI KONKURSU LITEROWANIA W J. ANGIELSKIM - SPELLING BEE

W kategorii klas 6:

I - Gabriela Binczycka 6A

II - Bruno Wosek 6B

III - Wojciech Wiatrak 6A

Wyróżnienie: Julia Broś 6B

W kategorii klas 4 i 5:

I - Helena Maksymowicz 5A

II - Ignacy Kucharzyk 4B

III - Joanna Król 4B

Wyróżnienie: Iga Matyjasik 4B, Julia Bączkowska 4A

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!



BRUNO WOSEK W GRONIE NAJLEPSZYCH RECYTATORÓW POLSKI

We wtorek 12 grudnia w Kopalni Soli Bochnia odbył się uroczysty finał Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień świętej Kingi”. W ostatnim etapie konkursu wzięło udział  91 recytatorów z całej Polski, w tym sześcioro uczniów naszej szkoły: Wojciech Pabin, Stefan Różański, Julia Broś, Bruno Wosek, Zofia Noworyta, Martyna Wojciechowska. Ogromnie miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły – Bruno Wosek – zajął II miejsce w kategorii klas IV-VI.

Gratulujemy artystycznego talentu Brunkowi i trzymamy kciuki za kolejne sceniczne sukcesy naszych recytatorów!



XXI KRAKOWSKI  KONKURS  RECYTATORSKI – SZKOLNE ELIMINACJE

7 grudnia w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do XXI Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego. Po wysłuchaniu pięknych recytacji jury wyłoniło deklamatorów, którzy zaprezentują naszą szkołę w eliminacjach rejonowych konkursu:

  • Bruno Wosek
  • Adam Kos
  • Zofia Wojewoda

Wyróżnienie otrzymała Wanda Hejnold.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursu!

zdjęcia



MAŁOPOLSKI KONKURS GEOGRAFICZNY

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Geograficznego zakwalifikowali się :

  • Tomasz Orzeszek 8a
  • Maciej Zygmułka 8a
  • Natalia Zych 8a
  • Magdalena Orlando 8b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!



MAŁOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego zakwalifikowały się:

  • Larysa Kozak kl. 8b
  • Elena Greguška kl. 8b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!



MAŁOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY -WYNIKI

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Historycznego zakwalifikowali się:

  • Piotr Kościelniak kl.7b
  • Zofia Kowalczewska kl. 7b
  • Franciszek Godek kl.7b
  • Piotr Wojewoda kl.7b
  • Maciej Zygmułka kl.8a
  • Szymon Cieraszewski kl.8a
  • Larysa Kozak kl.8b
  • Franciszek Kania kl.7a

      Gratulujemy!



WIELKI  SUKCES  NASZYCH  RECYTATORÓW  W  ELIMINACJACH REJONOWYCH  OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO  „PIERŚCIEŃ ŚWIĘTEJ KINGI”

5 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury przy Alei 29 Listopada w Krakowie odbyły się rejonowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień świętej Kingi”. Swój artystyczny talent zaprezentowało dziewięcioro uczniów naszej szkoły. Jury wyróżniło awansem do finału konkursu dziewięciu uczestników eliminacji, w tym aż sześciu recytatorów z naszej szkoły. Awans do finału konkursu otrzymali:

w kategorii klas 1-3

  • Stefan Różański oraz Wojciech Pabin

w kategorii klas 4-6

  • Bruno Wosek oraz Julia Broś

w kategorii klas 7-8

  • Martyna Wojciechowska oraz Zofia Noworyta

To ogromny sukces, z którego jesteśmy niezwykle dumni! Zwycięzcy rejonowych eliminacji wezmą udział w przesłuchaniach finałowych konkursu, które odbędą się 12 grudnia w Kopalni Soli Bochnia. Trzymamy kciuki!

zdjęcia



MAŁOPOLSKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO - WYNIKI

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły - Helena Kukla - zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego.

Gratulujemy!



WYNIKI III EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ "ZAŚPIEWAJ DLA NIEPODLEGŁEJ!"

Klasy młodsze 1- 3. Kategoria soliści

I miejsce - Alisa Zhezel 3a – „Jest takie miejsce”

II miejsce - Zofia Jędrzejec 3b – „Piosenka Małego Patrioty”

III miejsce - Wojciech Pabin 3b – „Orlątko”

Wyróżnienia:

  1. Maria Kuklewicz 1b – „Jakie to miejsce – Polska”
  2. Julia Kościelniak 3a – „Rozkwitały pąki białych róż”

 

Klasy młodsze 1- 3. Kategoria zespoły

I miejsce - Łucja Maruszak, Krzysztof Maruszak 2b i 4b – „Serce w plecaku”

II miejsce:

  1. Lena Lasiewicz, Diana Lewandowska 2a – „Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej”
  2. Weronika Kowalczyk, Natalia i Hanna Kaźmierczak 2a – „Rozkwitały pąki białych róż”

III miejsce:

  1. Zofia Demkiewicz, Hanna Kustra, Maria Maćkowiak 2a – „Warszawskie dzieci”
  2. Laura Pacuła, Pola Łaski, Malwina Walczyńska 1a – „Pałacyk Michla”

Wyróżnienie: Karolina Bajorek, Lena Czaja, Julia Krasoń 3a – „Szara piechota”

 

Klasy starsze 4 – 5. Kategoria soliści

I miejsce - Hanna Osmenda 5b – „Rozkwitały pąki białych róż”

II miejsce - Lidia Penar 4b – „Co to jest niepodległość”

III miejsce - Joanna Król 4b – „Szara piechota”

Wyróżnienie: Weronika Szynalik 4a – Dziewczyna z granatem”

 

Klasy starsze 4 – 5. Kategoria zespoły

I miejsce: Julia Bączkowska, Blanka Nosal 4a – „Co to jest niepodległość".

II miejsce: Jan Okólski – Komakhidze, Filip Kulczycki 4b – „Deszcze niespokojne”

zdjęcia



ANIOŁY NASI SKRZYDLACI PRZYJACIELE

Dziś  z udziałem Dyrekcji odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla zwycięzców naszego świetlicowego konkursu : ANIOŁY – nasi skrzydlaci przyjaciele.

Z wielka radością chcemy ogłosić wyniki konkursu :

Zwycięzcami konkursu są

w kategorii klas 1-2

  • Miejsce I  Natalia Kaźmierczak, klasa 2a
  • Miejsce II  Mateusz Głuszak, klasa 2b
  • Miejsce III  Aniela Jerzyk, klasa 2b

Wyróżnienia otrzymują:

  • Klara Fałowska, klasa 2a
  • Jakub Fraś, klasa 2a

w kategorii klas 3-5

  • Miejsce I  Aleksandra Wróbel, klasa 3b
  • Miejsce II  Mila Wojnicka, klasa 3a
  • Miejsce III  Milena Berkowicz, klasa 3b

Wyróżnienia otrzymują:

  • Zofia Wójcik, klasa 3a
  • Jakub Noworyta, klasa 3a
  • Katarzyna Tutka, klasa 3a

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zabawie konkursowej, za pomysły, twórczą pracę i zaangażowanie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

zdjęcia



OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLSKIEJ POEZJI RELIGIJNEJ - "PIERŚCIEŃ ŚWIĘTEJ KINGI"

23 listopada w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień świętej Kingi”. W eliminacjach wzięło udział 23 recytatorów. Wśród prezentowanych utworów przeważały wiersze autorstwa ks. Jana Twardowskiego, Cypriana Kamila Norwida oraz Juliusza Słowackiego. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom. Po burzliwych obradach wyłonieni zostali zwycięzcy, którzy będą reprezentować naszą szkołę w rejonowych eliminacjach konkursu:

Kl. I-III:

  1. Stefan Różański, uczeń klasy II b
  2. Wojciech Pabin, uczeń klasy III b
  3. Jakub Fraś, uczeń klasy II a

Kl. IV – VI:

  1.  Bruno Wosek, uczeń klasy VI b
  2.   Julia Broś, uczennica klasy VI b
  3.  Wanda Hejnold, uczennica klasy IVa

Kl. VII – VIII:

  1.   Zofia Noworyta, uczennica klasy  VII b
  2.  Piotr Kościelniak, uczeń klasy  VII b
  3.  Martyna Wojciechowska, uczennica klasy VIII b

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji!

zdjęcia



WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „ LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO”

Do etapu wojewódzkiego konkursu przeszli następujący uczniowie:

  • Piotr Kościelniak kl.7b
  • Zofia Kowalczewska kl. 7b
  • Franciszek Godek kl.7b
  • Maciej Zygmułka kl.8a
  • Szymon Cieraszewski kl.8a
  • Maria Kamińska kl.7b
  • Bruno Wosek kl.6b
  • Stanisław Stanek kl.7a
  • Szymon Puc kl.6a

Gratulacje!



KONKURS PLASTYCZNY: ŚWIAT JERZEGO NOWOSIELSKIEGO- ROZSTRZYGNIĘTY

22 listopada 2023 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego przez MDK im. A. Bursy w Krakowie.

Jury w składzie:

dr hab. Witold Stelmachniewicz, prof. Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - Dziekan Wydziału Malarstwa, dr hab. Edyta Sobieraj, prof. Akademii

Sztuk Pięknych, Ewa Dyga, absolwentka Wydziału Malarstwa ASP, przyznało nagrody dwóm naszym uczennicom:

  • Matyldzie Wojciechowskiej z klasy 6b
  • Alicji Kowalskiej z klasy 5b.

Ponadto prace 5 uczniów zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej:

  • Łucji Grodeckiej z 4a
  • Antoniny Pacyny z 5a
  • Gabrieli Hering z 6a
  • Jakuba Puca z 6a
  • Hanny Król z 7b.

http://mdk.krakow.pl/swiat-jerzego-nowosielskiego/

zdjęcia



 

KONKURS KURATORYJNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO – WYNIKI

 

Do etapu rejonowego konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego przeszli następujący uczniowie naszej szkoły:

  • Juliusz Basiewicz kl.6a
  • Gabriela Bińczycka kl.6a
  • Wojciech Brunowski kl8a
  • Marta Chystiakova kl.7b
  • Iga Kucharzyk kl.8a
  • Emilia Miodek kl. 7a
  • Magdalena Orlando kl.8b
  • Michał Wojciechowski kl.8b
  • Szymon Wojnicki kl. 7b
  • Maciej Zygmułka kl. 8a

Serdecznie gratulujemy!



KONKURS "DOCEŃ LOKALNOŚĆ" W RAMACH DNIA KRAJOBRAZU 2023 ROZSTRZYGNIĘTY:

  • I miejsce- Dziedzic Emilia z klasy 5a
  • II miejsce- Piotr Kościelniak z klasy 7b
  • III miejsce- Eryka Kasprzyk z klasy 6b

 

Gratulujemy zwycięzcom!



KONKURS „I BÓG STWORZYŁ... POEZJĘ, CZYLI O KSIĘDZE RODZAJU I NIE TYLKO"

26 października odbyły się szkolne eliminacje do XIII Międzyszkolnego Konkursu Poezji Religijnej „I Bóg stworzył... poezję, czyli o Księdze Rodzaju i nie tylko". 
Wzięli w nich udział uczniowie klas 1-3, którzy prezentowali wiersze oraz przypowieści ewangeliczne. 
Wszystkie recytacje były wyjątkowe, a oto wyniki konkursu:
 
  • miejsce I: Stefan Różański, kl. 2a
  • miejsce II: Katarzyna Tutka, kl. 3a
  • miejsce III: Stanisław Kukla, kl. 3a
 
Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca, będą nas reprezentować w etapie międzyszkolnym tego konkursu.
Gratulujemy!
zdjęcia


KONKURS PLASTYCZNY - WYNIKI

Laureaci konkursu plastycznego "Odpoczywaj na wsi". 27 października nagrodziliśmy laureatów etapu szkolnego konkursu plastycznego "Odpoczywaj na wsi".

Komisja konkursowa dokonała trudnego wyboru spośród 22 złożonych prac.

W kategorii klas 1-3 nagrodzeni zostali:

  • Hanna Kustra - 2a
  • Maria Maćkowiak - 2a
  • Sara Migas-Orlicz - 1b

W kategorii klas 4-8 nagrody otrzymali:

  • Emilia Dziedzic - 5a
  • Antoni Kustra - 4a
  • Oliwia Pacuła - 6a

Nagrodzone prace (wydruki) można oglądać na wystawie na szkolnym korytarzu. Oryginały zostały przesłane do kolejnego etapu konkursu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, gratulujemy laureatom i życzymy wielu ciekawych wyzwań artystycznych.

Joanna Zawiła

galeria



SZKOLNY KONKURS GEOGRAFICZNY "RZECZNY ALFABET" - WYNIKI:

  • I miejsce- Marnik Aleksandra 8a
  • II miejsce- Tarko Amelia 6a
  • III miejsce- Kościelniak Piotr 7b


KONKURS NA "NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC" ROZSTRZYGNIĘTY!

Październik jest miesiącem modlitw z Różańcem. Dlatego w naszej szkole został zorganizowany po raz kolejny konkurs na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca". Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Pomysłowość i oryginalność prac okazała się wielka, komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców spośród ponad 50 uczestników.

Zwycięzcami tegorocznego konkursu są:

  • I miejsce Oliwia Hałuszczak 5b
  • I miejsce Apolonia Stasińska 1b
  • II miejsce Zofia Demkiewicz 2a
  • III miejsce Jan Okólski-Kamakhidze 4b

Wyróżnienia:

  • Julia i Hanna Mudy 1a
  • Paweł Okólski-Kamakhidze 2b
  • Natalia Rusek 3b
  • Anna Kutyła 1a

galeria



 

 

Konkursy

 

W najbliższym czasie

     

     

    wakacje
    Do wakacji pozostało