Droga Pienińska i Trzy Korony- jesienna wyprawa

9.10 dzieci z kółka turystyczno-rowerowego oraz chętni uczniowie przemierzali szlaki i trasy rowerowe Pienin. Poranny przymrozek nikogo nie przestraszył bo dobrze przygotowaliśmy się do wyprawy. Sprzęt nie zawiódł, mięśnie też dały radę ponieważ trenujemy od początku roku szkolnego. Franek na jednym kole, inni klasyczni na dwóch. Piotr prowadzi grupę, Bruno pilnuje tyłów. Trasą wzdłuż Dunajca pozdrawialiśmy turystów w łodziach flisaków (Lila najgłośniej;), wypatrywaliśmy Sokolicę i najsłynniejsza polską sosnę. Odpoczynek nad brzegiem Dunajca- czy da się puszczać kaczki? Sprawdziliśmy -Da się! Przerwa śniadaniowa. Zmiana butów z rowerowych na górskie i ruszyliśmy na żółty szlak prowadzący na szczyt "Trzech Koron" Maciek i Staszek bez zadyszki pokonywali wszystkie zakręty szlaku. Piękna pogoda skusiła nie tylko nas. Na szlaku dużo turystów i kolejka na platformę widokową:( To nic! My bawiliśmy się super! Jeszcze wspólny obiad, lody i wracamy bezpiecznie do Krakowa. A kto śpiewał najładniej w Busie? Oczywiście Nina i Witek!

Majka ma już pomysł na kolejna wyprawę. Łysica- Góry Świętokrzyski:) Może wybierzecie się z nami?