szkoła podstawowa joanna mola

Aktualności


Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

W piątek 15.11.2019 cała szkoła przybrała zdrowe i piękne kolory.
Z okazji obchodzonego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania każda klasa wylosowała zdrowy produkt spośród takich smakołyków jak ananas, awokado, gorzka czekolada, czy jagody goji. Oprócz strojów w kolorach wylosowanego jedzenia  uczniowie otrzymali także wyzwanie w postaci przygotowania zdrowego drugiego śniadania (najlepiej uwzględniającego dany produkt).

Dzięki obecności tego dnia w szkole Pani Dietetyk Joanny Osmendy  wszystkie dzieci podzielone na trzy grupy miały okazję sprawdzić swoją wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Każda klasa aktywnie włączyła się w celebrowanie tego dnia, a dodatkowo w niektórych klasach podjęto wspólną próbę przygotowania posiłków. W klasie 1b pod okiem nauczyciela powstała smakowita sałatka owocowa,  a w klasie 6b uczennica Weronika Studnicka poprowadziła warsztaty z przygotowania guacamole dla swoich kolegów i koleżanek.

Co więcej, w klasie 5b każdy mógł skosztować pyszności wykonanych z gorzej czekolady. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Barbara Fiedor-Sztuczka w imieniu Samorządu Uczniowskiego

 


powrót ››


Start

 

W najbliższym czasie

 

 

wakacje
Do wakacji pozostało

 

piękna polska nasza cała

przyroda z klasą