Szkło i foto czwartkowe warsztaty

W czwartek mieliśmy okazje gościć na zajęciach duet katowickich artystów p. Agnieszkę Borowską, zajmującą się szkłem artystycznym oraz p. Mariusza Grossa, który zajmuje się fotografią portretowa i studyjną. Podczas czwartkowych warsztatów uczniowie klasy 7 mieli okazje zmierzyć się z tematem portretu, ale w nieco innym wymiarze. Inspirując się portretami kubistycznymi, za pomocom kawałków szkła tworzyli szklane prace. Druga częścią zajęć była dokumentacja pracy w zaaranżowanym studiu fotograficznym, gdzie za pomocą specjalnych lamp i sprzętu fotograficznego p. Mariusz zdradzał uczniom tajniki fotografii. Dzięki zajęciom nasi uczniowie poznali nieco inny wymiar tworzenia. Praca z nietypowym materiale i dokumentacja własnej pracy dała uczniom dużo satysfakcji. Jako ciekawostkę powiemy że warsztaty poprowadziła wraz ze swoim mężem, p. Agnieszka Borowska, która zaprojektowała i wykonała nasze konwaliowe statuetki.