NASZA SZKOŁA

» Patronka » Pracownicy » Historia szkoły » Złota księga » Herb » Nasze sukcesy » Hymn» Kalendarz » Sztandar » Biblioteka » Stołówka » Konwalie Św. Joanny » Klauzula informacyjna, Rozporządzenie RODO » Rekrutacja ZAJĘCIA DODATKOWE 2018/2019

W NAJBLIŻSZYM CZASIE


KALENDARZ


AKTUALNOŚCI

DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE

28 kwietnia jest dniem naszej patronki, świętej Joanny Beretty Molli.

W przeddzień tego święta obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Patrona.

Uroczystość rozpoczęliśmy mszą świętą, której przewodniczył ks. Dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Bogdan Kordula. Podczas mszy dyżur liturgiczny pełnili uczniowie klasy 7A. Patrząc na sztandar szkoły z wizerunkiem świętej Joanny, z dumą i wzruszeniem zaśpiewaliśmy hymn Szkoły. W obecności całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości, siódmoklasiści wraz z ks. Rafałem Kasperkiem przypomnieli nam, jaką wyjątkową kobietą była nasza Święta. Na zakończenie pięknie zaśpiewaliśmy „Piosenkę o uśmiechu” , która została skomponowana przez naszych nauczycieli.

Po zakończeniu mszy świętej wręczone zostały nagrody dla uczniów, którzy wzięli udział w rodzinnym konkursie i napisali wiersze o naszej Patronce. Autorzy wierszy i ich bliscy wykazali się dużym talentem pisarskim. Po pióra sięgnęli też nauczyciele… efekty można podziwiać na wystawie w naszej Szkole, być może wydamy jakiś tomik poezji?

Uczniowie klasy 7A wraz z wychowawcą przygotowali tego dnia jeszcze inne atrakcje. Przez trzy tygodnie klasy zapoznawały się z informacjami na temat życia świętej Joanny, aby w dniu jej święta wykazać się wiedzą na ten temat. Wszystkie klasy wzięły udział w czterech konkurencjach. Wśród zadań znalazły się pytania ogólne, pytania obrazkowe, drzewo genealogiczne i krzyżówka. Uczniowie zaskoczyli nas rozległą wiedzą , ale zwycięska klasa była tylko jedna – została nią klasa 3 A. To właśnie uczniowie tej klasy wraz z wychowawcą, panią Andrzeliką Wawszczyk udadzą się do kina na wybrany przez siebie film. Po wszystkich konkurencjach uczniowie, nauczyciele i goście udali się na lodową niespodziankę czekającą przed szkołą– przyjechała do nas budka z włoskimi lodami!

Piękna uroczystość, mili goście, dobra zabawa i słoneczna pogoda – dziękujemy za ten wspólny dzień ze świętą Joanną!

Dziękujemy kochanym Rodzicom za pomoc w organizacji Święta Szkoły i przygotowane niespodzianki – pyszne lody i wyjście do kina zwycięskiej klasy.

Dziękujemy uczniom klasy 7 A oraz wychowawcy, pani Sylwii Barskiej za organizację uroczystości, wszystkim nauczycielom i pracownikom Szkoły za pomoc. ~Marzena KamudaPani M.Głodek
za wykonanie
pięknych zdjęć!
Panu D.Dziubińskiemu
za stworzenie wspaniałej oprawy graficznej!
Szanowni Państwo, jesteśmy w trakcie kompletowania informacji na stronie internetowej.
Propozycje zmian i uwagi prosimy zgłaszać tutaj. Dziękujemy!