NASZA SZKOŁA

» Patronka » Pracownicy » Historia szkoły » Złota księga » Herb » Nasze sukcesy » Hymn» Kalendarz » Sztandar » Biblioteka » Stołówka » Konwalie Św. Joanny » Klauzula informacyjna, Rozporządzenie RODO » Rekrutacja ZAJĘCIA DODATKOWE 2018/2019

W NAJBLIŻSZYM CZASIE


KALENDARZ


AKTUALNOŚCI

EDUKACJA W PUSZCZY NIEPOŁOMICKIEJ

W ostatnich dniach, między 9, a 16 kwietnia wszystkie klasy z naszej szkoły miały okazję udać się na wycieczkę do Puszczy Niepołomickiej. Pogoda nas rozpieszczała, a to sprzyjało zdobywaniu wiedzy.

Na miejscu czekał już na nas Pan Michał, będący nie tylko leśniczym, ale również świetnym nauczycielem, który wprowadził nas w świat Niepołomickiej Puszczy dzieląc się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Udało nam się zobaczyć piękną wystawę zwierząt zamieszkujących Puszczę oraz obejrzeć film przyrodniczo-edukacyjny.

Następnie udaliśmy się do lasu na ścieżkę przyrodniczą, gdzie poznawaliśmy przyrodę „na żywo”. Pan Michał pokazywał nam wiele okazów roślin, uczył rozpoznawać głosy ptaków, wyjaśniał jak sprawdzić wiek drzewa. Niektóre grupy miały również okazję zobaczyć zaskrońca, co okazało się niebywałą atrakcją.

Nasz przewodnik opowiadał tak interesująco, że mieliśmy ochotę zostać na dłużej.

Składamy serdecznie podziękowania dla Pana Michała za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. ~Patrycja Górna/Barbara MycekPani M.Głodek
za wykonanie
pięknych zdjęć!
Panu D.Dziubińskiemu
za stworzenie wspaniałej oprawy graficznej!
Szanowni Państwo, jesteśmy w trakcie kompletowania informacji na stronie internetowej.
Propozycje zmian i uwagi prosimy zgłaszać tutaj. Dziękujemy!