szkoła podstawowa joanna mola

Aktualności


DZIEŃ PATRONA

28 kwietnia (czwartek) 2022 roku przypadła 60 rocznica śmierci św. Joanny Beretta Molli.  Dzień ten był dla całej społeczności szkoły dniem wyjątkowym, gdyż to właśnie święta Joanna Beretta Molla jest patronem naszej szkoły.

Z tej okazji ogłoszony został konkurs literacko-plastyczny, którego głównym celem było przybliżenie uczniom sylwetki świętej Joanny Beretty Molli. Uczniowie bardzo chętnie wzięli w nim udział prezentując swoje talenty. Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe: klasy 1-4 oraz 5-8. W tym konkursie mogliśmy podziwiać prace plastyczne uczniów wykonane w różnych technikach. Ponadto, mogliśmy przeczytać wiersze do lub o świętej Joannie napisanych przez uczniów prosto z serca.

Uroczyste świętowanie tego ważnego dnia rozpoczęło się już od 1 lekcji, podczas której uczniowie w klasach przybliżyli sobie postać naszej świętej. Dzięki specjalnym tablicom, umiejscowionym tuż przy wejściu, uczniowie mogli przeczytać ciekawe fakty z życia św. Joanny Beretty Molli, jak również zobaczyć mnóstwo zdjęć z życia naszej świętej. 

O godzinie 9: 15 rozpoczęła się uroczysta Msza święta, w której wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele jak również zaproszeni Goście. Mszy świętej przewodniczył ks. Dyrektor KCECAK Stanisław Czernik.  Klasy 6 zadbały o oprawę liturgii Mszy świętej w tym dniu.

Po Mszy Świętej udaliśmy się na przedstawienie pt: ‘’Święta na co dzień’’, które zostało zaprezentowane przez uczniów klas 8. Przedstawienie to opierało się na autentycznych słowach św. Joanny oraz jej męża Piotra, a także na symbolicznym oddaniu wydarzeń z jej życia. Przedstawienie zostało podzielone na 6 scen, takich jak: dzieciństwo, młodość, Joanna jako lekarz, małżeństwo, macierzyństwo oraz poddanie się woli Boga. Uczniowie i wychowawcy klas otrzymali gromkie brawa za włożony trud w przygotowanie przedstawienia, jak również za niesamowicie realistyczne i poruszające oddanie najważniejszych scen z życia naszej Patronki.

 

Na wszystkich uczniów czekały lody włoskie, ufundowane przez Radę Rodziców.

Dzień ten zostanie na pewno na długo zapamiętany przez całą społeczność szkolną. Jeszcze raz dowiedzieliśmy się jak wiele możemy się nauczyć i wynieść nauk z życia świętej Joanny Beretty Molli w nasze życie by stawać się lepszymi każdego dnia.

zdjęcia

Oto lista laureatów konkursu plastyczno-literackiego pt. "List do św.Joanny"
 
Kategoria klasy 1-4
1 miejsce
 Antoni Szczurek kl.1b
 
2 miejsce
Natalia Orzeszek kl.3a
 
3 miejsce
 Julia Łabiak kl.3b
 
Wyróżnienie
 Julia Broś i Eryka Kasprzyk kl.4b
 
Kategoria klasy 5-8
1 miejsce 
Martyna Wojciechowska kl.6b
 
2 miejsce 
Hanna Kozak kl.8a
 
3 miejsce
 Helena Kukla kl.5b
 
Wyróżnienie 
Emilia Miodek kl.5a
 
Serdecznie gratulujemy!!!
 


powrót ››


Z życia szkoły

 

W najbliższym czasie

 

 

wakacje
Do wakacji pozostało