SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

Ostatni dzień roku szkolnego to także czas na podsumowanie i podziękowanie za wspólny czas w Szkolnym Kole Wolontariatu.

Dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu Uczniów, wsparciu Rodziców, Dyrekcji, Nauczycieli i Koordynatorów zrealizowaliśmy w ostatnich miesiącach wiele dzieł niosących dobro, zmieniających rzeczywistość na bardziej ludzką.

Nasi Wolontariusze pomagając uczyli się hojności w bezinteresownym dzieleniu się swoją pracą, talentami i osobistymi zasobami.

Oto główne nasze aktywności w mijającym czasie:

1. Spotkanie z misjonarzem o. Łukaszem Kwiatkowskim i zbiórka w ramach akcji "Dobro dalekiego zasięgu" dla dzieci w Papui Nowej Gwinei

2. Akcja znicz

3. Zbiórka dla kuchni Caritas przed Bożym Narodzeniem

4. Zbiórka dla podopiecznych Wolontariatu św. Eliasza

5. Zbiórka skarpet dla bezdomnych we współpracy z Caritas

6. Akcja na zdalnym: plakat informacyjny dot. szkoły średniej we współpracy z doradcą zawodowym

7. Zdalnie: akcja Senior Działa we współpracy z Biurem Inicjatyw Społecznych, gdzie wolontariusze przygotowywali zdalne instruktaże dot. korzystania z nowych technologii dla osób starszych

8. Zbiórka rzeczy dla schroniska dla zwierząt

9. Dwie zbiórki dla uchodźców z Ukrainy

10. Kiermasz Wielkanocny - współpraca z Radą Rodziców i parafią

11. Zbiórka kluczy we współpracy z Parafialnym Kołem Misyjnym

12. Góra Grosza, która trwała od listopada do czerwca

13. Zbiórka środków ochrony osobistej dla Alma Spei

Drogim Rodzicom dziękujemy za wszelką pomoc, zaangażowanie i budującą wspólną pracę, którą docenili wszyscy wymienieni wyżej partnerzy.

Wierzymy, że Państwa i dla naszych Wolontariuszy wakacje będą czasem odpoczynku, radosnych spotkań z drugim człowiekiem ale i szansą czynienia bezinteresownego dobra.

Życzymy dobrych wakacji!

Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu