szkoła podstawowa joanna mola

Aktualności


Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej klas 7

Klasy 7a i 7b 
Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej 17-19 maja 2023
Klasy siódme wybrały się w tym roku wraz z opiekunami na 3-dniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Wyjechaliśmy w godzinach porannych z Krakowa. Mimo iż w trakcie podróży pogoda nie dopisywała, już w Paczkowie zwanym polskim “Carcassonne", gdzie mieliśmy przewidziany spacer, przejaśniło się i mogliśmy spacerować bez przeszkód po urokliwym miasteczku. Następnie zwiedzaliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Była to bardzo ciekawa przygoda, Pani Przewodnik opowiadała uczniom jak to w przeszłości wydobywano złoto w tym miejscu. Na pamiątkę można było kupić sztabkę złota lub innym złoty drobiazg. 
Drugiego dnia zaraz po śniadaniu udaliśmy się do Kudowy-Zdroju, gdzie  zwiedzaliśmy Kaplicę Czaszek i spacerowaliśmy po uzdrowisku. Był również czas na lody i gofry. Następnie przejechaliśmy do Karłowa położonego w Parku Narodowym Gór Stołowych, gdzie zdobyliśmy najwyższy szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec Wielki.
Trzeciego dnia w planie mieliśmy grę terenową w twierdzy Srebrna Góra. Uczniowie rywalizowali podzieleni na dwie drużyny, z której każda miała jednego króla. Punktem kulminacyjnym był wystrzał z prawdziwej armaty! To był niestety już ostatni punkt programu. Jedyne co nam pozostało to wspólny posiłek na trasie powrotnej do Krakowa i niestety musieliśmy się żegnać. Wycieczka była bardzo udana, a humory dopisywały. Mamy nadzieję, że wycieczka pozostanie we wspomnieniach uczniów na długo.
zdjęcia
 


powrót ››


Z życia szkoły

 

W najbliższym czasie

 

 

wakacje
Do wakacji pozostało