NASZA SZKOŁA

» Patronka » Pracownicy » Historia szkoły » Złota księga » Herb » Nasze sukcesy » Hymn» Kalendarz » Sztandar » Biblioteka » Zajęcia dodatkowe » Stołówka » Konwalie Św. Joanny » Rekrutacja » Dyżury liturgiczne

W NAJBLIŻSZYM CZASIE

  • KWIE Akademia AGH Junior - wyjście kl. 3b
  • KWIE Europejski Dzień Śniadania - Dzień Kolorowy
  • KWIE Test Umiejętności Trzecioklasisty - j.polski
  • KWIE Test Umiejętności Trzecioklasisty - matematyka
  • KWIE Dzień Patronki

KALENDARZ


AKTUALNOŚCI

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ RENATĄ PIĄTKOWSKĄ

W pięknej, krakowskiej Księgarni pod Globusem klasy 4a i 5a uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Panią Renatą Piątkowską, autorką licznych książek dla dzieci. Na spotkaniu rozmawialiśmy o wyjątkowej książce "Wszystkie moje mamy", opowiadającej o wojennych losach chłopca, Szymona Baumana, który został uratowany z getta dzięki Irenie Sendlerowej.

Spotkanie było niesamowitą lekcją historii. Pani Renata Piątkowska opowiadała o gettcie, losach Żydów w czasie II wojny światowej, a przede wszystkim o Irenie Sendlerowej, która tworząc sieć współpracowników uratowała z getta dwa i pół tysiąca dzieci. Autorka opowiadała ze szczegółami, w jaki sposób dzieci były wyprowadzane z getta, z jakimi wiązało się to niebezpieczeństwami i jaka była ich historia poza murami getta. Choć temat był bardzo trudny, słuchaliśmy opowiadania autorki z wielkim zainteresowaniem i wzruszeniem. W opowieść o bohaterskich działaniach Ireny Sendlerowej wplecione zostały fragmenty książki.

Myślę, że to spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci, a na zawsze - nadzwyczajna działalność Ireny Sendlerowej, cichej, mało znanej, a wielkiej bohaterki tamtych czasów.

Dziękujemy pani Annie Łaskawiec za zorganizowanie spotkania. ~


DODAJ KOMENTARZ

Pani M.Głodek
za wykonanie
pięknych zdjęć!
Panu D.Dziubińskiemu
za stworzenie wspaniałej oprawy graficznej!
Szanowni Państwo, jesteśmy w trakcie kompletowania informacji na stronie internetowej.
Propozycje zmian i uwagi prosimy zgłaszać tutaj. Dziękujemy!
DYŻURY LITURGICZNE