NASZA SZKOŁA

» Patronka » Pracownicy » Historia szkoły » Złota księga » Herb » Nasze sukcesy » Hymn» Kalendarz » Sztandar » Biblioteka » Stołówka » Konwalie Św. Joanny » Klauzula informacyjna, Rozporządzenie RODO » Rekrutacja ZAJĘCIA DODATKOWE 2018/2019

W NAJBLIŻSZYM CZASIE


KALENDARZ


WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

PIERWSZE SPOTKANIE WOLONTARIUSZY

Wolontariat to jedna z możliwości angażowania się w sprawy szkolne i społeczne. Szkolne Koło Wolontariatu jest inicjatywą skierowaną do uczniów klas IV - VII, którzy mają chęć pomocy, inicjo..


PIERWSZY DZWONEK 2018/2019

Pełni wakacyjnych wspomnień przybyliśmy do szkoły 3 września, aby podczas Mszy św. przywitać nowy rok szkolny. Jest nas w szkole coraz więcej, bo ponad 300 uczniów, 30 nauczycieli… . Mamy ..


NOWY ROK SZKOLNY

Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców 3 września, o godzinie 8.30 na Mszę Świętą inaugurującą nowy rok szkolny 2018/2019. Grono Pedagogiczne i Dyrekcja Szkoły ..


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Z samego rana klasy młodsze zjawiły się w szkole, aby pożegnać się z nauczycielami i kolegami. Uczniowie klas drugich zac..


DZIEŃ TALENTÓW

Dzisiaj, 20.06.2018 w naszej szkole fantastycznie bawiliśmy się na ostatnim dniu kolorowym – Mam Talent. Impreza rozpoczęła się przedstawieniem grupy teatralnej Cudaczki pt. „Bajka o Dwóch K..


LEKCJA WF

W ubiegły czwartek nasi uczniowie mieli okazję przynieść na lekcję wychowania fizycznego różnego rodzaju pojazdy sportowe. Jeździliśmy na hulajnogach, rowerach, rolkach, deskorolkach ... spę..


THE BEAR THEATRE

15 czerwca 2018 roku gościliśmy w naszej szkole The Bear Theatre - teatr w języku angielskim. Aktorzy zaprezentowali nam dwa przedstawienia: pierwsze dla klas 1-3 oraz drugie dla klas 4-7. N..


WITAMY PRZYSZYCH PIERWSZAKÓW

W czwartek, 14 czerwca w kościele Redemptor Hominis odbyło się uroczyste powitanie dzieci, które już od września rozpoczną naukę w pierwszej klasie. Uśmiechnięte, pełne radości i zaciekawien..


I NAGRODA DLA GRUPY TEATRALNEJ"CUDACZKI"

Dnia 11 czerwca 2018 r. Grupa teatralna „Cudaczki” otrzymała I nagrodę w XXVI MAŁOPOLSKICH SPOTKANIACH TEATRZYKÓW DZIECIĘCYCH. „Cudaczkom” serdecznie gratulujemy sukcesu oraz bardzo dzi..


SUKCES Z OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "ZUCH"

Z wielką radością informujemy, że nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca w ogólnopolskim konkursie Zuch dla klas 1-3. Z języka angielskiego dyplom laureata i nagrodę książkową za zajęcie ..


PODZIĘKOWANIE

Samorząd Uczniowski w imieniu całej Społeczności Szkolnej składa serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za uświetnienie Dnia Patrona oraz Dnia Dziecka poprzez obdarowanie lodowym smakołykie..


SUKCES DRUŻYNY NASZEJ SZKOŁY W KONKURSIE „NA POCZĄTKU BYŁO SŁOWO”.

W II półroczu następujący uczniowie brali udział w projekcie zatytułowanym „Na początku było Słowo”: Mateusz Maszczyński, kl. 5a; Wiktoria Machnik, kl. 7a; Patrycja Krupa, kl. 7a; Magdalena ..


OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO EDIPANDA

Z radością informujemy, że Dyplom Laureata w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego EdiPanda zdobyła uczennica klasy 4a - Maria Leśniak.Gratulujemy! ..


VII PARADA PATRONÓW SZKÓŁ

Przedstawiciele naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w Paradzie Patronów Szkół, dumnie prezentując swoją Patronkę – świętą Joannę i jej orszak. Agatka jako święta Joanna wyglądał..


ZIELONA SZKOŁA KLAS 1-3 DZIEŃ 5

Nadszedł ostatni dzień zielonej szkoły. Mimo tego początek był również intensywny, gdyż na uczniów czekał survival – sztuka przetrwania. Wszystkie dzieci uczyły się rozpalać ognisko w trudny..


ZIELONA SZKOŁA KLAS 1-3 DZIEŃ 4

Za nami kolejny dzień pełen wrażeń. Dziś, tj. w czwartek 7 czerwca z samego rana wyruszyliśmy w pieszą wędrówkę po Muszynie. Zwiedziliśmy między innymi: ruiny zamku, z których mogliśmy podzi..


ZIELONE CZYTANIE

6 czerwca 2018 roku, w trakcie Zielonej Szkoły w Muszynie, klasy 1-sze, 2-gie i 3-cie zebrały się w jednym miejscu o tej samej porze, aby wspólnie czytać.Tym samym uczniowie wzięli udział w ..


ZIELONA SZKOŁA KLAS 1-3 DZIEŃ 3

Dzisiejszy dzień znów był pełen atrakcji. Po śniadaniu wyruszyliśmy na wycieczkę do zabytkowej drewnianej cerkwi w Muszynie i do mofety. Dowiedzieliśmy się, czym jest to ciekawe zjawisko geo..


ZIELONA SZKOŁA KLASY 1-3 - DZIEŃ 2

5 czerwca , wtorek – po dzielnie przespanej pierwszej nocy wyruszyliśmy na całodniową wycieczkę do Nowego Sącza. Zwiedziliśmy Miasteczko Galicyjskie, Sądecki Park Etnograficzny, w którym sp..


ZIELONA SZKOŁA KLAS 1-3 - DZIEŃ 1

Pierwszy tydzień czerwca rozpoczął się fantastycznie dla klas 1-3, gdyż udaliśmy się na Zieloną Szkołę do Muszyny. Przywitała nas piękna, słoneczna pogoda. Na terenie ośrodka Alpina Sport uc..


PIERWSZA POMOC - WARSZTATY

28 maja gościli u nas studenci ratownictwa medycznego z UJ, którzy przeprowadzili warsztaty z pierwszej pomocy. Uczniowie klas 4-7 mieli możliwość przeprowadzenia udzielania pierwszej pomocy..


SUKCES Z ANGIELSKIEGO!

Miło nam wszystkich poinformować, że zgodnie z wynikami międzyszkolnego konkursu „Smart Owlie” z języka angielskiego dla klas 1-3 organizowanego przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integrac..


OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z PRZYRODY OLIMPUS SESJA WIOSENNA 2018

W wiosennej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady z Przyrody "Olimpus" nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca: Przyroda - kl. 4 II Dyplom laureata, Nagroda książkowa Agata Grot Wikto..


WYNIKI XIII EDYCJI KONKURSU WIEDZY "JAN PAWEŁ II - NASZ PAPIEŻ".

Podczas tegorocznej edycji konkursu wiedzy o papieżu - Janie Pawle II, zorganizowanym przez Centrum Kultury Podgórze nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca. Kategoria kl. I: Piotr Kośc..


ZIELONA SZKOŁA KLAS 4-7 - DZIEŃ 5

I już piątek, jednak nie mniej intensywny niż pozostałe dni. Klasy starsze 5 i 7 udały się na wyprawę korytem rzeki, a klasy 4 zapoznawały się z historią i tradycjami Muszyny. Na koniec poby..


ZIELONA SZKOŁA KLAS 4-7 - DZIEŃ 4

24 maja 2018 - ten dzień zapamiętamy wszyscy - klasy 4b i 5a zwyciężyły w Turnieju Klas Zielonej Szkoły!!! Niesamowity sukces!!! Zawodnicy jak i doping kibiców rozgrzały atmosferę i porwały ..


ZIELONA SZKOŁA KLAS 4-7 - DZIEŃ 3

23 maja - środa - też już za nami. Dzisiejszy dzień przyniósł nam kolejne doświadczenia i wiadomości: dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o rolnictwie i ciekawostek o hodowli koni, wiemy tez il..


ZIELONA SZKOŁA KLAS 4-7 - DZIEŃ 2

Kolejny dzień zielonej szkoły już za nami... Niektórzy już nawet śpią zmęczeni dzisiejszym bardzo intensywnym dniem, podczas którego strzelaliśmy z wiatrówki, rozpalaliśmy ognisko za pomocą ..


ZIELONA SZKOŁA KLAS 4-7 - DZIEŃ 1

21 maja, w piękny poniedziałkowy poranek klasy 4-7 wyruszyły na podbój Muszyny. Pierwszy dzień zielonej szkoły rozpoczął się od tańca belgijskiego, zabaw integracyjnych (śmiechu było co nie ..


DZIEŃ SPORTU

W dniach 16- 17 maja w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Dni sportu były dniami kolorowymi. Uczniowie naszej szkoły przebierali się za znanych sportowców. Na korytarzach zobaczyć można b..


GALA FINAŁOWA KONKURSU KRAKOWSKA MATEMATYKA 2017/2018

W dniu 16 maja 2018 odbyła się gala podsumowująca kolejną edycję konkursu Krakowska Matematyka. Tytuł Laureata uzyskał Maciej Boroń uczeń klasy Va. Gratulujemy Maćkowi i Jego Rodzicom! Grat..


WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUK PRZYRODNICZYCH ŚWIETLIK

W XI Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące wyniki: I Nagroda główna: Blachura Tomasz kl. 3b Kozak Hanna kl. 4a II Nagroda: Ko..


WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY

W tegorocznym konkursie Kangur Matematyczny uczniowie naszej szkoły uzyskali: Wynik bardzo dobry: Maciej Boroń kl. 5a Łucja Markowicz kl. 3b Tomasz Blachura kl. 3b Wyróżnienie: ..


PROCESJA Z WAWELU NA SKAŁKĘ

W niedzielę, 13 maja 2018 r. uczestniczyliśmy w tradycyjnej procesji z Wawelu na Skałkę ku czci świętego Stanisława, patrona Polski. Z dumą kroczyliśmy za sztandarem szkoły, ciesząc się z t..


DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE

28 kwietnia jest dniem naszej patronki, świętej Joanny Beretty Molli. W przeddzień tego święta obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęliśmy mszą świętą, k..


PRZYJĘCIE UCZNIÓW DO KLASY 7 NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Joanny Beretty Molli w Krakowie przyjmuje uczniów do klasy 7 na rok szkolny 2018/2019 W roku szkolnym 2018/2019 planowane jest otworzeni..


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RODZINNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO MDK-DH "MY PET IS A MEMBER OF MY FAMILY"

Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły, którzy zajęli wysokie miejsca w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury "Dom Harcerza" im. prof. A.Kamińskiego: ..


Konkurs plastyczny "Wielkie Marzenia"

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” Klub Kultury ”Chełm” Zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Integracyjnym Konkursie Plastycznym „WIELKIE MARZENIA” Prace należny skła..


WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK 2018

W imieniu zespołu Wolontariackiego oraz Biblioteki naszej szkoły pragniemy zaprosić uczniów, rodziców oraz pracowników Naszej Szkoły do przyłączenia się do Wielkiej Zbiórki Książek. Zbiórka..


OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX

Z ogromną radością informujemy, iż uczniowie naszej szkoły osiągnęli wysokie wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielski..


EUROPEJSKI DZIEŃ ŚNIADANIA

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który dostarcza niezbędnej energii. W to wyjątkowe święto Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował ciekawe wydarzenie... Uczniowie mieli mo..


MINI MINI CRACOVIA MARATON

Zapraszam dzieci do biegowej rywalizacji podczas krakowskiego weekendu maratońskiego. Zmagania w 4 kategoriach: Szkrabusiów, Gagatków, Ancymonów i Urwisów rozpoczną się 21.04.2018 o godz 12..


WYNIKI SZKOLNYCH ZAWODÓW NARCIARSKO-SNOWBOARDOWYCH

W piątek zostały ogłoszone wyniki Szkolnych Zawodów Narciarsko-Snowboardowych. Wzięło w nich udział blisko 70 uczniów! Oto jak wygląda klasyfikacja: NARCIARZE Dziewczyny klasy 1-2 miejsce..


WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "W ŚWIAT BAŚNI BRACI GRIMM"

W Świetlicowym konkursie plastycznym "W świat baśni braci Grimm" wzięło udział 31 uczniów. Jury nagrodziło prace następujących osób: I miejsce zajęła Maja Pietrzyk z klasy IIIa; II mie..


ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W XIII EDYCJI KONKURSU WIEDZY "JAN PAWEŁ II - NASZ PAPIEŻ".

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I – III do wzięcia udziału w XIII Edycji Konkursu wiedzy „Jan Paweł II – Nasz Papież”, który odbędzie się w dniach 17-24 maja 2018 r. Organizatorem konkurs..


DZIEŃ ZIEMI

W ramach projektu edukacyjno-artystycznego w dniu 18.04 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Przygotowaniem projektu w całości zajęła się nasza 7 klasa. Bardzo jesteśmy dumni, że porad..


SUKCES TOMASZA BLACHURY Z KL. 3B

Miło nam poinformować, że Tomasz Blachura otrzymał wyróżnienie I stopnia w Międzyszkolnym Konkursie wiedzy o Krakowie "Krakusek". Gratulujemy!!!..


EDUKACJA W PUSZCZY NIEPOŁOMICKIEJ

W ostatnich dniach, między 9, a 16 kwietnia wszystkie klasy z naszej szkoły miały okazję udać się na wycieczkę do Puszczy Niepołomickiej. Pogoda nas rozpieszczała, a to sprzyjało zdobywaniu ..


SUKCES KLAS I-III W CYKLU KONKURSÓW "CUDOWNY ŚWIAT BAŚNI"

Końcem marca uczniowie klas I-III brali udział w cyklu konkursów „Cudowny Świat Baśni” organizowanym przez Dom Kultury Podgórza w Krakowie. Konkursy obejmowały test wiedzy z baśni H.Ch.Ande..


RODZINNY KONKURS - WIERSZ O JOANNIE

Klasa 7A wraz z wychowawcą zapraszają do udziału w szkolnym konkursie z okazji obchodów Dnia Patrona. Szczegóły na plakacie! Serdecznie zapraszamy!..


WYJŚCIE DO MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ

W sobotę, siódmego kwietnia uczestnicy kółka historycznego (wspierani przez uczniów z klasy 4b) „zawędrowali” do Muzeum Inżynierii Miejskiej, by zwiedzić nową edukacyjną wystawę „To takie ..


TRASĄ ROWEROWĄ PO BULWARACH WIŚLANYCH

Po zimowej przerwie wznowilismy działalność kółka turystyczno rowerowego. 07.04 w sobotę dzieci pokonały dystans 26 km i 950 m Trasą Rowerową po Bulwarach Wislanych do stopnia wodnego -Ślu..


SUKCES WIKTORII MACHNIK

Uczennica klasy 7a, Wiktoria Machnik uzyskała tytuł finalistki ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy żołnierza i oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O Niepodległość i granice Rze..


ENGLISH ACE 2018 - WYNIKI KONKURSU

Miło nam ogłosić wyniki konkursu z języka angielskiego ENGLISH ACE 2018. Nasi uczniowie zasługują na WIELKIE BRAWA!..


ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY "W ŚWIAT BAŚNI BRACI GRIMM"

Serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w Świetlicowym konkursie plastycznym "W świat baśni braci Grimm". Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej stanowiącej interpret..


WARSZTATY KALIGRAFICZNE

Kaligrafia to sztuka pięknego pisania i zdobienia tekstu pisanego. W poniedziałek i wtorek odbyły się w naszej szkole warsztaty kaligraficzne. Zainteresowani uczniowie przygotowywali prace n..


ZAPROSZENIE NA KONKURS GEOGRAFICZNO-ŚRODOWISKOWY

Zapraszamy uczniów do udziału w XIX edycji ogólnopolskiego konkursu geologiczno-środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj , dziś i jutro" pod hasłem TAJEMNICE KARBOŃSK..


"PRELUDIUM DO WIELKIEJ NOCY"

28 marca 2018 roku, w Wielką Środę, tuż przed świętami Wielkiej Nocy klasa 5a zaprosiła całą społeczność szkolną na przestawienie zatytułowane „Preludium do Wielkiej Nocy”, które miało przy..


rodzinny Konkurs plastyczny "ekodrzewo"

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie plastycznym organizowanym z okazji obchodów Dnia Ziemi w dniu 18.04.2018. Konkurs polega na stworzeniu przestrzennego drzewa (forma stojąca), z użyc..


SZKOLNY SUKCES W NIEDZIELĘ PALMOWĄ

W niedzielę palmową odbył się parafialny konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę. Nasza Szkoła odniosła sukces, zajmując I miejsce. Kwiaty z krepiny wykonywali wspólnymi siłami uczniowi..


SUKCES ŁUCJI MARKOWICZ

22 marca, podczas uroczystej gali na Uniwersytecie Pedagogicznym, uczennica kl. 3b Łucja Markowicz odebrała nagrodę za zdobycie wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym "Kaktus"...


WIOSNA, ACH TO TY... PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

Wiosna to czas pełen radości, uśmiechu i słońca, które dają energię i rozpraszają szarość długiej jesieni i zimy. W tym wyjątkowym dniu, pierwszym Dniu Wiosny, w naszej szkole było szczególn..


SUKCES HANNY KOZAK

Nasza uczennica Hania Kozak jako jedyna z całej szkoły zakwalifikowała się do wojewódzkich zawodów w narciarstwie alpejskim. Zawody odbyły się w poniedziałek 19 marca w Kluszkowcach - ośrode..


KONKURS RECYTATORSKI "POEZJA KOBIET"

15 marca 2018r. W Centrum Kultury Podgórze odbył się konkurs recytatorski „Poezja Kobiet”. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczestniczek. W przesłuchaniu wzięło udział 297 uczestników.Dwie..


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

W niedzielę, 18 marca pomimo zimowej aury, po mszach świętych, przed kościołem odbył się wielkanocny kiermasz świąteczny, przygotowany tradycyjnie przez Radę Rodziców naszej szkoły. Na rodz..


WYJŚCIE NA MECZ CRACOVII

Mimo mrozu i wiatru, zaopatrzeni w najcieplejszą garderobę jaką mamy, w niedzielne popołudnie 18 marca udaliśmy się na mecz Cracovii Kraków z Sandecją Nowy Sącz. Gorąco dopingowaliśmy krakow..


PAMPERS NA ZAJĄCZKA

W ostatnim czasie Samorząd Uczniowski wraz z Wolontariatem organizowali szlachetną akcję "Pampers na zajączka". Jej celem było zgromadzenie pampersów oraz artykułów higienicznych dla najmłod..


OTWARCIE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W środę 14 marca, miało miejsce w naszej szkole uroczyste otwarcie biblioteki. O godz. 8.00 została przecięta szarfa i próg biblioteki przekroczyły klasy pierwsze. Tego dnia wszyscy uczniowi..


FILCOWANIE PISANEK

W środę, 14 marca, rodzice spotkali się w, by w miłej atmosferze wykonać piękne, filcowane pisanki. To już jest tradycja w naszej szkole – pani Katarzyna Markowicz trzeci raz zorganizowała ..


SZKOLNE ZAWODY NARCIARSKO - SNOWBOARDOWE

W poniedziałek ponad 60 uczniów naszej szkoły zamiast z plecakiem z książkami przyszło do szkoły ze sprzętem narciarskim i snowboardowym, by wyruszyć na trzecie szkolne zawody narciarsko-sno..


SPOTKANIE Z DR ZDZISŁAWEM POGODĄ IM UJ.

W wigilię dnia liczby Pi gościliśmy w Naszej Szkole dr Zdzisława Pogodę z Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dr Pogoda mówił o początkach matematyki, czym zajmują się matemat..


WYCIECZKA KOŁA HISTORYCZNEGO COLLEGIUM MAIUS

W sobotę, 10 marca kolejny raz odbyła się wycieczka koła historycznego. Celem naszego wyjście było poznanie historii najstarszej części Uniwersytetu Jagiellońskiego czyli Collegium Maius...


OTWARCIE SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

Z radością informujemy, że w środę, 14 marca nastąpi uroczyste otwarcie szkolnej biblioteki. Uczniowie będą mogli w bibliotece wypożyczać książki, a także usiąść i poczytać książki i czasop..


MISTRZOSTWA KRAKOWA W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

We wtorek 6 marca pięcioro naszych uczniów: Adam Piestrzyński (2b), Franciszek Biernat (3b), Tomasz Blachura (3b), Hanna Kozak (4a), Pola Czaja (5a) reprezentowało szkołę na Mistrzostwach Kr..


WARSZTATY MUZYCZNE KLAS I-III

W ostatni wtorek, 6 marca, mieliśmy okazję gościć w naszej szkole Pana Dawida Gacka wirtuoza niezwykłych instrumentów, jakimi są Bum Bum Rurki. Podczas warsztatów dzieci miały okazję do wspó..


ŻYCZENIA DLA KS. PROBOSZCZA

Nasz Ksiądz Proboszcz, Kazimierz Kijas 4 marca obchodził imieniny. Cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice wyrażają swą wdzięczność za wszelkie dobro, którego..


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

We wtorek 6.03 drogą krzyżowa rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. To czas szczególnej bliskości Pana Boga, który umacnia nas w dobrych postanowieniach wielkopostnych, abyśmy stawali się c..


OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNE PRETEKSTY

Uczniowie którzy zakwalifikowali się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczne Preteksty: Milena Żarna kl.1A, Piotr Wojewoda kl.1B, Szymon Wojnicki kl.1B, Bartosz Milczarek kl.3A, Do..


KARNAWAŁOWA DYSKOTEKA KL. 4-7

Z radością obserwujemy, że Samorząd Szkolny realizuje swoje plany i złożone wyborcze obietnice. W tłusty czwartek, 8 lutego uczniowie klas 4 - 7 mogli podczas karnawałowej dyskoteki oddać si..


PIERWSZA POMOC

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jesteśmy wdzięczni Pani Katarzynie Nowickiej za zorganizowanie tej niecodzien..


BEZPIECZNE FERIE - SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

Ferie tuż, tuż...Dlatego dzisiaj, 7.02.2018 r. w klasy 1-3 odbyło się spotkanie ze strażnikami miejskimi,którzy przypomnieli uczniom o zasadach bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych...


BAL KARNAWAŁOWY KL. 1-3

6 lutego 2018 r. uczestniczyliśmy w balu karnawałowym. Przez dwie godziny wspólnie z naszymi nauczycielami tańczyliśmy, śpiewaliśmy i świetnie się bawiliśmy. Dziękujemy Rodzicom, którzy pi..


KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

W styczniowy, wtorkowy wieczór w kościele Redemptor Hominis rozbrzmiewały kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Do szopy hej pasterze”, „Dzisiaj w Betlejem” oraz wiele pastorałek min. „Gore..


SUKCES MIKOŁAJA GŁUSZAKA

Gratulujemy Mikołajowi Głuszakowi z klasy 3a sukcesu w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny. Mikołaj zajął w nim w kategorii klas trzecich 21 miejsce w Polsce, 4 w województwie ma..


LEKCJA O SERCU

We wtorek 30 stycznia uczniowie klas czwartych oraz uczniowie klasy siódmej wzięli udział w ciekawej lekcji biologii. Lekcje poprowadził rodzic naszej szkoły, tata Leny, Poli i Szymona –pan..


MAŁOPOLSKI KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA - ETAP SZKOLNY

26.01.2018 zostały ogłoszone wyniki Konkursu Pięknego Czytania, są one dostępne w zakładce "Konkursy" - "Wyniki"..


KONCERT "ZAŚPIEWAJMY KUBUSIOWI".

W niedzielę, 21 stycznia, szkolna schola w składzie: Natalia Calik, Hanna Flis, Hanna Król, Róża Brzęk, Bartłomiej Kras, Liliana Urbanik, Veronika Woźnicka, Natalia Marcinko, Martyna Wojciec..


"CUDOWNY CHŁOPAK" - KINO KLAS 4-7

"Cudowny chłopak" film, który wzrusza do łez... Klasy czwarte, piąta i siódma wybrały się na film o chłopaku, który od urodzenia ma zdeformowaną twarz. Rozpoczyna naukę w zwykłej szkole, g..


AKCJA "PAMPERS NA ZAJĄCZKA"

„Pampersy na zajączka” to organizowana w naszej szkole akcja na rzecz hospicjum dla dzieci "Alma Spei". Zbieramy artykuły dla dzieci w postaci: pampersów, chusteczek nawilżających, ręcznikó..


SUKCES MAI BATOR

Z przyjemnością informujemy, iż w przesłuchaniach rejonowych w XV Krakowskim Konkursie Recytatorskim została nagrodzona: Maja Bator zajmując III miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe klasy I..


ETAP REJONOWY KONKURSU BIBLIJNEGO

18.01.2018 r. odbył się etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Biblijnego „Z Dobrą Nowiną przez życie”. Wzięło w nim udział 12 uczniów naszej Szkoły. Zmagali się oni z trudnymi pytaniami dot..


EKSPERYMENT Z SUCHYM LODEM

W czwartek 18 stycznia uczniowie naszej szkoły mieli okazje wziąć udział w ciekawym eksperymencie. Mogli obserwować zmiany faz skupienia z wykorzystaniem suchego lodu. Dziękujemy panu Piotro..


ENGLISH HIGH FLIER 2018 - WYNIKI

W tym roku szkolnym uczniowie klas 5A i 7A wzięli udział w konkursie z języka angielskiego English High Flier 2017. Oto wyniki: Kl. 5A Maciej Fila - 5 miejsce w województwie Mateusz Mas..


W ZIMOWYM KLIMACIE

Dziś na lekcji wychowania fizycznego wraz z klasą 3b wybraliśmy się na boisko szkolne. Korzystając z zimowej aury i dłuuugo wyczekiwanego przez dzieci śniegu spędziliśmy czas na świeżym powi..


MAŁOPOLSKI KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

17.01.2018 r. zakończył się szkolny etap XI Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania, w którym uczestniczyło 32 uczniów. Wszyscy, którzy kochają czytać, przygotowali fragmenty swoich ulubion..


XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAKOWIE "KRAKUSEK"

17 stycznia uczniowie klas 3a i 3b wzięli udział w eliminacjach szkolnych Konkursu Wiedzy o Krakowie "Krakusek". Wyłoniono następujących laureatów etapu szkolnego: I miejsce: Zuzanna Majda..


KONKURS HISTORYCZNY "LOSY ŻOŁNIERZA I ORĘŻA POLSKIEGO

Za nami kolejny etap konkursu "Losy żołnierza i oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Wiktoria Machn..


XV KRAKOWSKI KONKURS RECYTATORSKI - ETAP SZKOLNY

16 stycznia odbył się Szkolny Etap XV Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego. Zwycięzcami konkursu zostali: W kategorii klas I-III 1.Natalia Krupa z klasy 2b 2.Maja Bator z klasy 3b 3...


W MUZEUM OBWARZANKA

Ostatnie wyjście kółka historycznego, 13.01. do Muzeum Obwarzanka można ująć w kilku zdaniach. Ciekawa historia najpopularniejszego symbolu Krakowa - obwarzanka. Smakowite zapachy i wspani..


OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX

Serdecznie zapraszamy uczniów klas III - V do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego..


SPOTKANIA OPŁATKOWE W KLASACH

21 grudnia w radosnej, świątecznej atmosferze w każdej klasie odbyły się spotkania opłatkowe przygotowane wspólnie przez dzieci, rodziców i nauczycieli. Mogliśmy cieszyć się swoją obecnością..


JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

21 grudnia w naszej szkole grupa teatralna zaprezentowała jasełka pt. "Broda Heroda", przygotowane przez Panią Dyrektor Marzenę Kamudę oraz Panią Anetę Majorek-Knapik. Przedstawienie to było..


WYCIECZKA DO MŁODZIEŻOWEGO CENTRUM ASTRONOMICZNEGO W NIEPOŁOMICACH

W środę 20 grudnia odbyła się wycieczka edukacyjna do Młodzieżowego Centrum Astronomicznego w Niepołomicach. Wzięło w niej udział 90 uczniów z klas 4 -7. Wykłady oraz seanse w Planetarium ..


WYJŚCIE DO TEATRU BAGATELA

We wtorek, 19 grudnia klasy 1-3 uczestniczyły w spektaklu Martyny Lechman pt. "O krasnoludkach, gąskach i sierotce Marysi". Za sprawą żywej muzyki, intrygującej scenografii i świetnej obsady..


SPOTKANIE OPŁATKOWE U KSIĘDZA ARCYBISKUPA MARKA JĘDRASZEWSKIEGO

19 grudnia 2017 roku reprezentanci Naszej Szkoły udali się na spotkanie opłatkowe do Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który przyjął nas oraz innych przedstawicieli szkół katolickic..


WYNIK KONKURSU "KARTKA BOŻONARODZENIOWA"

W szkole odbył się informatyczny konkurs pt. "Kartka Bożonarodzeniowa", w którym wzięli udział nasi uczniowie. Przygotowane kartki miały nawoływać do tradycji i obyczajów związanych z tym pi..


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

17 grudnia 2017 r. odbył się zimowy kiermasz świąteczny na którym nie zabrakło ciast, ciasteczek, ozdób choinkowych i wielu ciekawych pracy wykonanych przez dzieci. Wszystko było pięknie z..


PODZIEMIA RYNKU

W sobotę, 16 grudnia uczestnicy kółka historycznego zwiedzali Podziemia Rynku. Przechodząc przez wodną kurtynę weszli w istniejący przed wiekami świat średniowiecznego Krakowa. Brukowane uli..


MEDALIKI DLA KL. 3

Podczas dzisiejszych Rorat dotarły w końcu do uczniów klas trzecich „spóźnione” medaliki. Zawierzamy szczególnej opiece Maryi Niepokalanie Poczętej uczniów klasy 3 a i 3b. Prosimy dla nich o..


WYNIKI KONKURSU RODZINNEGO NA BAŃKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Od początku Adwentu przygotowujemy się na spotkanie Pana Jezusa, który przyjdzie do nas w tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego konkurs na bańkę bożonarodzeniową miał skłonić nas do poz..


WYNIKI I ETAPU KURATORYJNEGO MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Miło nam ogłosić, iż pięcioro uczniów naszej Szkoły zakwalifikowało się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. OTO NASI JĘZYKOWCY: Fila Maciej - kl. 5 Batkiew..


WSPÓLNE KOLĘDOWANIE Z PANIĄ MAGDĄ STECZKOWSKĄ

14 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się kolędowanie całej społeczności szkolnej z panią Magdą Steczkowską oraz panem Michałem Jurkiewiczem. Pani Magda swoją pozytywną energią porwała..


"TYŚ JEST RÓŻY KWIAT"

8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, klasa 1b wraz z wychowawczynią i ks. Rafałem, przygotowała swoje pierwsze nabożeństwo. Uczniowie śpiewając pieśń "Archanioł Boży Gabrie..


WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO TESTU ORTOGRAFICZNEGO

Uczniowie kl. 3 wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym zdobywając zaszczytne tytuły: Tytuł Mistrza Ortografii otrzymali: Tomasz Blachura kl. 3b Łucja Markowicz kl. 3b Mich..


SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM WALDEMAREM CICHONIEM

7 grudnia 2017 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z autorem książek dla dzieci - panem Waldemarem Cichoniem. W spotkaniu wzięły udział klasy 1-3. Wśród uczestników spotkania znajdował..


NOCOWANIE NA DYWANIE KL. 1-3.

5 grudnia 2017r. o godz. 19.00 szczęśliwi uczniowie kl. 1-3 przybyli wraz z materacami, karimatami, śpiworami i podusiami do szkoły, by wspólnie oczekiwać przybycia św. Mikołaja. Radości n..


NOCOWANIE NA DYWANIE KL. 4 - 7.

W nocy z 4 na 5 grudnia 2017 roku nasza szkoła tętniła życiem, a to wszystko za sprawą uczniów klas 4-7. W tę jedną, jedyną noc w roku… oczekiwaliśmy na przyjście św. Mikołaja w szkole. I ..


II TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

Za nami II Turniej Mikołajkowy. W tegorocznej edycji udział wzięło 11 drużyn: Manchester City, FC-VC-Barcelona, Ucho Prezesa, KS Bronowianka, Super Stars, FC Sokoły 2, FC Dabiki, Wyrewolwero..


ETNOŚCIEŻKA W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM

W sobotę, 2 grudnia w zimowej aurze odbyło się kolejne spotkanie w ramach kółka historycznego. Celem naszego spotkania było Muzeum Etnograficzne na placu Wolnica w Krakowie. Uczestnicy zwied..


GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

Już po raz drugi w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował akcję charytatywną „Gwiazdka dla zwierzaka”. Nasi uczniowie w okresie świątecznym przynosili do szkoły i gromadzili w swoic..


RORATY SĄ SUPER !!!

W Adwencie zapraszamy wszystkich uczniów naszej Szkoły z lampionami na nasze wspólne roraty. Msza Święta rozpoczyna się każdego dnia o godzinie 7.00 (oprócz niedziel). Przewodnikiem tegorocz..


DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Dyskoteki szkolne mają to do siebie, że zawsze są wspaniałymi okazjami do dobrej zabawy, aby choć na chwilę oderwać się od szkolnej rzeczywistości. W ubiegły czwartek, tj. 30 listopada w n..


LEKCJA MUZEALNA "KRAKÓW KRÓLÓW I BOHATERÓW".

W czwartek, 30 listopada klasa 3a wzięła udział w lekcji muzealnej na Wawelu, będącej przygotowaniem do konkursu "Krakusek"...


KONKURS KRAKOWSKA MATEMATYKA

W dniu 30 IX 2017 o godzinie 8.00 w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu Krakowska Matematyka. Konkurs jest corocznie organizowany przez Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli..


KONKURS KURATORYJNY Z MATEMATYKI

W dniu 24 listopada 2017 odbył się w naszej placówce etap szkolny Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego. Wzięło w nim udział siedmioro uczniów z kl. 7a i czterech z klasy 5a. Komisja w skład..


KRAKÓW KRÓLÓW I BOHATERÓW

16 listopada 2017 r. uczniowie kl. 3b przygotowując się do konkursu „Krakusek” uczestniczyli w lekcji muzealnej na Zamku Królewskim na Wawelu...


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY "LEON" - SPRAWNOŚCI ZINTEGROWANE

W środę, 15 listopada 13 uczniów z klasy 3 a i 3 b wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Sprawności Zintegrowanych "Leon". Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z edukacji..


MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY W BADMINTONA

W środę, 15 listopada, w hali Com Com Zone przy ul. Ptaszyckiego 6, odbyły się Międzyszkolne Zawody w badmintona drużynowego dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały trzy najlepsze uczennice w..


SPOTKANIE Z ARCHITEKTAMI

We wtorek 14 listopada klasa 1a gościła rodziców Jasia Kronenberga, którzy są architektami. Nasi goście poprowadzili zajęcia, na których dzieci samodzielnie projektowały elewacje domów, a pó..


AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

13 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczciliśmy je poezją patriotyczną w wykonaniu uczniów klas 4-7 oraz wspólnie śpiewanymi ..


DEKANALNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ

11.11.2017 r. ministranci z naszej parafii (wśród nich uczniowie naszej Szkoły) wywalczyli I. miejsce w dekanalnym turnieju piłki nożnej halowej. „Na raz, na dwa - Redemptor wygrać ma” to na..


99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

W sobotę, 11 listopada, spotkali się uczestnicy kółka historycznego, aby uczcić powrót Polski po 123 latach zaborów na mapę Europy. Tym razem naszym celem był wspólny przejazd z mieszkańcami..


PAMIĘTAMY- CMENTARZ RAKOWICKI

10 listopada klasa 5a oraz 7a wraz z opiekunami udały się na Cmentarz Rakowicki w celu uczczenia pamięci zmarłych. Klasa 5a udała się szlakiem ludzi znanych i zasłużonych dla Krakowa. Uczn..


Wyniki szkolnego etapu XXIII Konkursu Historycznego „ Losy żołnierza i oręża polskiego w latach 1887 - 1922 O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”

Uczestnicy konkursu uzyskali następujące wyniki: Wiktoria Machnik - 39 punktów Jakub Plata - 38 punktów Zuzanna Sitarska - 29 punktów Jakub Wartnik - 29 punktów Do etapu rejon..


WARSZTATY "ZOSTAŃ ASEM WYWIADU"

W czwartek, 9 listopada uczniowie klasy 3a wzięli udział w warsztatach pt. "Zostań Asem wywiadu" zorganizowanych w Muzeum Armii Krajowej. Dzieci dowiedziały się jaką rolę podczas II wojny św..


VIII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O KRAKOWIE „TAJEMNICE MOJEGO MIASTA”

7 i 8 listopada 2017 r. odbył się VIII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Krakowie „Tajemnice mojego Miasta” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada w Krakowie. Ucz..


I SZKOLNE ZAWODY W BADMINTONA

W poniedziałek 6.11.2017r. w naszej szkole odbyły się szkolne zawody w badmintona. Były to pierwsze zawody w badmintona zorganizowane w hali sportowej w historii naszej szkoły . W turnieju b..


KONKURS HISTORYCZNY „LOSY ŻOŁNIERZA I ORĘŻA POLSKIEGO"

W poniedziałek, 06.11.2017 r. odbył się pierwszy etap XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O Niepodległość i granice Rzeczyp..


VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

„I Bóg stworzył poezję... czyli o Księdze Rodzaju i nie tylko…” 6 listopada odbył się szkolny etap konkursu. Uczniowie klas 1, 2 i 3 recytowali piękne wiersze religijne oraz fragmenty Ksi..


HOLY WINS – ŚWIĘTY ZWYCIĘŻA!

W przeddzień radosnej uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października został zorganizowany w naszej szkole pierwszy orszak świętych zatytułowany: „Holy wins – Święty zwycięża”. Do szkoły p..


WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

31.10.2017 r. w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Wybory poprzedziła tygodniowa kampania wyborcza i debata. W wyborach brało udział 12 kandydatów, którzy podczas ka..


DAR DLA MARYI

W październiku razem z Maryją rozważamy tajemnice radosne, światła, bolesne i chwalebne. Uciekamy się pod Jej opiekę. Dlatego konkurs szkolny na najpiękniejszy różaniec miał zachęcić nas do ..


PRZEDWYBORCZA DEBATA

W piątek, 27 października, w naszej szkole odbyła się debata przedwyborcza z kandydatami do Samorządu Uczniowskiego. Łącznie w debacie uczestniczyło 5 uczennic i 7 uczniów: Micha z klasy 4a,..


LEKCJA W MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ

24.10.2017 klasa 3a pojechała na wycieczkę do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Uczniowie zwiedzili dwie wystawy oraz uczestniczyli w ciekawej lekcji muzealnej o tematyce przyrodniczej..


BIAŁE NOCE W BIBLIOTECE, CZYLI TYDZIEŃ KULTURY SKANDYNAWSKIEJ

23 i 24 października klasy pierwsze brały udział w warsztatach organizowanych przez Bibliotekę Uniwersytetu Pedagogicznego w ramach Tygodnia Kultury Skandynawskiej. Klasa 1a uczestniczyła w..


OGÓLNOPOLSKI TEST ORTOGRAFICZNY

JUŻ ZA NAMI :) 24 października – 11 uczniów z kl. 3 wzięło udział w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym. Uczniowie rozwiązywali zagadki, krzyżówki i odpowiadali na pytania związane ze zna..


SUKCES MIKOŁAJA

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Joanny Beretty Molli wspiera swoich uczniów i promuje ich sukcesy, także na gruncie pozaszkolnym. Dlatego z dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły Mikoł..


KOŁO HISORYCZNO - TURYSTYCZNE SPACER PO ŻYDOWSKIM KAZIMIERZU W KRAKOWIE

21.10.2017 W sobotę, 21 października gwarnie i tłumnie było na ulicy Szerokiej w sercu żydowskiego Kazimierza. Tłumy turystów z całego świata, a wśród nich my poznający kolejne tajemnice ..


KONKURS „MAKS MATEMATYCZNY” 19.10.2017

W czwartek, 19 października dwudziestu uczniów z naszej szkoły przystąpiło do internetowego konkursu „Maks Matematyczny”. Jak zwykle uczniowie zmierzyli się z dwoma grami matematycznymi. Ty..


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

18 października 2017r. o godzinie 17.00, odbyła się w naszej Szkole Uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych. Wśród zaproszonych gości byli z nami : Dyrektor Caritas Archidiecezji K..


DZIEŃ SKUPIENIA PRACOWNIKÓW SZKOŁY

W sobotę, 14 października, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy naszej Szkoły spędzili wspólny dzień skupienia. Odbywał się on u naszego księdza Piotra Gąsiora, pierwszego Prefekta naszej Szko..


KOŁO ROWEROWO - TURYSTYCZNE

W sobotę, 14.10. grupa rowerowa jeździła w Lesie Witkowice w dolinie Bibiczanki trasami czerwonymi i czarnymi "tropiąc przyrodę." Chłopcy odszukali na trasie pięć leśnych słupów ogłoszeniow..


ŚLUBOWANIE KLASY 4B I KLASY 7A

W piątek, 13 października, cała społeczność naszej Szkoły brała udział w uroczystym ślubowaniu nowych klas: 4b i 7a. W trakcie mszy świętej uczniowie ślubowali wobec Boga, naszej patronki św..


„WIDZIEĆ RĘKAMI, SŁYSZEĆ OCZAMI….”

Właśnie dzisiaj 13.10.2017 r. uczniowie kl. 3 zakończyli cykl spotkań na temat niepełnosprawności. To były wspaniałe warsztaty, za które serdecznie dziękujemy Pani Annie Pardyak. Nie zapomni..


„KRAKÓW KRÓLÓW I BOHATERÓW” PRZYGOTOWANIE DO KONKURSU KRAKUSEK.

12 października, uczniowie kl. 3 wzięli udział w wycieczce po Krakowie, przygotowując się do udziału w konkursie Krakusek. Pani Przewodnik podzieliła nas na grupy i rozdzieliła zadania. Opow..


TEATR LUDOWY - „KOT W BUTACH”

11.10. 2017 r. 11 października uczniowie klas 1, 2 oraz 3b, wybrali się wspólnie do Teatru Ludowego na spektakl pt. „Kot w butach”, który powstał na motywach bajki Zenona Laurentowskieg..


KÓŁKO HISTORYCZNO – TURYSTYCZNE STARA SYNAGOGA

sobota, 7 października W sobotę miała miejsce kolejna „wyprawa” kółka historyczno-turystycznego. Tym razem naszym celem stał się krakowski Kazimierz, a szczególnie Stara Synagoga, która p..


„OD ZIARENKA DO BOCHENKA”

W czwartek, 5 października uczniowie klasy 3a zamienili się w małych piekarzy. Po tym, jak poznali proces produkcji pieczywa, sami mogli sprawdzić swoje umiejętności kucharskie. Będąc odpowi..


WYPRAWA KOŁA ROWEROWO – TURYSTYCZNEGO NAD RUDAWĄ

sobota, 30 września Druga wycieczka kółka turystyczno-rowerowego już za nami:) Tym razem jeździliśmy rowerami nad Rudawą- trasą o średniej trudności. Po drodze zajrzeliśmy do stadniny "Mu..


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

„Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni”. Przysłowie chińskie W piątek, 29 września obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto już po raz trzeci ..


WYCIECZKA DO INWAŁDU

27 września 2017r. uczniowie kl. 1-3 wspólnie wyruszyli na wycieczkę do Inwałdu. Klasy pierwsze wzięły udział w warsztatach pt. „Jak toczyło się życie w średniowieczu- codzienność i obyczaje..


OBÓZ JĘZYKOWY „EUROWEEK”

27.09.2017. środa Ostatni dzień obozu Euroweek upłynął nam równie intensywnie jak poprzednie. Po rozgrzewce i śniadaniu klasy 4 udały się na wycieczkę do Bystrzycy Kłodzkiej. Dzieci zwi..


OBÓZ JĘZYKOWY „EUROWEEK”

26.09.2017. wtorek To już się stało naszą tradycją, że dzień zaczynamy od rozgrzewki. Pan Trener Piotr ma mnóstwo pomysłów, jak go pozytywnie rozpocząć ... Dzisiejszy dzień był pełen no..


OBÓZ JĘZYKOWY „EUROWEEK”

25.09. 2017. poniedziałek Za nami drugi dzień obozu językowego… Oj działo się działo! Dzień rozpoczęliśmy od rozgrzewki pod czujnym okiem Pana Trenera Piotra. Z pozytywnym nastawieniem ro..


OBÓZ JĘZYKOWY „EUROWEEK”

24.09.2017. niedziela 96 uczniów i 8 opiekunów rozpoczęło dzisiaj swoją przygodę z językiem angielskim na obozie EUROWEEK. Po 6 godzinach podróży dotarliśmy do Wójtowic k/Bystrzycy Kłodzk..


KÓŁKO HISTORYCZNO – TURYSTYCZNE W OPACTWIE BENEDYKTYNÓW W TYŃCU

Pierwsze spotkanie uczestników kółka historyczno-turystycznego miało miejsce w sobotę 23 września. Mimo deszczu i ponurej pogody, znaleźli się tacy dla których poznawanie przeszłość to przyj..


W MUZEUM ARMII KRAJOWEJ

W piątek, 22 września uczniowie klasy 3b wzięli udział w zajęciach warsztatowych pt. „Zostań asem wywiadu” w Muzeum Armii Krajowej. Przekonali się jak wielkie znaczenie dla przebiegu II wojn..


W O L O N T A R I A T

22 września gościliśmy w klasie 7A panią Monikę Trzeciak, która pracuje w Fundacji Uniwersytet Dzieci. Celem tego spotkania było zachęcenie siódmoklasistów do wolontariatu. Pani Monika opo..


MSZA ŚWIĘTA ORAZ POŚWIĘCENIE TORNISTRÓW

W piątkowy poranek, 15 września, wszystkie klasy wraz z wychowawcami i panią dyrektor uczestniczyły we Mszy św., w trakcie której dyżur liturgiczny pełniła klasa 5, a pani Katarzyna Mróz wr..


PIERWSZY TYDZIEŃ W SZKOLE

Spotkaliśmy się 4 września, by podczas Mszy Świętej podziękowć za czas wakacji i prosić Pana Boga o opiekę, siłę do nauki i pracy w nowym roku szkolnym. Pierwszy tydzień w szkole już za n..


POCZYNANIA MŁODYCH SPORTOWCÓW

Od początku roku szkolnego nasi uczniowie reprezentują Szkołę na różnych zawodach sportowych. W ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży sezon sportowy rozpoczęli chłopcy z klasy 5a, którzy dz..


SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ RENATĄ PIĄTKOWSKĄ

W pięknej, krakowskiej Księgarni pod Globusem klasy 4a i 5a uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Panią Renatą Piątkowską, autorką licznych książek dla dzieci. Na spotkaniu rozmawialiśmy o w..Pani M.Głodek
za wykonanie
pięknych zdjęć!
Panu D.Dziubińskiemu
za stworzenie wspaniałej oprawy graficznej!
Szanowni Państwo, jesteśmy w trakcie kompletowania informacji na stronie internetowej.
Propozycje zmian i uwagi prosimy zgłaszać tutaj. Dziękujemy!