Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 rozpoczęło się w naszej szkole tradycyjnie Mszą Świętą o godzinie 8.30, podczas której dziękowaliśmy Panu Bogu za rok szkolny, który mimo wielu trudności zakończyliśmy szczęśliwie. Po Mszy Świętej odbyła się ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły przedstawicielom klas siódmych. Następnie wyczytano nazwiska rodziców uczniów klas trzecich, którzy otrzymali listy gratulacyjne - wyróżnienie za wzorowe zachowanie i osiągnięcie przez córkę lub syna w ciągu trzech lat edukacji wczesnoszkolnej celujących i bardzo dobrych wyników w nauce. Po tej części uczniowie klas 1 – 3 oraz 4 - 6 spotkali się z wychowawcami w salach, gdzie wręczono im świadectwa oraz podsumowano mijający rok wytężonej pracy.

Natomiast równolegle w kościele odbyło się rozdanie nagród - "Konwalii Świętej Joanny" -  uczniom szczególnie wyróżniającym się w ostatnim roku szkolnym. Następnie wyczytano nazwiska nagrodzonych wpisem do Złotej Księgi uczniów z klas 4 – 7, natomiast uczniowie klasy 8, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i w zachowaniu, złożyli swój podpis w tejże księdze.

Kiedy nadszedł czas na pożegnanie, głos zabrali uczniowie klasy ósmej. Absolwenci podziękowali dyrekcji, wychowawcy oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za edukację, wychowanie i opiekę, którą otoczeni byli we wcześniejszych latach szkolnych. Z życzeniami powodzenia i z symbolicznymi "słoiczkami życzeń" w stronę opuszczających szkołę ósmoklasistów zwrócili się ich koledzy z klas siódmych. Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Marzena Kamuda, która życzyła wszystkim odpoczynku i udanych wakacji. Następnie w salach lekcyjnych odbyło się rozdanie świadectw i ostatnie pożegnania uczniów klas siódmych i ósmych.