Dzień pozytywnego myślenia

Jak mówi pewne przysłowie: „Optymista twierdzi, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda.” Warto przyjąć tę prawdę i uwierzyć, że wszystko zmierza we właściwym kierunku. Pomysłodawcą tego święta, jest amerykańska psycholog Kirsten Harrell. Od lat zajmuje się ona badaniem wpływu optymistycznego nastawienia na zdrowie i proces leczenia. Jej zdaniem pozytywne nastawienie może zdziałać więcej, niż nam się wydaje. W naszej szkole 4 lutego odbył się Dzień Pozytywnego Myślenia. W tym dniu uczniowie kl. 1-3 przyszli do szkoły w żółtych lub pomarańczowych bluzeczkach, by rozjaśnić swoim strojem ten szczególny dzień. Pani pedagog Agnieszka Urbaniak przeprowadziła w klasach zajęcia na temat myślenia pozytywnego. Zróciła uwagę na to, że nie tylko tego jednego dnia powinniśmy myśleć pozytywnie, ale ważne abyśmy starali się z każdej trudnej sytuacji wyciągać pozytywne wnioski. Mamy nadzieję, że uda nam się tak postępować :) W klasach 4-8 Dzień Pozytywnego Myślenia odbył się w piątek w trkacie zajęć z wychowawcą. Uczniowie przygotowali kolorowe pozytywne emotki, a następnie rozmawiali na temat myślenia pozytywnego. Każdy wychowawca policzył ile emotek powstało. Klasa u ktorej było ich najwięcej otrzyma nagrode w postaci dnia bez pytania, zadania i kartkówki. Trzymamy kciuki za najlepiej przygotowaną klasę.